ŞENAL SARIHAN HABERLERİ

Şenal Sarıhan haber, Şenal Sarıhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şenal Sarıhan - 06.05.2017
Kılıçdaroğlu'nun Kabulü
Görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile Bülent Tezcan, Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Şenal Sarıhan da hazır bulundu.
Şenal Sarıhan - 06.05.2017
Dha Ankara - Kılıçdaroğlu; Disk, Kesk, TMMOB ve Ttb Başkanlarıyla Görüştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Devrimci İşçi sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) başkanlarını kabul etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun görüşmesinde CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Bülent Tezcan ile CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Şenal Sarıhan da hazır bulundu.
Şenal Sarıhan - 04.05.2017
Dha Yurt Bülteni-9
Suruç İlçesi'nde 33 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısıyla ilgili ilk duruşmayı izlemek üzere milletvekilleri Mahmut Tanal, Şenal Sarıhan ve Ali Şeker ile birlikte Şanlıurfa'ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, partisinin İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Şenal Sarıhan - 03.05.2017
Merasim Sokak'daki Terör Saldırısı Davasında Sanıktan İtiraf
Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat 2016'da 29 kişinin hayatını kaybettiği bomba araçlı terör saldırısına ilişkin terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 16'sı tutuklu 68 kişinin yargılandığı davanın dördüncü celsesi görüldü. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davaya tutuklu sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları katıldı. CHP Milletvekili Şenal Sarıhan da duruşmayı takip etti.
Şenal Sarıhan - 25.04.2017
CHP'den Stk'lara Teşekkür Ziyareti
CHP heyeti, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin 'hayır' oyu için mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına ve demokratik kitle örgütlerine ziyaretlerde bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla başlatılan görüşmelerde; CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Şenal Sarıhan ile avukat Deniz Çakır yer aldı.
Şenal Sarıhan - 24.03.2017
CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması
Altay, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Bu topraklara topyekun bir taarruz olursa bütün siyasi kanatların, bütün inanç gruplarının, bütün etnik grupların, bütün farklı yaşam tarzı aidiyetlerinin hepsinin bir arada toplanıp oturabileceği ortak değere ihtiyaç yok mu? Var. O şimdi Cumhurbaşkanlığı müessesidir. Şu anda bile halen öyledir. Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti ile resmi olarak ilişiği yoktur. Bunun için 15 Temmuz'da bizim, genel başkanımız kaçak dediğimiz halde o saraya gitti. Cumhurbaşkanı bu milletin ortak değeridir. Bu teklifin özünde şu var. Ortak değeri kaldırıyor. Bu ortak değeri kaybettiğimiz gün, Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu da olsa Devlet Bahçeli de olsa Binali Yıldırım da olsa Türkiye kan gölüne döner. Ben bunu iç savaş çığırtkanlığı olarak söylemiyorum. Milletleri bir arada tutan ortak paydalara ihtiyaç var. Suriye'de yaşanan, Irak'ta yaşanan, Libya'da, Mısır'da yaşanan budur. Bunun için bu ortak değer önemli, yoksa Cumhurbaşkanı kim olursa olsun. Bir partinin genel başkanı, yüksek yargıyı tayin ederse, bir partinin genel başkanı, 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir', millet bu egemenliğini Türkiye Büyük Millet Meclisi aracılığıyla kullanır hükmüne rağmen, kanun yapma gücünü eline alırsa artık o ülkede yandı gülüm keten helva. CHP Genel Başkanında da verseniz bu yetkiyi ülke perişan olur. Bu yetki hiç kimseye verilmez. Atatürk'e vermemişiz. Şimdi bir kişiye devletin bütün anahtarını vermek bir cinayettir. Demokrasinin olmadığı bir cumhuriyet bana lazım değil." Altay, demokrasinin olmadığı bir ülkede Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kimsenin işine yaramayacağını savunarak, şunları belirtti: "Meclisin üç tane büyük görevi var, bütçe hakkı elinden alınıyor, başkan da kanun yapabilecek, hükümeti denetleme hakkı ortadan kaldırılıyor. Bu meclis bir şey için beslenecek, olur ki resmi olarak bir ülkeye savaş ilan etmemiz gerekirse meclisten karar çıkması gerek. Belki bir gün savaş ilan ederiz diye meclisi açık tutup 600 milletvekiline ayda 15'er bin lira maaş vereceğiz. Yazık değil mi günah değil mi, böyle olacaksa kapat gitsin. Ne meclisi kapatacağız ne de Cumhuriyetimizi, laik, demokratik, hukuk devleti olma niteliğiyle ayakta tutacağız. Biz dedik Tayyip Bey senle kavga etmeyeceğiz dedik. Şimdi dünya ile kavga etmeye başladı." Programa CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın yanı sıra, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve partililer katıldı.
