Senegal 2. Sağlık Hizmetleri Fotoğraf Sergisi

Senegal 2. Sağlık Hizmetleri Fotoğraf Sergisi

Senegal'de Fakir Halka Sağlık Hizmeti Sunan Sağlıklı Yaşamı Destekleme Derneği (Saymer), Açlık ve Sefalet İçindeki Halkın Kalbinde Taht Kuran Hizmetlerini Fotoğraflarla Sergiledi.

Senegal 2. Sağlık Hizmetleri Fotoğraf Sergisi

Senegal'de fakir halka sağlık hizmeti sunan Sağlıklı Yaşamı Destekleme Derneği (SAYMER), açlık ve sefalet içindeki halkın kalbinde taht kuran hizmetlerini fotoğraflarla sergiledi.

Geçen aylarda sağlık ekibi ile 10 günlük Senegal çıkarması yapan SAYMER, burada fakir halkı sağlık taramasından geçirmişti. Sağlık ekibi içinde yer alan doktorların yaptıkları hizmeti anlatmak, açlık ve sefalet içindeki yaşayışlarını ortaya koymak için çekilen fotoğraflar, Senegal 2. Sağlık Hizmetleri Fotoğraf Sergisi'nde sergilendi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde açılan sergiye SAYMER üyesi doktorlar ve Senegal Büyükelçiliği Müsteşarı Nicalos A. Nyouk katıldı. Serginin açılışı öncesinde bir konuşma yapan SAYMER Başkanı Uzman Dr. Mehmet Nimet İğci, SAYMER'in insanlığın yaşamının daha sağlıklı olmasına katkıda bulunmak için bir araya geldiğini belirterek, "Öncü doktorlarımız Afrika'nın bahtı ve rengi kara insanının gönüllerine taht kurdular" dedi.

Konuşmanın ardından fotoğraf sergisi gezildi.

(İG-SA-CC-Y)