"Şen Ola Doğu" Projesi

"Şen Ola Doğu" Projesi

Ağrılı Bir İş Adamınca, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bazı Sanatçıların Desteğiyle Hazırlanan "Şen Ola Doğu" Projesi Kapsamında Doğu Kültürü ve Yemekleri Tanıtılacak, 10 İlde Konser ve Tiyatro Gösterileri Gerçekleştirilecek.

Ağrılı bir iş adamınca, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bazı sanatçıların desteğiyle hazırlanan "Şen Ola Doğu" projesi kapsamında Doğu kültürü ve yemekleri tanıtılacak, 10 ilde konser ve tiyatro gösterileri gerçekleştirilecek.

Projenin genel koordinatörü Ağrılı iş adamı Azad Medeni Kahraman, sanatçılar Şener Şen, İlyas Salman, Selahattin Taşdöğen, Nadide Sultan ve Nihat Doğan ile Elite World Hotel'de basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda proje hakkında bilgi veren Kahraman, aşçılar Mustafa Çolak, Ahmet Karaman ve Mustafa Özçelik'in önerisiyle bu projeyi hazırladıklarını söyledi.

Doğu illerinin yıllardır terör, töre ve namus cinayetleri gibi olumsuzluklarla ülke gündemine geldiğini ifade eden Kahraman, bunun Doğu'ya çok büyük zarar verdiğini kaydetti.

Doğu'da yaşanan söz konusu olumsuzlukların bu çağda kader gibi algılanmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Kahraman, bölgenin önde gelen aşiretlerinden birine mensup olduğunu belirterek, "Buradan tüm aşiretlere çağrı yapmak istiyorum. Yaşadığımız sıkıntıları, mahrumiyetleri birlik olarak, el ele vererek aşalım. Batı ile Doğu arasında 'Şen Ola Doğu' projesiyle kuruduğumuz bu anlamlı köprüyü birlikte geçelim" dedi.

İlyas Salman da Şener Şen'in daveti üzerine basın toplantısına şeref misafiri olarak katıldığını belirterek, ''Ona teşekkür ediyorum, ellerinden öpüyorum. Halkımız diyecek ki 'filmlerde seni kazıklayan bir adamın ellerinden niye öpüyorsun?' Şener abi filmlerde olduğunun tam aksine bana karşı sevimli bir adamdır. Şener abiye her şey yakışıyor. Özellikle sevgi ve saygı. Bana örnek aldığım sanatçılar sorulduğunda Şener abiyi söylüyorum'' şeklinde konuştu.

Kaynak: AA