Senato Haberleri

Senato haber, Senato son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Senato - 09.02.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
KLÜ Rektörü Şengörür, senato üyeleriyle bir araya geldi Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü'ne yeniden atanan Prof.
Senato - 09.02.2021
8 Şubat 2021 Haberleri
8 Şubat 2021 Manşet Haberleri.
Senato - 09.02.2021
Amerikalıların demokrasiye olan inancı azaldı
Seçimlere hile karıştırıldığını düşünerek 6 Ocak'ta Kongre baskınını gerçekleştiren Cumhuriyetçi seçmeni suça teşvik etmekle suçlanan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın "azil istemiyle" Senatodaki yargılaması bugün başlıyor.
Senato - 09.02.2021
Trump'ın avukatları, azil yargılamasını "politik tiyatro" olarak nitelendirdi
Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatları, Senatoya sundukları savunma dosyasında, azil yargılamasını "politik tiyatro" olarak nitelendirdi.
Senato - 09.02.2021
Son dakika haber! New York borsası yükselişle kapandı
ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi, cuma günü, Biden yönetiminin 1,9 trilyon dolarlık Kovid-19 destek paketinin önünü açan bütçe düzenlemesine onay vermişti.
Senato - 08.02.2021
ABD Kongresi Bütçe Ofisinden "Biden'ın asgari ücreti artırma planı istihdam kaybına yol açabilir" uyarısı
ABD Başkanı Joe Biden, cuma günü verdiği bir röportajda, federal asgari ücret artışına ilişkin düzenlemenin Senato kuralları gereği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye yönelik kurtarma paketinin bir parçası olamayacağını söylemişti.
Senato - 08.02.2021
ABD yönetimi, İran'ın nükleer anlaşma koşullarına geri dönmesini bekliyor
"Trump kararı Senatoya aittir" Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senatoda yarın başlayacak olan azil yargılamasına ilişkin Başkan Biden'ın pozisyonu sorulan Psaki, "Bu karar artık Senatoya aittir.
Senato - 08.02.2021
CHP Sözcüsü Öztrak MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu'yu öğrenciler, öğretim üyeleri, üniversite emekçileri ve toplumun vicdanının istemediğini savunan Öztrak şöyle konuştu: "Milletimizin kahir ekseriyeti, AK Parti ve MHP seçmenleri de dahil, 'Üniversitelere siyasi kayyumlar atanmasın' diyor. Kayyum kendisine yardımcı bulamıyor. Öğretim görevlileri, bu kayyumla çalışmak istemiyor. Demek ki bu işte bir yanlışlık var. Ama Erdoğan yanlıştan dönmek yerine, yeni yanlışlara imza atmaktan çekinmiyor. İstenmeyen siyasi kayyuma Yönetim Kurulu ve Senato oluşturmak için Boğaziçi Üniversitesine gecekondu fakülteler açma kararı veriyor.
Senato - 08.02.2021
Özbekistan Senato Başkanı Narbayeva, Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev ile görüştü
Özbekistan Senato Başkanı Tanzila Narbayeva temaslarda bulunmak üzere Taşkent'te bulunan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Genel Sekreteri Büyükelçi Bağdat Amreyev'i kabul etti.
Senato - 08.02.2021
Brent petrolün varili 59,79 dolar
Öte yandan, Temsilciler Meclisi, Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık destek paketinin önünü açan bütçe düzenlemesine onay verdi. Böylece ekonomik destek paketi, Cumhuriyetçilerin desteğine ihtiyaç olmadan Senato'dan geçirilebilecek.
Senato - 08.02.2021
Gözler ABD'de: Trump'ın Senato'daki yargılama süreci yarın başlıyor
Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 6 Ocak'taki kongre baskınında isyana teşvik suçlamasıyla Temsilciler Meclisi'nde hakkında ikinci defa alınan azil kararının ardından Eski Başkan Donald Trump'ın Senato'da yargılanmasına yarın başlanıyor.
Senato - 08.02.2021
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,85 artışla 1.540,22 puandan başladı.
Senato - 06.02.2021
Ankara Üniversitesinden "edX" ve "Coursera" platformlarıyla çevrim içi eğitim anlaşması
Coursera platformundan alınan ve sertifikalandırılan çevrim içi eğitimlerden en fazla ikisi, Ankara Üniversitesi Senatosu'nun kararı gereği, alan dışı seçmeli dersler yerine sayılabilecek.
Senato - 06.02.2021
Hamas, ABD senatosunun, "Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'te kalması" kararına tepki gösterdi
Hamas, ABD Senatosunun, Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'te kalmasına yönelik kararını "uluslararası hukukun ihlali" olarak niteledi.
