Selki Haberleri

Selki haber, Selki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selki - 26.11.2013
Yenilikçilik ve İnovasyon Kültürü Yaratma Başarı Ödülü VİKO'nun
VİKO, Türkiye'nin insan yönetimi alanındaki en önemli ödülü olarak kabul edilen PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri'nde "Yenilikçilik ve İnovasyon Kültürü Yaratma" kategorisinde Başarı Ödülü'ne layık görüldü.
Selki - 27.05.2013
Beyşehir'de Trafik Kazası: 1 Yaralı
Kaza, ilçeye bağlı Sadıkhacı beldesi yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ahmet Öztep (59) idaresindeki 42 BR 048 plakalı otomobil, Selki-Sadıkhacı beldeleri arasında kontrolünü kaybederek devrildi.
Selki - 04.05.2013
Beyşehir'de Halı Saha Futbol Turnuvası Başladı
Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Dumanlı, Selki ve Sadıkhacı kültür ve yardımlaşma dernekleri tarafından organize edilen turnuvanın açılış töreninde, centilmence geçen bir turnuva olması dileğinde bulundu.
Selki - 20.03.2013
Beyşehir Orman İşletmesi'nden Tiyatro Şenlikleri
Beyşehir Orman İşletme Müdürü Şambaz Arık, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü kapsamında toplumun en genç ve dinamik kesimini oluşturan çocuklar ve gençlere orman sevgisini aşılamak, bu suretle de onlarda var olan dinamizmi ormanların korunması yönünde harekete geçirmek amacıyla teşkilat olarak bir dizi tiyatro oyunları sahnelemeye başladıklarını söyledi. 19 Mart günü Beyşehir Gazi, Ali Rıza Celeboğlu, Doğanbey ve Özel Gönül İlkokullarında sahne alan tiyatro gösterilerinin 20 Mart'ta Seydişehir Dikilitaş, Yaylacık, Ketenli yerleşim birimleri ve Özel Seyfettin Dokumacı ilkokullarında, 21 Mart'ta ise Derebucak Şehit Albaşgil, Hüyük Mevlana ve Selki İlkokullarında devam edeceğini belirten Arık, "Tiyatro gösterilerinde 'sevimli tavşanlar ormanda' adlı oyun sahneleniyor.
Selki - 15.02.2013
VİKO 'İnsana Saygı' Ödülünün Sahibi Oldu
"İnsana Saygı İçselleştirdiğimiz Bir Kavram" İnsana yapılan yatırımın şirketleri ileriye götürecek yegane unsurlardan birisi olduğuna dikkat çeken VİKO İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Selki "Bugün gelinen noktada, iş yaşamında başarının yolu insana ve kurumsal kültüre verdiğiniz önemden geçmektedir.
Selki - 22.01.2013
Öğrencilerden Hastalar İçin Kıyafet Yardımı Kampanyası
Kulübün Danışman Öğretmeni Ersoy Selki, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastaneye yatan veya acil servise gelen bazın hastaların kıyafete ihtiyaç duyduklarını öğrenmeleri üzerine, öğrenciler tarafından kıyafet kampanyası başlatıldığını söyledi.
Selki - 02.12.2012
Manavgat Aşçılar Derneği Başkanlığına Karataş, Seçildi
İsmail Karataş başkanlığındaki Manavgat Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu'nda Burhan Karagöz, Mustafa Erol, Suat Tur, Raif Selki, Ali Çetek, Adil Karasoy, Hikmet Tokgöz, Kudret Dırbalı, Bilal Terzioğlu, Mehmet Ali Kızılcık ve Erhan Yavuz yer aldı.
Selki - 16.11.2012
Otomobil Direğe Çarptı, Üçe Bölündü: 1 Ölü, 4 Yaralı
Edinilen bilgiye göre, Selki beldesinden Hüyük kent merkezi istikametine seyir halindeki Hüseyin Çelik yönetimindeki 42 B 6420 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıktı.
Selki - 02.11.2012
Öğretmenlerin Işığıyla Viko'nun Işığı Buluştu
VİKO HER ZAMAN ÖĞRETMENLERİN YANINDA Törende bir konuşma yapan VİKO Kurumsal Sosyal Sorumluluk Başkanı Gülay Selki, VİKO'nun tam 14 yıldır sosyal sorumluluk projeleriyle yerel kalkınmaya destek verdiğini, bugün geldikleri noktadan övünç duyduklarını belirtti.
Selki - 31.10.2012
Silvan'da Kan Bağışı
Öte yandan kan bağışında bulunan Selahatin Selki, bugüne kadar 74 kez bağışta bulunduğunu ifade ederek, "1 teşekkür belgesi, 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz olmak üzere 3 madalyam var" dedi.
