Senato Haberleri

Senato haber, Senato son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Senato - 27.01.2021
Son Dakika | ABD yönetimi, BAE'ye F-35 satışı dahil birçok askeri satış işlemini askıya aldı
Eski Başkan Donald Trump yönetimi, İsrail ile normalleşme anlaşması karşılığında BAE'ye F-35 satışına onay sözü vermişti ve bu taahhüdünü görevden ayrılmasının hemen öncesinde yerine getirmişti ancak geçtiğimiz hafta Senato'da konuşan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, normalleşme anlaşmalarını desteklediğini belirtirken, "İsrail ile ilişkileri normalleştirme karşılığında bazı ülkelere verilen bazı vaatler var ki bunları çok iyi gözden geçirmek gerektiğini düşünüyorum.
Senato - 27.01.2021
ABD'de Cumhuriyetçi Parti, Trump'ın 2024 adaylığı konusunda tarafsız kalacak
ABD Kongresinde 6 Ocak'ta yaşanan baskında 1'i polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı. Demokratların "isyana teşvik" ile suçladığı Trump'a yönelik azil maddesi, Temsilciler Meclisindeki oylamada kabul edilmişti. Trump'ın Kongre olayları kapsamında suçlu olup olmadığına Senatoda yapılacak oylamada karar verilecek.
Senato - 27.01.2021
Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: "Kovid-19'un Çin'de ortaya çıkışına ilişkin derinlemesine araştırma yapmak zorundayız"
ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'in dün Senatonun onayını aldıktan sonra yemin ederek görevine başladığını belirten Psaki, Blinken'in önceliklerinden birinin de Çin'de sahada çalışan ABD'li yetkililer olduğunu kaydetti.
Senato - 27.01.2021
Son dakika haberleri... İtalya'da Cumhurbaşkanı Mattarella, hükümet krizini aşmak için siyasi istişarelere başladı
Cumhurbaşkanı Mattarella, siyasi istişareler kapsamında bugün ilk olarak parlamentonun üst kanadı Senatonun başkanı Elisabetta Casellati ve alt kanat Temsilciler Meclisi Başkanı Roberto Fico ile ayrı ayrı görüştü.
Senato - 27.01.2021
ABD'de yapılan ankete göre Trump'ın Cumhuriyetçi Parti'deki popülaritesi arttı
Cumhuriyetçilerin yüzde 81'i Trump'a olumlu bakıyor Trump'ın azil istemiyle senatoda yargılanması konusunda ise Cumhuriyetçilerin yüzde 54'ü kuvvetle olmak üzere yüzde 81'inin Trump'a olumlu baktığı, bu oranın Kongre baskınından hemen sonra yüzde 76'larda seyrettiği kaydedildi.
Senato - 27.01.2021
Petrol ve altın fiyatları düştü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, altının ons fiyatının 1850 doların üzerinde tutunmaya çalıştığının altı çizilerek, şöyle denildi: "Altın aşağı yönlü seyrini sürdürürken, üst üstü dördüncü günde de yeşilde bir kapanış yapamadı. 1855 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu aşağı yönlü trendini takip ederken satıcılı bir seyir izledi. Demokratların Senatoya sunmak istediği 1.
Senato - 27.01.2021
Biden Amerikan toplumunu birleştirebilir mi?