Senato - 06.02.2021
New York borsası yükselişle kapandı
Temsilciler Meclisi ise Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık Kovid-19 destek paketinin önünü açan bütçe düzenlemesine onay verdi. Böylece, ekonomik destek paketi Cumhuriyetçilerin desteğine ihtiyaç olmadan Senato'dan geçirilebilecek.
Senato - 05.02.2021
Son dakika haber | ABD Temsilciler Meclisi'nden Biden'ın Kovid-19 destek paketinin önünü açan bütçe düzenlemesine onay
Biden'ın sunduğu ekonomik destek paketinin, 100 üyeli ABD Senatosu'nda iki partinin 50'şer koltuğa sahip olması ve tasarının kabulü için 60 oy gerekmesi nedeniyle Cumhuriyetçilerin engeliyle karşılaşma ihtimali bulunuyordu.
Senato - 05.02.2021
Beyaz Saray, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin istihbarat raporunu Kongre'ye sunmaya hazırlanıyor
ABD Kongresi tarafından aralık ayında kabul edilen Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası Tasarısı'nda, Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün tasarının yasalaşmasından sonra 30 gün içerisinde Kaşıkçı cinayetine ilişkin kapsamlı ve kamuya açık bir raporu, Temsilciler Meclisi ve Senato Dış İlişkiler ve İstihbarat Komitelerine teslim etmesi öngörülüyordu.
Senato - 05.02.2021
AK Parti İzmir İl Kadın Kolları'nda kongre heyecanı yaşandı (2)
'ŞİDDETİ BİR HAK ARAMA VASITASI OLARAK GÖREN HİÇ KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIZ' Boğaziçi Üniversitesinde meydana gelen olaylara ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gençlerimiz arasında milli ve yerli şuur sahibi olanlar elbette çoğunlukta ama son dönemde İstanbul'daki hadiselerde örneklerini gördüğümüz şekilde zihni ve kalbi olarak ülkesiyle, milletiyle, değerlerimizle bağı kopmuş bir kesimin varlığına da üzüntü ile şahit oluyoruz. Teröre bulaşmamış olması şartıyla bu gençlerimize sahip çıkıp ülkemize kazandırma sorumluluğu olduğunu biliyoruz. Kendi ülkelerinde senato basanları, terörist ilan edenlerin Türkiye'de rektörlük basmaya kalkanların hak arayıcısı olarak göstermesindeki ikiyüzlülük, bize asıl sorumluluklarımızı unutturamaz.
Senato - 05.02.2021
BIST100 yüzde 0.50 düştü, dolar 7.05 lirada
"ABD senatosundan 1,9 trilyon dolar tutarında yeni bir mali yardım paketi geçti.
Senato - 05.02.2021
Son dakika haberleri! New York borsası yükselişle açıldı
ABD Senatosu, Biden yönetiminin 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin Cumhuriyetçilerin desteğine ihtiyaç olmadan geçirilebilmesine olanak sağlayan bütçe düzenlemesini kabul etti.
Senato - 05.02.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti Senato Başkanı Thambwe Mwamba istifa etti
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde, yolsuzlukla suçlanan Senato Başkanı Alexis Thambwe Mwamba'nın istifa etti bildirildi.
Senato - 05.02.2021
Erdoğan, 7 ilin AK Parti il kadın kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı: (3)
Çocukların sadece kariyerlerini değil, milli ve manevi değerlerle donanmasını da düşünmek mecburiyetinde olduklarını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Gençlerimiz arasında milli ve yerli şuur sahibi olanlar elbette çoğunluktadır ama son dönemde İstanbul'daki hadiselerde örneklerini gördüğümüz şekilde zihni ve kalbi olarak ülkesiyle milletiyle değerlerimizle bağı kopmuş bir kesimin varlığına da üzüntüyle şahit oluyoruz. Teröre bulaşmamış olması şartıyla bu gençlerimize sahip çıkıp ülkemize kazandırmanın, parti olarak sorumluluklarımız, hükümet olarak görevlerimiz arasında olduğunu biliyoruz. Kendi ülkelerinde senato basanları 'terörist' ilan edenlerin, Türkiye'de rektörlük basmaya kalkanları 'hak arayıcısı' olarak göstermesindeki iki yüzlülük, bize asıl sorumluluklarımızı unutturamaz.
Senato - 05.02.2021
Özbekistan parlamentosu cumhurbaşkanlığı seçiminin aralıktan ekime alınmasını onayladı
Özbekistan parlamentosunun üst kanadı olan Senato Genel Kurulu, cumhurbaşkanlığı seçiminin aralıktan ekim ayına alınmasını tasarlayan yasa değişikliğini onayladı.