Selki - 16.10.2012
Hüyük'te Selki Yelten Pancar Alım Merkezi Açıldı
Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Selki beldesine bünyesinde son sistem ürün analiz laboratuvarı da bulunan pancar alım merkezi kuruldu.
Selki - 16.10.2012
Hüyük'te Selki Yelten Pancar Alım Merkezi Açıldı
Hüyük'e bağlı Selki beldesine, bünyesinde son sistem ürün analiz laboratuvarı da bulunan pancar alım merkezi kuruldu.
Selki - 16.10.2012
"Meslek Eğitimine Destek, Aydınlık Geleceğe Destek"
Kartal Atalar Endüstri Meslek Lisesi elektrik ve elektronik laboratuvarı kuruldu.
Selki - 15.08.2012
Kaymakam Gökdemir'den Köylere Ziyaret
Dumlupınar Kaymakamı Sercan Gökdemir, Dumlupınar Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından dağıtılan kilitli parke taşlarının döşeme işlemi yapılan köyleri ziyaret etti. Kaymakam Gökdemir Hamur Köy ve Selki Saray Köylerini ziyaret ederek buradaki çalışmaları yerinde inceledi.
Selki - 30.07.2012
Beyşehir Gölü'ne Biyolojik Arıtma Tesisi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da verdiği destekle bölgede uzun yıllardır hayalleri olan doğal arıtma projesini yakın bir zamanda hayata geçireceklerini anlatan Şenönder, "Foseptik sorunu, bölgemizin en önemli sorunlarından bir tanesi. Köşk ve Selki Belde belediyelerinin şebeke hattı buraya kadar getirilecek ve burada ortak bir biyolojik arıtma tesisini kuracağız.
Selki - 30.07.2012
İmrenler'de Yol Sevinci
Çalışmaların güzergahta hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Şenönder, "Bu yolun yapımı artık insanımıza rahat bir nefes aldıracaktır. Beyşehir'den bölgemize gelinirken, Selki, Köşk ve Burunsuz ile diğer yerleşim birimlerinden de Beyşehir ilçe merkezine ulaşımı sağlayan çok işlek bir yoldu burası.
Selki - 30.07.2012
Beyşehir Gölü Artık Kirlenmeyecek
İmrenler Belde Belediye Başkanı Ahmet Refik Şenönder, gazetecilere yaptığı açıklamada, artık bölgenin evsel katı atık sularının Beyşehir Gölü'ne akmayacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da verdiği destekle bölgede uzun yıllardır hayalleri olan doğal arıtma projesini yakın bir zamanda hayata geçireceklerini anlatan Şenönder, "Bulunduğumuz yer Köşk, Selki ve İmrenler Belediyelerinin kanalizasyon hattının son bulacağı yerdir.
Selki - 13.07.2012
Hüyük'te Tarla Günü
Hüyük İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Selki beldesi tarım merkezi görevlisi Ziraat Mühendisi Ramazan Akar tarafından kurulan azkan, yaşa, ışık ve yerel çeşitlerinden oluşan nohut demonstrasyonu programına Konya İl ve Hüyük İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden teknik personel ile yöre çiftçisi katıldı.
Selki - 13.07.2012
Hüyük'te Tarla Günü
Düzenlenen tarla gününde Hüyük Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Selki beldesi Tarım Merkezi görevlisi Ziraat Mühendisi Ramazan Akar'ca ile birlikte düzenlenen güne çok sayıda çiftçi katıldı.
Selki - 15.06.2012
Hüyük'de Organik Tarım Mercek Altında
Hüyük Ziraat Odası Başkanı Hürriyet Şahin, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü'nden Prof. Dr. Süleyman Soylu, Bitki Koruma Bölümü'nden Prof. Dr. Nuh Boyraz, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü'nden Doç. Dr. Mehmet Zengin ve Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şahin ile birlikte Hüyük merkez ve ilçeye bağlı İlmen, Göçeri, Selki ve Kıreli beldelerinde çilek ve kiraz bahçeleri ile hububat ve nohut ekili alanlarda incelemede bulundu.
Selki - 18.05.2012
Hüyük'te Proje Eğitimleri Başladı
Hüyük İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hazırlanan ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından 2011 yılı kırsal kalkınma destekleri kapsamında kabul edilen 'Köyümde güvenilir ve tam gıda projesi' için eğitim çalışmaları başladı. Bu kapsamda merkez ilçe ve ilçeye bağlı Selki, Kıreli ve Çavuş kasabaları ile Tolca Köyü'nde ilk eğitimler verildi.
