Semra Aksakal Kayacan, Urfalı Kadınlarla Buluştu

Semra Aksakal Kayacan, Urfalı Kadınlarla Buluştu

CHP Balçova Belediye Başkan aday adayı Kayacan, Şanlıurfa Kültür ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları gününe katılarak projelerini anlattı.

Semra Aksakal Kayacan, Urfalı Kadınlarla Buluştu

CHP Balçova Belediye Başkan aday adayı Semra Aksakal Kayacan, Şanlıurfa Kültür ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Gün'üne katılarak Urfalı kadınlara projelerini anlattı. Projeleri beğeniyle karşılanan Aksakal Kayacan "Kadınlar ailenin ve toplumun temel taşıdır. Kadınların yaşadığı sorunları dikkate almayan bir yerel yönetim anlayışının başarılı olma şansı yoktur" dedi.

Şanlıurfa Kültür ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları tarafından düzenlenen "Gün" etkinliğine katılan Aksakal Kayacan, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tülay Durmaz ve diğer dernek üyeleriyle bir araya geldi. Kadınların sorun ve taleplerini dinleyen Semra Aksakal Kayacan, projelerini anlatarak destek istedi. Aksakal Kayacan ev ekonomisini idare eden ve ev alışverişini yapan kadınlar için Pazaryeri'nin konumunun çok önemli olduğunu belirterek "Ne yazık ki mevcut pazaryerimiz ulaşım sorunu nedeniyle kadınlarımızı epeyce zorluyor. Bizim projelerimiz arasında Kapalı Pazaryeri'nin Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne dönüştürülerek ilçe halkımızın görüşleri doğrultusunda yeni pazaryerleri oluşturmak bulunuyor. Bu konunun kadınlar için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum" dedi.

"ÜCRETSİZ KREŞ KURACAĞIZ"

Semra Aksakal Kayacan, aile içerisinde çocuk bakımını üstlenmek durumunda kalan kadınların çalışma yaşamından koptuğuna dikkat çekerek "Kadınlarımız ne yazık ki çocuk sahibi olduktan sonra dört duvar arasına mahküm oluyor. Pek çok anne, kreş fiyatlarının yüksekliği nedeniyle çalışmak yerine çocuklarına kendisi bakmayı tercih ediyor. Bu durumun önüne geçmek ve annelerimizin elini rahatlatmak için ücretsiz bir çocuk kreşi kuracağız. Hem kadınlarımız gözleri arkada kalmadan işgücüne katılacak hem de çocuklarımız pedagojik formasyona sahip öğretmenler aracılığıyla erken yaşta iyi bir eğitime kavuşacaklar" diye konuştu.

Kadın Kolları Başkanı Tülay Durmaz ise Semra Aksakal Kayacan'ın projelerini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek "Projelerinizin hayata geçirilmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz" diye konuştu. - İZMİR