Sendikalardan 20 Şubat Planı

Sendikalardan 20 Şubat Planı
CHA - Haberler | Ekonomi

Kumlu, Sendikaların Temsilcilerinin Tekel İşçilerine Destek Olmak Amacıyla 20 Şubat'ta Ankara'ya Geleceklerini Açıkladı.

Kumlu, Sendikaların Temsilcilerinin Tekel İşçilerine Destek Olmak Amacıyla 20 Şubat'ta Ankara'ya Geleceklerini Açıkladı.Türk-İs Genel Başkanı Mustafa Kumlu, konfederasyonlara bağlı sendikaların temsilcilerinin Tekel işçilerine destek olmak amacıyla 20 Şubat'ta Ankara'ya geleceklerini açıkladı.

Türk-İş, Disk, Kamu-Sen ve Kesk başkanları, Kamu-Sen Genel Merkezi'nde bir araya gelerek, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile yapılan görüşmeleri değerlendirdi.

Düzenlenen basın açıklamasında Mustafa Kumlu, yol haritasını açıkladı.

O Gün Yapılacak Eylemler Sıraysıyla Belirlendi... Sendikaların temsilcileri, Tekel işçilerine destek olmak amacıyla 20 Şubat'ta Ankara'ya gelecek. Temsilciler, aynı gece orada sabahlayacak.

Toplantıda öne çıkan diğer başlıklar şöyle: "4/C kaldırılana kadar eyleme devam edilecek. Konfederasyonlar 4/C uygulamasının iptali için Danıştay'a dava açacak. Tekel işçilerine destek için konfederasyonlar siyah pankartlar açacak.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Çok Okunan Haberler

title