Selki - 05.05.2012
Saü'de Knx Sertifika Programı
Törende daha sonra VİKO teknik direktörü Orhan Ünal, VİKO Ar-Ge müdürü Oktay Nak, VİKO insan kaynakları müdürü Gülay Selki birer konuşma yaparak, KNX eğitiminin yaygınlaştırılması ile sürdürülebilir kalkınma ve enerji verimliliği bilincinin arttırılması amacı ile böylesi bir organizasyonu gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirttiler.
Selki - 17.04.2012
Viko'ya İki Ödül
Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO, Globalcv tarafından bu yıl 'Yükselen Türkiye, Yükselen İnsan Kaynakları' temasıyla düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi 2012'de iki büyük ödül aldı. Performans Yönetimi ve Motivasyon Yönetimi kategorilerinde ödüle layık görülen VİKO'nun ödüllerini İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Selki aldı.
Selki - 09.04.2012
Sancaktepe Eğitimi İçin Buluştular
Yerel kalkınma projeleri önceliğimiz VİKO'nun Sancaktepe'deki yerel kalkınmaya katkılarının 'Büyürken çevremize nasıl katkı sağlarız' düşüncesiyle başladığını anlatan VİKO Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kurulu Başkanı Gülay Selki, "Bu amaçla 1998'de çevremizi incelemeye başladık.
Selki - 03.02.2012
Hüyük Çevre Koruma Birliği Başkanlığı'na Çiğdem Seçildi
Genel kurula Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş ile Çavuş, Kıreli, Mutlu, Göçeri, Mutlu, Çamlıca, Köşk, Selki belde belediye başkanları ve üye olarak her beldeden 1'er belediye meclis üyesi katıldı.
Selki - 03.02.2012
Hüyük Çevre Koruma Birliği Başkanlığı'na Çiğdem Seçildi
Genel kurula Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş ile Çavuş, Kıreli, Mutlu, Göçeri, Mutlu, Çamlıca, Köşk, Selki belde belediye başkanları ve üye olarak her beldeden 1'er belediye meclis üyesi katıldı.
Selki - 19.01.2012
Konya'dan Kısa Kısa
Hüyük Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2011 yılı kırsal kalkınma mali destek projeleri kapsamında hazırlanan projenin onay gördüğü vurgulandı. Proje kapsamında ilçe merkezi ve ilçeye bağlı Çavuş, Selki, Kıreli beldeleri ile Tolca köyünde yaşayan kadın çiftçilerin evlerinde ürettikleri peynir, yoğurt, reçel, marmelat, humus, tarhana, erişte gibi ürünleri daha sağlıklı ve kaliteli üretim yapmalarının sağlanması ile ilgili eğitimlerin verileceği, üretilen ürünlerin pazarlanması için de Hüyük ilçesinde kadın köylü pazarı kurulmasının hedeflendiği belirtildi.
Selki - 19.01.2012
Hüyük'te Kadın Köylü Pazarı Kurulacak
Proje kapsamında ilçe merkezi ve ilçeye bağlı Çavuş, Selki, Kıreli beldeleri ile Tolca köylerinde yaşayan kadın çiftçilerin, evlerinde ürettikleri peynir, yoğurt, reçel, marmelat, humus, tarhana, erişte gibi ürünleri daha sağlıklı ve kaliteli üretim yapmalarının sağlanması ile ilgili eğitimlerin verileceğinin kaydedildiği açıklamada, üretilen ürünlerin pazarlanması için de Hüyük ilçesinde kadın köylü pazarı kurulmasının hedeflendiği belirtildi.
Selki - 10.12.2011
KSS Çözümleri Pazaryeri Etkinliği
Kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerini; etki, değer katma ve sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda yönettiklerini belirten VİKO KSS Kurul Başkanı ve İnsan Kaynakları Müdürü Gülay Selki, "VİKO'da kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik" toplumun sosyal, çevresel ve ekonomik kaygılarını, faaliyetlerinin ve paydaşlarıyla ilişkilerinin parçası haline getirmek, topluma karşı etik ve sorumlu davranarak, bu yönde sürdürülebilir projeler üretmektir" dedi.
Selki - 27.10.2011
Van'daki Deprem
Nilüfer Aydoğdu'nun (22) cenazesi, Konya'nın Hüyük ilçesinin Selki beldesindeki Türbe Camisi'ne getirildi.
Selki - 16.09.2011
Köşk'te Garaj Yangını
Alevlerin tek katlı evin garaj bölümüne sıçraması üzerine büyüyen yangın, Köşk, İmrenler, Burunsuz ve Selki belediyeleri itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Selki - 09.08.2011
Birlikte Uyuşturucu Aldığı Arkadaşını Öldürdüğü İddiası
Mersin'de bir kişinin birlikte uyuşturucu aldığı arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi. İddialara göre, kağıt toplayan Mazlum Selki (17) ile yine aynı işi yapan A.
