Şenol Güneş, Güney Kore'ye Gitti

Güney Kore'nin Fc Seoul Takımını Çalıştıracak Teknik Direktör Şenol Güneş, Akşam Saatlerinde Türk Hava Yolları'nın (THY) Tarifeli Seferiyle Seoul'e Gitti.

Şenol Güneş, Güney Kore'ye Gitti

Güney Kore'nin FC Seoul takımını çalıştıracak Teknik Direktör Şenol Güneş, akşam saatlerinde Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli seferiyle Seoul'e gitti.

Teknik Direktör Şenol Güneş'i Atatürk Havalimanı'nda ailesi uğurladı. Eşi Semra, kızları Ayça ve Günçe ile kameralara poz veren Şenol Güneş, "Yeni bir heyecanla başlıyorum" diyerek, FC Seoul'de başarılı olmak istediğini söyledi. Sportif başarıyı yakalamanın yanında oradaki gençlere Türk futbolundan yenilikler sunmak istediğini belirten Şenol Güneş, genç bir takımla çalışacağını ve şampiyonluk yarışında olmak için azami gayret göstereceğini kaydetti. 1967 yılında futbola başladığını, 1987 yılında ise futbolu bıraktığını belirten Güneş, "2007 yeni bir heyecan. Her 20 senede yeni bir dönem geçiriyoruz. Uzun yıllar sporun içersinde bulunan bir kişi olarak 5-10 yıl daha bu katkıyı yapmak istiyorum. Orada başarılı olmam sadece benim başarım değil, yarınlarda Uzak Doğu'ya gidebilecek Türk antrenörlerinin önünün açılması bakımından önemli" dedi.

Sportif başarının yanında iyi izler bırakan bir anlayışla görev yapacağını ifade eden Güneş, "Orada yeni bir vizyon sunmak istiyoruz. İnşallah Dünya Kupası'nda yakaladığımız başarılı sonuçları ve tanıtımı burada da yaparım'' diye konuştu.

FC Seoul takımını canlı olarak izlemediğini, kasetlerden kısa maç görüntülerini izlediğini belirten Güneş, ''Taktik ve teknik anlayış olarak eksiklikler görüyorum. Belki sistem olarak değişikliğe gideceğim. Güzel ve keyif veren bir futbol oynatmak, hücuma dönüş futbol oynatmak istiyorum'' ifadelerini kullandı. Türkiye'den futbolcu götürmeyeceğini belirten Güneş, 20 gün sonra takımla birlikte kamp yapmak üzere Antalya'ya geleceğini kaydetti.

Trabzonspor ile ilgili yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Güneş, ''Hiçbir kişinin tek başına başarılı olamayacağnı söyledim. Geçmişle ilgili bir yorum yapmadım. Ülke futbolunun iyi olmasını, özellikle iyi bir Trabzon'un ülke futboluna yararlı olacağını söylüyorum. Bugünkü durumun bugünkü yönetime değil tüm yönetimlere, camiaya malediyorm bunun için de varım'' dedi.

(TC-İY-ÖK-S)