Bu karamsar tabloya rağmen, Demokratların birliği sağlamak ve toplumsal kutuplaşmanın hararetini düşürmek adına atabileceği bazı pratik adımlar kamuoyunda tartışılıyor. Buna göre Biden'ın atabileceği birkaç adım var: Bunlardan ilki Kongre'de hemen Cumhuriyetçilerin desteğini alabilecek bir projeyi başlatmak. Örnek olarak, eski başkanlardan Bill Clinton'ın aynı amaçla Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nı (NAFTA) geçirdiği ve bu süreçte bazı Demokrat Partili temsilciler itiraz ederken bazı Cumhuriyetçilerin ise destek verdiği dile getiriliyor. Biden'ın da siyasi kamplaşmayı bulandırmak ve zayıflatmak adına benzer bir girişimde bulunması kuvvetle muhtemel. Bir başka seçenek ise Demokratların Kongre'de Cumhuriyetçilere taktik anlamda bazı tavizler vermeleri. Daha somut olarak, Cumhuriyetçilerin itiraz ettikleri bazı konularda onlara boyun eğerek kendilerini güçlü ve güvende hissetmelerini sağlamak. Çok uzun yıllar Kongre'de görev yapan ve bu hassas dengelerin bilincinde olan Biden'ın bu seçeneği de gündeminde tutma ihtimali yüksek. Son olarak, Demokratların Trump'ın azil sürecini başlatmasının kutuplaşmayı daha da artıracağı, bu sebeple bundan vazgeçmenin siyaseten daha doğru bir adım olacağı ileri sürülüyor. Senatonun ve Biden yönetiminin, enerjisini kutuplaştırıcı ve yıpratıcı azil sürecine vermektense, topluma vaat edilen icraatlara harcamasının daha mantıklı olduğu söyleniyor.
Senato - 27.01.2021
Florida'da Trump Plaza sakinleri kompleksin ismini değiştirmek istiyor
Demokratların 6 Ocak'taki Kongre baskınından sorumlu tuttuğu Trump'ın azlini isteyen ve Temsilciler Meclisinde kabul edilen madde, 26 Ocak'ta sembolik bir törenle Senato yetkililerine teslim edilmişti.
Senato - 27.01.2021
Borsa güne yatay başladı
Borsa, güne 0,04 puanlık düşüşle yatay başladı.
Senato - 27.01.2021
ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Blinken'dan görevinin ilk gününde telefon diplomasisi
ABD'nin 71. Dışişleri Bakanı olan Blinken, dün Senatodaki oylamada onaylanmış, ardından Bakanlıkta yemin ederek görevine başlamıştı.
Senato - 27.01.2021
New York borsası düşüşle kapandı
Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden'ın Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, Senatodan aldığı onayın ardından yemin ederek görevine başladı.
Senato - 27.01.2021
26 Ocak 2021 Haberleri
26 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Senato - 26.01.2021
ABD'de görevi sona eren Trump'ın yargılanmasının anayasal olup olmadığı tartışılıyor
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle "isyana teşvik" suçlamasıyla yargılanacağı Senatoda "görevi sona ermiş bir başkanın azil yargılamasının anayasal olup olmadığı" tartışılıyor.
Senato - 26.01.2021
Trump'ın azil davası için senatörler yemin etti
ABD'de 6 Ocak'ta başkent Washington DC'de bulunan Kongre binası eski ABD Başkanı Donald Trump'ın destekçileri tarafından basılmış, 6 kişi hayatını kaybetmişti. Baskında sorumlu tutulan Trump'ın "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesi, 14 Ocak'ta Temsilciler Meclisinde kabul edilmiş ve azil metni bugün Senatoya gönderilmişti.
Senato - 26.01.2021
ABD'nin ilk kadın Hazine Bakanı Yellen yemin ederek göreve başladı
ABD Başkanı Joe Biden'ın Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, Senato'dan aldığı onayın ardından yemin ederek görevine başladı.
Senato - 26.01.2021
ABD Senatosu Biden'ın Dışişleri Bakanı adayı Blinken'a onay verdi
ABD Senatosunda yapılan oylamada, Başkan Joe Biden'ın Dışişleri Bakanlığına aday gösterdiği Antony Blinken onay aldı.
Senato - 26.01.2021
Son dakika haberi: ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Blinken'a Senato'dan onay
Son dakika gelişmesine göre ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Dışişleri Bakanlığı'na aday gösterdiği Antony Blinken'ı onayladı.
Senato - 26.01.2021
Son dakika haberleri: New York borsası yükselişle açıldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye yönelik yeni ekonomik destek paketi beklentileri de piyasaların odağındaki yerini korudu. ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer, yeni bir ekonomik destek paketinin marttan önce çıkmasının mümkün olmadığını söylemesi piyasalardaki risk iştahını törpüledi.
