Semender Haberleri

Semender haber, Semender son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Semender - 10.01.2021
Bilecik'teki yaban hayatını tanıtıyorlar
Ertürk, Bilecik genelinde kurt, çakal, semender, akbaba, ayı ve domuz gibi yaban hayvanlarının yaşadığını foto kapanla tespit ettiklerini sözlerine ekledi.
Semender - 24.10.2020
Barma Yaylası'na "doğa müzesi ve eğitim merkezi" kurulacak
Erüz, çalışma yapılırken coğrafyanın sahip olduğu değerlerin korunacağının altını çizerek, şöyle devam etti: "Turbadan örnek koyacağız, ağaçlardan, varsa etrafta fosillerden koyacağız ama bir canlıyı öldürüp de oraya koymayacağız. Fotoğraflarla birlikte onların bilgisini, tarihini, önemini, ne olduğunu, bu coğrafyanın haritalarını koyacağız diğer ekosistemlerini de gösterecek şekilde. Hocalar tarafından tamamen bilimsel yöntemle oluşturulacak gösterim müzesi olacak. Çocuklar, gençler, araştırmacılar bu alanda dolaştırılarak, yerinde hem turba hem de biyoçeşitlilik gösterilecek. Kafkas semenderi ve turbada yaşayan diğer endemik türler alana hiçbir zarar vermeden fiziki olarak yerinde gösterilecek.
Semender - 02.07.2020
Prof. Dr. Ayaz, "Yılanların sık görülmesinin deprem habercisi olduğu kanısı doğru değil"
"Yılanlar düşmanımız değil dostumuzdur" Baharın gelmesiyle birlikte doğanın uyanışa geçtiğini belirten Prof. Dr. Ayaz,"Kış uykusundaki kurbağalar, semenderler, yılanlar, kertenkeleler gibi pek çok canlı artık uyanıyor ve ekosistemdeki görevlerini sürdürmek üzere aktivite göstermeye başlıyorlar.
Semender - 23.04.2020
Siirt'te nesli tükenmekte olan 'Sarı benekli semender' bulundu
Siirt'te nesli tükenmekte olan 'Sarı benekli semender' bulundu Siirt'tin Şirvan ilçe kırsalında nesli tükenmekte olan sarı benekli semender bulundu.
Semender - 21.04.2020
Yaban hayatı uzmanından sürü halinde yılan görülmesine ilişkin açıklama Açıklaması
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Sözen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, birkaç gündür basında Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yılanların görülmeye başladığı haberlerini mutlulukla izlediklerini belirti. Sözen, kış uykusundaki kurbağalar, semenderler, yılanlar, kertenkeleler, yer sincapları gibi pek çok canlının artık uyandığını ve ekosistemdeki görevlerini sürdürmek üzere aktivite göstermeye başladıklarını aktardı.
Semender - 04.12.2019
Anadolu benekli semenderi, Kemaliye'nin simgesi oldu
ERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde ilkbahar ve sonbahar yağmurlarının ardından görülen, nesli tükenme tehlikesi altındaki 'Anadolu benekli semenderi', ilçenin simgesi haline geldi.
Semender - 04.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 3
Okul girişi ve tabelasından detay Haber: Can ÇELİK-Kamera: Rüşan Anıl ATAR/ADANA, ======================================= Anadolu benekli semenderi, Kemaliye'nin simgesi oldu   Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde ilkbahar ve sonbahar yağmurlarının ardından görülen, nesli tükenme tehlikesi altındaki 'Anadolu benekli semenderi', ilçenin simgesi haline geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Semender Haberleri | Semender Haber - Haberler - Semender haberleri, son dakika semender haber ve gelişmeleri burada. Bilecik'teki yaban hayatını tanıtıyorlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 00:58:36. #1.16#
title