Şenal Sarıhan - 09.03.2017
CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması
CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, OHAL kapsamında çıkarılan KHK'lar ile 100 binin üzerinde kamu görevlisinin işine son verildiğini ifade ederek, "Bütün göreve son verme işlemlerinin 'açığa alınmaya' dönüşmesini, müdahale edilmesini ve haksızlıkların sonlandırılmasını, adaletin...
Şenal Sarıhan - 08.03.2017
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, HDP Mardin Milletvekili Erol Dora ise cezaevlerindeki durumla ilgili gündem dışı birer konuşma yaptı.
Şenal Sarıhan - 09.02.2017
CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, “Referandum süreci içinde geniş bir kesimi açlığa mahkum ederek verilmek istenen gözdağı, her şeyini kaybetmiş insanları korkutmaz" dedi.
Şenal Sarıhan - 09.02.2017
CHP'li Demir: Asıl Terörist Şu Andaki İktidardır (3)
"AKADEMİSYENLERE YÖNELİK SALDIRILAR TÜM YURTTAŞLARA YÖNELİK BİR CEZA" CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan parlamentoda düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında ila edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bugüne kadar 20 Kanun Hükmünde Kararname yayınlandığını bildirdi.
Şenal Sarıhan - 09.02.2017
CHP'li Demir: Asıl Terörist Şu Andaki İktidardır (2)
"AKADEMİSYENLERE YÖNELİK SALDIRILAR TÜM YURTTAŞLARA YÖNELİK BİR CEZA" CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan parlamentoda düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında ila edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında bugüne kadar 20 Kanun Hükmünde Kararname yayınlandığını bildirdi.
Şenal Sarıhan - 09.02.2017
CHP Ankara Milletvekili Sarıhan Açıklaması
CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Bir zamanlar 'Gece Yarısı Ekspresi' diye bir film vardı utanmamıza sebep olan. Şimdi de gece yarısı kararnameleri bizi utandıracak.
Şenal Sarıhan - 08.02.2017
TBMM Genel Kurulu Toplandı
CHP Grubu adına konuşan Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, son KHK ile görevine son verilenlerin arasında 330 öğretim üyesinin bulunduğunu anımsatarak, "Bilime yönelik saldırının herhangi bir biçimde OHAL gerekçesiyle bağlantılı olduğunu iddia etmenin olanaksız olduğu inancındayız.
Şenal Sarıhan - 06.12.2016
AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Açıklaması
AK Partili Uslu, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, Almanya ziyaretleri hakkında bilgi verdi. Uslu, Mülteci Hakları İnceleme Komisyonu olarak geçen hafta Almanya'ya ziyarette bulunduklarını aktardı. Uslu, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'un heyette bulunduğunu söyleyerek, Almanya Federal milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları, mülteci kamplarını ziyaret ettiklerini ifade etti.
Şenal Sarıhan - 05.12.2016
Kadın Hakları Günü
Satı Kadın'ın 83 yaşındaki kızı Bediha Emre ve aile fertlerinin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti İlçe Başkanı Ali Yıldıztepe, CHP İlçe Başkanı Mahmut Ayhan'ın katıldığı törende, Batı Kadın'ın mezarına çiçek bırakıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şenal Sarıhan Haberleri | Şenal Sarıhan Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Şenal Sarıhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şenal Sarıhan kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Usluer : Siyasilere Sesleniyorum; Yüreğinizdeki Taşları Atmanızın Zamanı Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 01:12:25. #1.14#

title