Şener İçin Sivas'ta 'Açlık Grevi'

Şener İçin Sivas'ta 'Açlık Grevi'

Sivas'ta, AK Parti Gençlik Kolları Üyesi Bir Grup, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in, Milletvekili Adayı Olmama Kararı Üzerine 'Açlık Grevine' Başladı.

Şener İçin Sivas'ta 'Açlık Grevi'

Sivas'ta, AK Parti Gençlik Kolları üyesi bir grup, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in, milletvekili adayı olmama kararı üzerine ''açlık grevine'' başladı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtı önünde toplanan AK Parti Sivas Gençlik Kolları üyesi grup adına açıklama yapan Gençlik Kolları İl Başkanı Adem Kuru, ''Şu andan itibaren gençlik kolları olarak açlık grevine başladık'' dedi.

AK Partinin göreve gelmesi ve Bakan Şener'in kabinede görev almasıyla Sivas'ta 4.5 yılık süre içerisinde Cumhuriyet tarihinde yapılmamış birçok hizmetlerin yapıldığını ifade eden Kuru, ''Bunların hepsini Başbakan Yardımcımız Abdüllatif Şener'in destekleri ve katkılarıyla yaptık. Ve bugün sayın Başbakan Yardımcımız aday olmayacağını açıkladı. Bizler buna çok üzüldük, çok etkilendik. Başbakan Yardımcımız belki karar vermiştir, kararına saygı duyuyoruz ama kararından bu şekilde vazgeçip Sivas'tan tekrar aday adayı olmasını istiyoruz" dedi.

Kuru, bu süreçte gençlik kolları olarak açlık grevlerini sürdüreceklerini kaydetti.

Açıklamanın ardından grup alkışlarla, ''Ölsek de bu yoldan dönmeyeceğiz'' şeklinde tempo tuttu. ''Sayın Bakanım. Hani beraber yürüyecektik biz bu yollarda'' yazılı pankart da açan grup, daha sonra polisin uyarısıyla eylemlerine Cıbıllar Parkı'nda devam etti.

Bu arada eyleme bazı AK Parti Sivas milletvekili aday adayları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi.