Selvi, CHP'nin Milletin Umudu Olduğunu Söyledi

Selvi, CHP'nin Milletin Umudu Olduğunu Söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi(chp) Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Cevdet Selvi, AK Parti'nin 6 Yıllık İktidarının Meşruiyetini Sorgulayarak, 87 Yıllık Bir Parti Olan CHP'nin Alternatif Parti Olarak Gösterilmemesinin Hata Olduğunu, CHP'nin Milletin Umudu Olduğunu Savundu.

Selvi, CHP'nin Milletin Umudu Olduğunu Söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Cevdet Selvi, AK Parti'nin 6 yıllık iktidarının meşruiyetini sorgulayarak, 87 yıllık bir parti olan CHP'nin alternatif parti olarak gösterilmemesinin hata olduğunu, CHP'nin milletin umudu olduğunu savundu.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yapılan yoğurt festivaline katılmak için Kocaeli'ye gelen Selvi, CHP il merkezini ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Selvi, AK Parti'nin kurumlaşamadığını ve derleme toplama meydana geldiğini iddia etti. Selvi ayrıca AK Parti'nin hilafeti getirmeye çalıştığını savundu.

Kocaeli Kandıra'da Yoğurt Festivali'ne katılmak için Kocaeli'ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cevdet Selvi, festivalden önce CHP İl Başkanı Sefa Sirmen ile birlikte parti il binasına geldi. Burada gündeme ilişkin konuşan Selvi, AK Parti'yi ülkeyi bir korkular imparatorluğuna dönüştürmeye ve ülkeye hilafet getirmeye çalışmakla suçladı. AK Parti'nin ilk girdiği seçimlerden sadece 16 ay önce kurulduğunu ve bu yüzden kurumsallaşmadığını iddia eden Selvi, AK Parti'nin derleme toplama bir şekilde meydana geldiğini söyledi. Selvi, AK Parti'nin 6 yıllık iktidarının meşruiyetini sorgulayarak 87 yıllık bir parti olan CHP'nin alternatif parti olarak gösterilmemesinin hata olduğunu, Türkiye'de en büyük sivil toplum örgütü ve en etkili muhalefet partisi CHP'nin milletin umudu olduğunu savundu. Cevdet Selvi, AK Parti'yi hilafet getirmekle suçlayarak hükümetin Atatürk'ü yok etmeyi ama

çladığını, camilerin millete miğfer olarak kullanıldığını söyledi.