Senato - 26.01.2021
İtalya Başbakanı Conte görevinden istifa etti
İstifa eden Conte'nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan ayrıldıktan sonra Senato Başkanı Maria Casellati'yi ziyaret edeceği açıklandı.
Senato - 26.01.2021
Malezya'da ana muhalefet lideri Enver'den, Başbakan Muhyiddin'e OHAL davası
OHAL kapsamında Parlamento, Senato ve Eyalet Meclislerinde oturumlar yapılmayacak, genel ve yerel seçimler ile ara seçimler de düzenlenmeyecek.
Senato - 26.01.2021
Son dakika haberleri... İtalya'da Başbakan Conte ve hükümeti istifa etti
Parlamentodaki sandalye sayısı bakımından özellikle üst kanat Senatoda salt çoğunluk sayısına yetişemeyen M5S, PD ve LeU'nun bu durumda yeni bir grubun desteğine ihtiyacı var.
Senato - 26.01.2021
ABD Senatosu Janet Yellen'ın Hazine Bakanlığı'nı onayladı
ABD Senatosu, ABD Başkanı Joe Biden'ın adayı Janet Yellen'ın Hazine Bakanlığı görevine getirilmesini, 15 karşı oya karşı, 84 oy ile onayladı.
Senato - 26.01.2021
Trump hakkında hazırlanan azil maddesi Senato'ya gönderildi
ABD'de 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınından sorumlu tutulan önceki ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili "isyana teşvik" suçlamasıyla hazırlanan azil maddesi Senato'ya resmen iletildi.
Senato - 26.01.2021
Son dakika: Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor
ABD Senatosu ise, Başkan Biden'ın Hazine Bakanlığına aday gösterdiği eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'a onay verirken, yeni teşvik paketinin marttan önce çıkmasının mümkün olmadığı söylemleri piyasalardaki risk iştahını törpüledi.
Senato - 26.01.2021
Biden, Senatonun Trump'ı azil yargılamasında suçlu bulacağına inanmadığını söyledi
ABD Başkanı Joe Biden, eski Başkan Donald Trump'ın, hakkındaki azil davasında suçlu bulunması için Senatoda yeterli oya ulaşılacağına inanmadığını belirtti.
Senato - 25.01.2021
Son dakika haber | İtalya'da Başbakan Conte istifa etme niyetinde
İtalyan basınında çıkan haberlerde, Italia Viva partisinin koalisyondan ayrılması sonrasında Senato'daki çoğunluğu riske giren Conte'nin, Adalet Bakanı Alfonso Bonafede için Senato'da yapılacak oylamada hükümetinin azınlıkta kalma ihtimalinin belirmesi üzerine istifayı gündeme aldığı belirtildi.
Senato - 25.01.2021
Kolombiya'da silah bırakan Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri, adını değiştirdi
Oturuma başkanlık eden eski FARC militanı ve Senatoda İkinci Başkan Yardımcısı Sandra Ramirez, kararı oy birliğiyle aldıklarını belirtti.
Senato - 25.01.2021
Petrol ve altın fiyatları yatay
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde şu değerlendirme yapıldı: "ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın göreve başladığı haftada kıymetli madenler de yeşil kapanış yaptığı bir seansı geride bıraktı. Geçtiğimiz haftaya 1828 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden, Demokratların 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketinin Cumhuriyetçilerce desteklenmeyeceği beklentisiyle satış yönlü hareket etti.  "Bu süreçte 1802 dolar/onsla haftanın en düşük seviyesini kaydeden sarı maden, Biden hükümetinin yeni hazine bakan adayı Janet Yellen'ın göreve başlama konuşmasıyla kaybettiği gücü geri buldu. Konuşmada öne çıkan konu başlığı doların değerlemesi üzerine oldu. Doların değerinin piyasa dinamikleri doğrultusunda belirlenmesi gerektiğini savunan Yellen, rekabetçi bir dolar yaratma çabası içerisinde olmayacaklarını vurguladı.  "Diğer taraftan Yellen'ın Senatoya teşvik paketine dair adımlar atma çağrısı yapması, piyasalar açısından pozitif karşılandı ve altın da bu pozitiflikten kısmen de olsa etkilenmiş oldu.
