ŞEMSİ BAYRAKTAR HABERLERİ

Şemsi Bayraktar haber, Şemsi Bayraktar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şemsi Bayraktar 9.8.2018
Tzob Başkanı Bayraktar: 3 Milyon 650 Bin Hayvan Kesileceğini Tahmin Ediyoruz
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, "Bu yıl yaklaşık 850 bin büyükbaş, 2,8 milyonun küçükbaş olmak üzere toplam 3 milyon 650 bin hayvan kesileceği tahmin ediyoruz" dedi.
Şemsi Bayraktar 9.8.2018
Tzob Başkanı Bayraktar Kurbanlık Fiyatlarını Açıkladı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Kurban Bayramı sürecinde hayvan fiyatlarının büyükbaşta 5 bin ile 20 bin lira, küçükbaşta ise 750 lira ile 3 bin 500 lira arasında, canlı ağırlık kilogram fiyatının da büyükbaşta 17-25 lira, küçükbaşta 15-28 lira olacağının...
Şemsi Bayraktar 6.8.2018
Bayraktar: Ulusal Süt Konseyi, Üreticinin Kafasını Karıştırdı
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ulusal Süt Konseyi'nin 27 Temmuz 2018 tarihindeki toplantı sonrası ardı ardına yaptığı açıklamaların çiğ süt fiyatı konusunda üreticinin kafasını karıştırdığını bildirerek, "Ulusal Süt Konseyi (USK), konseyde varılan...
Şemsi Bayraktar 6.8.2018
Ulusal Süt Konseyi İnandırıcılığını Kaybetti"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Üretici için tavsiye niteliğindeki 1,70 liralık çiğ süt fiyatına Merkez Bankasının müdahale ettiğini iddia ederek 1,60 liraya çekmeye çalışan Ulusal Süt Konseyi (USK) inandırıcılığını kaybetmiştir.
Şemsi Bayraktar 5.8.2018
Bayraktar: Sebze ve Meyvenin Yüzde 46'sı Sofraya Ulaşmıyor
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, her yıl üretilen 4 milyar tonluk gıdanın sadece 2,7 milyar tonunun tüketildiğini, 1,3 milyar tonluk gıdanın israf edildiğini bildirerek, "Dünyada üretilen sebze meyvenin yüzde 46'sı sofraya ulaşmıyor.
Şemsi Bayraktar 5.8.2018
Açlık Sorununu Çözmek İçin İsraf Önlenmeli"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, her yıl üretilen 4 milyar tonluk gıdanın sadece 2,7 milyar tonunun tüketildiğini, 1,3 milyar tonluk gıdanın israf edildiğini belirterek, açlık sorununu çözmenin yolunun israfı önlemekten geçtiğine dikkati çekti.
Şemsi Bayraktar: Markette En Çok Yumurta ZamlandıŞemsi Bayraktar 1.8.2018
Şemsi Bayraktar 29.7.2018
Ayçiçeğinde Piyasayı Düzenleyici Bir Fiyat Açıklanmalı"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ayçiçeği alım fiyatının ayçiçeği-buğday paritesine göre belirlenmesi gerektiğini belirterek, "Birlikler, üretici maliyetlerini göz önünde bulundurmalı ve piyasayı düzenleyici bir fiyat açıklamalı." ifadesini kullandı.
Şemsi Bayraktar 26.7.2018
Şemsi Bayraktar'dan Süt Konseyi'ne Çağrı: Süt Fiyatını 2 Lira Yapın
DENİZLİ'ye gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sütün litre fiyatının 2 liraya çıkarılması gerektiğini belirterek, yarın toplanacak Süt Konseyi'ne çağrıda bulundu.
Şemsi Bayraktar 25.7.2018
Tzob: Çiftçilerimiz Yapılandırma İçin 31 Temmuz'a Kadar Başvurmalı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, vergi, SGK prim ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasından yararlanmak için başvuru yapılmasının bir zorunluluk olduğuna dikkat çekerek, "Yapılandırmada son başvuru tarihi 31 Temmuz;
Şemsi Bayraktar 25.7.2018
Çiftçilere Yapılandırma İçin 31 Temmuz Uyarısı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeniden yapılandırmadan yararlanmak için başvuru yapılmasının zorunlu olduğunu belirterek, "Çiftçilerimizin, borç yapılandırmasından faydalanabilmeleri için 31 Temmuz 2018'e kadar başvurmaları gerekiyor.
