Semih Kaya'nın Futbol Hayatı Tehlikede

Galatasaray'da bel fıtığı teşhisi konulan Semih Kaya, ameliyat olursa sezonu kapatacak aksi halde futbol hayatını tehlikeye atacak.

Semih Kaya'nın Futbol Hayatı Tehlikede

Galatasaray'ın üzerindeki kara bulutlar dağılmıyor. Futbol, basketbol ve voleybol gibi üç branşta üst üste yaşanan sakatlıklar yüzünden sancılı günler geçiren Cim-Bom'da, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan talihsizlikler için son olarak "metafizik etki" benzetmesini yapmıştı. Yaralarını sarmaya çalışan sarı-kırmızılı takım bu kez de Semih Kaya depremiyle sarsıldı.

1,5 YILDIR BEL SORUNU YAŞIYOR

Milliyet'in haberine göre; A Milli Takım'ın, Kuzey İrlanda ile oynadığı maçta sakatlanan ve kadrodan çıkarılan Semih'in durumunun tahmin edilenden çok daha ciddi olduğu belirlendi. 1.5 yıldır halk arasında 'bel kayması' olarak bilinen sorunu yaşanan ama buna karşın iğne ve tedavilerle oynatılan 22 yaşındaki oyuncunun rahatsızlığının ileri boyuta geldiği ifade edildi.

DOKTORLAR AMELİYAT İSTİYOR

Genç savunmacının son olarak belindeki bir kemikte kırık meydana geldiği ve ameliyatın kaçınılmaz olduğu öğrenildi. Fıtık başlangıcı teşhisi konulan Semih ile ilgili birkaç gün içinde önemli bir karar verileceği vurgulandı.
Kritik bir tercih yapacak olan Semih'in yaşadığı ciddi soruna karşın iğnelerle sezonu tamamlamak istediği, doktorların ise "Telafisi imkansız hasarlar ortaya çıkabilir" diyerek oyuncuyu ameliyata zorlayabilecekleri bildirildi. Ameliyat halinde Semih'in sezonu kapatacağı ancak iğnelerle devam etmesi durumunda ise futbol hayatının tehlikeye gireceği ifade ediliyor.

GÖZLER TRANSFERE ÇEVRİLDİ

Semih'in sakatlığının görünenden çok daha ciddi olması teknik heyeti zor durumda bıraktı. Elinde yerli opsiyonu bulunmayan Mancini ara transfere kadar bu sorunu çözmek için ilk planda Gökhan Zan'a yer verecek. Sakatlıktan çıkan Gökhan çalışmalara başladı ama idman eksiği bulunuyor. Bu yüzden alternatif olarak Ceyhun idmanlarda denenirken, yabancı kontenjanı yüzünden burada bir yerlinin oynanması öngörülüyor. Devre arasında mutlaka yerli transferi yapmak isteyen sarı-kırmızılılar, Bursasporlu Serdar Aziz, Trabzonsporlu Giray Kaçar ve Akhisar Belediye'den Uğur Demirok'la ciddi olarak ilgileniyor.