Senato - 25.01.2021
Çavuşoğlu'ndan kaçırılan Türk vatandaşları ile ilgili açıklama
Çavuşoğlu, Meclis'ten taleplerine ilişkin soruya ise, "Avrupa Birliği ile ilişkilerde Avrupa Parlamentosu arasında mevcut mekanizmalar ver. Brüksel ziyaretinde gerek raportör gerek Dostluk Gurubu Başkanı, Avrupa Parlamentosu üyeleri ile de görüştüm. Amerika'da yeni bir yönetim iş başına geldi. Elbette Dışişleri Bakanlığımız, ilgili Bakanlıklar temaslarını arttırarak devam ettirecek. Yüce Meclisimizin, milletvekillerimizin temaslarının faydası olacaktır. Meclis Başkanımıza çok sayıda muhataplarımızdan davet var. Sayın Meclis Başkanımızın da davet ettiği Senato Başkanları var" yanıtını verdi.
Senato - 25.01.2021
Son dakika haber: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan, Nijerya'daki gemi baskınında kaçırılan mürettebata ilişkin açıklama Açıklaması
"Her türlü temasın faydaları var" Çavuşoğlu, Meclis Başkanı Şentop'la görüşmesine ilişkin parlamenter diplomasiye dikkati çektiği ifade edilerek, "Nasıl bir yol haritası olacak? Meclisten nasıl talepleriniz var?" sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Örneğin Avrupa Birliği ile ilişkilerde Yüce Meclisimizle Avrupa Parlamentosu arasında mevcut mekanizmalar var, komisyonlar var. Bunun dışında her türlü temasın faydaları var ki Brüksel ziyaretinde gerek raportör gerekse Dostluk Grubu Başkanı, Karma Parlamento Komisyonu Başkanı gibi orada bizimle çalışan Avrupa Parlamentosu üyeleriyle de görüştüm. Bundan sonra düzenli temaslar. Amerika'da yeni bir yönetim iş başına geldi. Elbette Dışişleri Bakanlığımız, diğer bakanlıklarımız, ilgili kurumlarımız temaslarını artırarak devam ettirecek ama yine Kongre ile Yüce Meclisimizin ve saygıdeğer milletvekillerimizin temaslarının da mutlaka faydası olacaktır. Keza Sayın Meclis Başkanımıza çok sayıda davetler var. İlgili muhataplarımızla görüştüğümüz zaman bu davetleri yineliyoruz. Sayın Başkanımızın da davet ettiği meclis ve senato başkanları var.
Senato - 25.01.2021
BIST100 yüzde 0.92 artışla başladı, dolar 7.39 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, "Küresel piyasalarda risk iştahı kırılgan bir seyir izliyor" denildi ve şu değerlendirme yapıldı: "Cuma günü açıklanan makroekonomik veriler karışık bir tablo ortaya koyarken, ABD'deki mali destek paketinin Senato'da kabul edilebilmesi için küçültülebileceği kaygıları riskli varlıklarda satışlara yol açtı.
Senato - 24.01.2021
Trump'ın Senatodaki azil yargılaması için Washington'da 5 bin Ulusal Muhafız kalacak
Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında Senatoda yapılacak azil yargılaması nedeniyle büyük çaplı protestoların beklendiği ve ABD Kongresini 5 bin Ulusal Muhafız'ın koruyacağı belirtildi.
Senato - 24.01.2021
Son dakika haber! İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio: "Çoğunluk bulamazsak sandığa sürükleniriz"
İtalya'da hükümetinin ortaklarından Iv partisinin koalisyondan çekilmesinin ardından siyasi kriz çıkmıştı. Başbakan Conte liderliğindeki hükümet önce Parlamento'nun alt kanadı Temsilciler Meclis'inden, sonra da üst kanadı Senato'da güvenoyu almıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Senato Haberleri | Senato Haber - Haberler - Sayfa 7 - Senato haberleri, son dakika senato haber ve gelişmeleri burada. ABD'de Trump'ın azil süreci Anayasa'yı tartışamaya açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 14:00:26. #1.14#
title