Şemsi Bayraktar 23.7.2018
Tzob/bayraktar: Anız Yakmak Biyoçeşitliliğe ve Tarımsal Üretime Zarar Veriyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, anız yakmanın, çevreye, biyoçeşitliliğe ve tarımsal üretime zarar veren ilkel bir yöntem olduğunu söyledi.
Şemsi Bayraktar 22.7.2018
Tzob Fındık Rekoltesinde Düşüş Bekliyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Gıda ve Orman Bakanlığı'nın rekolte açıklamasının henüz yapılmadığını fakat külleme hastalığı ve fındık kokarcası nedeniyle fındık rekoltesinde düşüş beklendiğine dikkat çekti.
Şemsi Bayraktar 22.7.2018
Fındık Rekoltesinde Düşüş Bekleniyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, külleme hastalığı ve fındık kokarcası nedeniyle bu yıl fındık rekoltesinde düşüş beklediklerini belirterek, "Rekoltedeki düşüşün fındıkta maliyeti daha da yükselteceğini tahmin ediyoruz.
Şemsi Bayraktar: Çiğ Süt Fiyatında Artış TalebiŞemsi Bayraktar 18.7.2018
Şemsi Bayraktar 18.7.2018
Tzob'dan Çiğ Süt Fiyatında Artış Talebi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yıllık bazda yüzde 28,7 artan yem fiyatları ve diğer girdilerdeki artışların çiğ sütte yüksek zammı zorunlu kıldığını belirterek, "Üreticide en düşük süt fiyatının 2 lira 6 kuruş olması gerekiyor.
Şemsi Bayraktar 16.7.2018
Tarım İstihdamdaki Gücünü Koruyor…
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın istihdamdaki gücünü koruduğunu bildirerek, "Tarım, Nisan ayında 5 milyon 305 bin kişiye istihdam sağladı, işsizliği 1,8 puan düşürdü" dedi.
Şemsi Bayraktar 14.7.2018
TMO Her Yıl Fındık Piyasasında Olmalı"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) her yıl fındık üretim rakamlarına bakmadan piyasada olmalı ve piyasaya müdahale etmelidir.
Şemsi Bayraktar 13.7.2018
Destekleme Ödemelerinin Artması Gerekiyor"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Şu anda kur artışına bağlı olarak maliyetlerimiz artmış durumda.
Şemsi Bayraktar 13.7.2018
Tzob / Bayraktar: Kanatlıda Hedef İhracat Olmalı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kanatlı sektöründe büyümenin sürdüğünü, hedefin daha fazla ihracat olması gerektiğini belirtti.
Şemsi Bayraktar 13.7.2018
Tzob'dan Kanatlı Sektörü İçin İhracat Vurgusu
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kanatlı sektörü için ihracatın büyük önem taşıdığını belirterek, "Üreticilere sürdürülebilir gelir sağlanır, ülke bazlı ihracat stratejileri belirlenir ve gerekli destekler verilirse kanatlı sektörü büyümeye, daha fazla...
Şemsi Bayraktar 5.7.2018
Tzob Başkanı Bayraktar: Çiftçimizin Ecrimisil Sorunu Çözüldü
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hazine arazilerinde ecrimisil ödeyerek tarım yapan yüz binlerce çiftçinin sorununun çözüldüğünü belirterek, "Ecrimisil ödeyerek üretim yapan yüz binlerce çiftçimiz desteklerden yararlanamıyordu.
Şemsi Bayraktar 5.7.2018
Çiftçinin Yılan Hikayesine Dönen Ecrimisil Sorunu Çözüldü
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Hazine arazilerinde ecrimisil ödeyerek tarım yapan yüzbinlerce çiftçinin yıllardır bekleyen ve yılan hikayesine dönen sorunuyla ilgili olarak, "ecrimisil ödeyerek üretim yapan yüzbinlerce çiftçimiz desteklerden yararlanamıyordu.
Şemsi Bayraktar 30.6.2018
Şemsi Bayraktar: Hedefimiz 40 Milyar Dolar İhracata Ulaşmak Olmalıdır
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım ve gıdada ihracatın, günümüzde, çiftçi açısından daha da vazgeçilmez hale geldiğini bildirerek, "Tarım ve gıda ihracatında hedefimiz, en kısa zamanda 40 milyar dolara ulaşmak olmalıdır" dedi.