Senato - 05.02.2021
"Türkçe ıslık dili" eğitimi yeni akademik yılda başlıyor
Genç, Aralık 2017'de UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan bu kültürel değerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla Üniversite senatosu tarafından 2019'da "Türkçe ıslık dili" dersinin okutulması kararı alındığını anımsattı.
Senato - 05.02.2021
Son dakika haberi... ABD'de sular durulmuyor: Biden'ın kararname fırtınası çözüm olabilecek mi?
Dolayısıyla aslında ABD'de şu an dikkat çeken, Biden'ın amaç ve yönteminden ziyade, bu yöntemi yani başkanlık kararnamelerini kullanma hızı. ABD demokratik teamüllerin; denge ve denetleme sisteminin yoğun olarak işletildiği ülkelerden biri. Her ne kadar başkan dünya kamuoyunun gözünde en dikkat çekici figür olsa da ABD yönetiminin merkezinde aslında güçlü bir yasama anlayışı yer alıyor. Washington'da bu durum, Beyaz Saray (White House) ve Kongre (The Capitol) arasındaki mimari ölçek farkıyla bile rahatlıkla hissedilebilir. Kamuoyunun önündeki o gösterişli imaja tezat, aslında başkanların icraatları yasama ve yürütmenin güçlü denetimi altındadır. Kongrenin iki kanadını oluşturan Temsilciler Meclisi ve Senato yargının da desteği ile başkanı dengeler ve keyfi davranışlarının önüne geçer.
Senato - 04.02.2021
Trump, Senatodaki azil yargılamasında ifade vermeyecek
ABD'de, 6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle azil istemiyle Senatoda yargılanacak önceki Başkan Donald Trump'ın avukatı, Trump'ın Senatoda ifade vermeyeceğini açıkladı.
Senato - 04.02.2021
Kocaeli Üniversitesinde uygulamalı eğitim 5 Nisan'da kısmi olarak yeniden başlayacak
Üniversite Senato toplantısında, son gelişmelerin değerlendirildiğini bildiren Hülagü, şunları kaydetti: "Tıp Fakültesi 4, 5, 6.
Senato - 04.02.2021
Brent petrolün varil fiyatı 59 doları gördü
Brent petrolün varili, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun üretim kesintisi ve ABD'nin ticari ham petrol stoklarındaki düşüşün etkisiyle uluslararası piyasalarda 59,01 dolarla yaklaşık son 1 yılın en yüksek seviyesini gördü.
Senato - 04.02.2021
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,40 değer kazanarak 1.539,63 puana yükseldi.
Senato - 04.02.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 1400 dolarlık doğrudan nakit yardımının bir an önce gönderilmesi konusunda hızla harekete geçmek için Senato'daki Demokratlar ile anlaştığını bildirdi.
Senato - 03.02.2021
İtalya'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Mario Draghi'den ilk açıklama Açıklaması
Draghi, hükümet kurma görevini resmen aldıktan sonra ilk olarak parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi Başkanı Roberto Fico ve Senato Başkanı Elisabetta Casellati ile bir araya geldi.
Senato - 03.02.2021
İtalya'da hükümet kurma görevi Eski Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi'ye verildi
Koalisyonun küçük ortaklarından Iv, 13 Ocak'ta Avrupa Birliği'nden gelecek kurtarma fonuna ilişkin Başbakanlığın hazırladığı planı ve Conte'yi sert şekilde eleştirerek hükümetten çekilmişti. Bu çekilmeyle başlayan hükümet krizinde, 2. Conte Hükümeti 18 Ocak'ta parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisinden salt çoğunlukla, 19 Ocak'ta üst kanat Senatodan ise salt çoğunluk olmadan güvenoyu almıştı.
Senato - 03.02.2021
İtalya'da hükümet krizini aşmak için teknokrat hükümet kurulması gündemde
Koalisyonun küçük ortaklarından Iv, 13 Ocak'ta Avrupa Birliği'nden gelecek kurtarma fonuna ilişkin Başbakanlığın hazırladığı planı ve Conte'yi sert şekilde eleştirerek hükümetten çekilmişti. Bu çekilmeyle başlayan hükümet krizinde, 2. Conte Hükümeti 18 Ocak'ta parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisinden salt çoğunlukla, 19 Ocak'ta üst kanat Senatodan ise salt çoğunluk olmadan güvenoyu almıştı.
Senato - 03.02.2021
Son dakika! ABD Senatosundan Biden'ın iki bakan adayına onay
Son dakika haberleri: ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın İç Güvenlik Bakanı adayı Alejandro Mayorkas ile Ulaştırma Bakanı adayı Pete Buttigieg'e onay verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Senato Haberleri | Senato Haber - Haberler - Sayfa 4 - Senato haberleri, son dakika senato haber ve gelişmeleri burada. Trump'ın yargılanması anayasaya uygun bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 21:45:02. #1.16#
title