Sema Koleji Müzik Korosu, Teke Yöresi ve Antalya Türkülerini Bir Albümde Toplayacak

Sema Koleji Müzik Korosu, Teke Yöresi ve Antalya Türkülerini Bir Albümde Toplayacak

Antalya'nın Manavgat İlçesinde Özel Sema İlköğretim Okulu Müzik Korosu, Teke Yöresi ve Antalya Türkülerini Bir Albümde Toplayacak.

Sema Koleji Müzik Korosu, Teke Yöresi ve Antalya Türkülerini Bir Albümde Toplayacak

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Özel Sema İlköğretim Okulu Müzik Korosu, Teke yöresi ve Antalya türkülerini bir albümde toplayacak.

Sema Koleji öğrencileri, Manavgat Belediyesi Kültür Evi(MBKE) hazırladığı Müzik Gecesi programında yöre türkülerini seslendirerek, flüt resitali sundu. Müzik korosu öğrencileri Anadolu Rock müzik sanatçısı Barış Manço'nın ölümünün 9'ncu yıl anısına 'Arkadaşım Eşek' ve 'Anlıyorsun Değil mi ?' ve 'Bugün Bayram' şarkılarını seslendirdi.

Okulda kurdukları müzik korosuyla öğrencilerin küçük yaşta müziğe karşı ilgilerini keşfettiklerini belirten müzik öğretmeni Nilüfer Güzel, sponsor bular bulmaz yöre türkülerini bir albümde kayıt altına alacaklarını ifade etti. Hedeflerinin kısa sürede Türkiye çapında sayılı öğrenci müzik koroları arasında yer almak olduğunu belirten Güzel, öğrencilerinin müzik dilinin bütün yöresel türkü ve şarkıları söylemeye yatkın olduğunu ifade etti.

Güzel, "Çıkaracağımız albümle başta Teke yöresi ve Antalya türkülerini kayıt altına alacağız. Okulumuzun halk oyunları ekibi de Kafkas yöresi halk oyunları ve danslarına çok başarılı. Albümümüzde Antalya'nın kendisine ait türküsü 'Antalya'nın Mor Üzümü'nü halkımıza bir de çocuk koromuzdan dinleteceğiz. Böylece Aşık Veysel Şatıroğlu, Muharrem Ertaş, Erzurumlu Emrah, Aşık Mahsuni Şerif gibi hayatını kaybeden ve yaşayan Neşat Ertaş ve Hamit Çine sanatçılara vefa borcumuzu ödemiş oluruz." diye konuştu.

Gecede öğrenciler bir çok sanatçı ve yörelere ait türküleri seslendirdi.

Kaynak: CHA