Şemsi Bayraktar 30.6.2018
Tarım Ve Gıdada Hedef 40 Milyar Dolar İhracat
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım ve gıdada ihracatın, günümüzde, çiftçimiz açısından daha da vazgeçilmez hale geldiğini bildirerek, "tarım ve gıda ihracatında hedefimiz, en kısa zamanda 40 milyar dolara ulaşmak olmalıdır" dedi.
Şemsi Bayraktar 28.6.2018
Tzob / Bayraktar: Türkiye, 6 Bin 500 Tondan Çok Daha Fazla Bal İhraç Edebilir
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, balda ihracatın artırılması gerektiğini belirterek, "Zengin doğal kaynaklarıyla arıcılık cenneti olan, üretimde 115 bin tonla dünya ikinciliğini alan Türkiye, 6 bin 500 tondan çok daha fazla bal ihraç edebilir" dedi.
Şemsi Bayraktar 28.6.2018
Tzob'dan Bal İhracatı Çağrısı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, balda ihracatın artırılması gerektiğini belirterek, "Balın geleceği ihracata bağlıdır.
Şemsi Bayraktar 26.6.2018
Tzob / Bayraktar: Tohum ve Fidan Desteğinde Son Üç Gün
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tohum ve fide-fidan desteğinde son üç güne girildiğini bildirdi.
Şemsi Bayraktar 25.6.2018
Topyekun Ülke Menfaatlerine Odaklanılmalı"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde millet iradesinin büyük bir katılımla sandığa yansıdığını ve seçimlerin örnek bir demokratik olgunlukla gerçekleştirildiğini belirtti.
Şemsi Bayraktar 18.6.2018
Şemsi Bayraktar: Tarım, 5 Milyon 58 Bin Kişiye İstihdam Sağladı
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın istihdama olan katkısının sürdüğünü bildirerek, "Tarım, Mart ayında 5 milyon 58 bin kişiye istihdam sağladı, işsizliği 1,8 puan düşürdü" dedi.
Şemsi Bayraktar: Türkiye İçin Çölleşme UyarısıŞemsi Bayraktar 16.6.2018
Şemsi Bayraktar 13.6.2018
Bayraktar Ramazandaki Ürün Fiyatlarını Değerlendirdi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazanın sonuna doğru üretici ve market fiyatları arasındaki farkın yüzde 377,38 ile en fazla karpuzda görüldüğünü bildirdi.
Şemsi Bayraktar 1.6.2018
Mayıs Ayı Üretici ve Market Fiyatları
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazanın ilk yarısında üretici ve market arasındaki fiyat farkının en fazla elma, kuru kayısı, maydanoz, karpuz, kırmızı mercimek, süt, kuru fasulye, kabak, kuru incir, sivri biber ve marulda oluştuğunu belirterek,...
Şemsi Bayraktar 20.5.2018
Dünya Süt Günü
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sütün sağlığa olan faydalarına dikkati çekerek, "Kişi başına düşen süt tüketiminin gelişmiş ülkelerin seviyelerine çıkarılması için toplumsal bilinci artıracak eğitim çalışmalarına da ağırlık verilmelidir.
Şemsi Bayraktar 15.5.2018
Dünya İklim Günü
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "İklim değişikliğinden en ağır biçimde etkilenecek yoksul kesimlerin ve küçük çiftçilerin korunması, desteklenmesi için kalıcı politikalar geliştirilmeli." ifadesini kullandı.
Şemsi Bayraktar 13.5.2018
Tzob Genel Başkanı Bayraktar: Çiftçimiz, Ülkeye Hizmeti İbadet Gibi Görüyor
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "2017 yılı verileriyle, milli hasılaya 51,7 milyar dolarlık katma değer ekliyor, üretici fiyatlarıyla, 88 milyar dolarlık üretim yaptık.
Şemsi Bayraktar 13.5.2018
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın, modası geçmeyen tek sektör olduğunu belirterek, "Elektronik aletler, makineler, motorlu araçlar olmadan yaşanabilir ama gıda olmadan yaşanamaz, gıda ihtiyacı ertelenemez." ifadesini kullandı.
Şu an buradasınız: Şemsi Bayraktar Haberleri | Şemsi Bayraktar Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Şemsi Bayraktar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şemsi Bayraktar kimdir, hayatı ve biyografisi. Açık Deniz Balıkçılığı Desteklenmeli.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.4.2020 18:49:15. #1.15#
title