Selki - 24.07.2011
Kocaeli'de Trafik Kazası: 2 Yaralı
Kocaeli'de devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre D-100 karayolu Tavşancıl mevkisinde İstanbul'dan İzmit'e giden Gökhan Selki'nin kullandığı 41 UV 325 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi üzerine devrildi.
Selki - 05.07.2011
Aydınlık Bir Toplum İçin Kadınlarımız Okuma Yazma Öğrensin
İbni-i Sina İlköğretim Okulu ve Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında okuma yazma bilmeyen 14 yaş üstü, 41 kadın VİKO'nun desteğiyle okuma yazma öğrendi. Aydınlık bir gelecek için yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken VİKO, okuma yazma bilmedikleri için günlük hayatlarında birçok sorunla karşı karşıya kalan kadınlarımızın okuma yazma öğrenmelerini sağlamak amacıyla, "Aydınlık bir toplum için kadınlarımız okuma yazma öğrensin" projesini gerçekleştirdi. Proje Mart, Nisan, Mayıs aylarında, 41 kursiyerin katılımıyla tamamlandı. VİKO'nun öncülüğünde, İbni-i Sina İlköğretim Okulu ve Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen projede okuma yazma öğrenen kadınlar sertifikalarını VİKO'da düzenlenen bir törenle aldı. Sosyal sorumluluk çalışmalarını, sürdürülebilir ve aydınlık bir gelecek misyonuyla yürüten VİKO'nun Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kurulu Başkanı ve VİKO İnsan Kaynakları Müdürü Gülay Selki, "VİKO olarak sosyal sorumluluğumuzun bilincinde bir firmayız.
Selki - 20.05.2011
Beyşehir'de Futbol Heyecanı
Beyşehir'de bahar dönemi halı saha futbol turnuvası yapılan duaların ardından başladı. Sadıkhacı, Selki ve Dumanlı Kültür ve Yardımlaşma Dernekleri tarafından her yıl kamu kurumları ve esnaf arasında geleneksel olarak düzenlenen halı saha futbol turnuvasının üçüncüsü, açılış töreniyle başladı.
Selki - 18.05.2011
Beyşehir'de Halı Saha Turnuvası Başlıyor
Beyşehir'de Selki, Sadıkhacı ve Dumanlı kültür ve yardımlaşma dernekleri tarafından geleneksel olarak düzenlenen bahar kupası halı saha futbol turnuvası, yarın başlıyor.
Selki - 05.05.2011
Beyşehir'de Halı Saha Futbol Turnuvası Başlıyor
Beyşehir'de halı saha futbol turnuvası yapılacak. Beyşehir'de, Sadıkhacı, Selki ve Dumanlı Köyleri Kültür ve Dayanışma Dernekleri tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen halı saha futbol turnuvasının bu yıl da devam edeceği bildirildi.
Selki - 25.04.2011
VİKO’nun Doğal Kaynakları Koruyalım Temalı Resim Yarışması Sonuçlandı
Sosyal sorumluluk çalışmalarını, sürdürülebilir ve aydınlık bir gelecek misyonuyla yürüten VİKO'nun bu projesinin amacı; çocuklarımızın 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir yarışma heyecanı içerisinde kutlamasını sağlarken, sürdürülebilir bir gelecek için, doğal kaynaklarımızın önemi konusunda farkındalık oluşturmaktı. İstanbul genelindeki tüm ilköğretim okullarında ikinci kademe öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada toplam 108 okulun resimleri yarıştı. VİKO, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın sonuçları, aynı zamanda Dünya'nın yaş günü olan 22 Nisan'da Kadir Has Üniversitesi'nde yapılan ödül töreninde açıklandı. Yarışmanın birincisi Yenibosna İlköğretim Okulu öğrencilerinden Saime Öztürk, birincilik ödülü olan netbook ve resim setinin sahibi olurken, ikincilik ödülü dijital fotoğraf makinesi ve resim setini Özel İstanbul Bilim Koleji öğrencilerinden Gözdenur Erbaş, üçüncülük ödülü MP4 player ve resim setini de İcadiye İlköğretim okulundan Gamze Akbaba kazandı. Yarışmada ayrıca mansiyon ödülü olan kol saatine Fatma Süslügil okulundan Cemile Uzun, jüri özel ödülüne de 29 Ekim İlköğretim Okulu'ndan Gizem Mengü sahip oldu. VİKO, öğrenci ödüllerinin yanı sıra birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazanan okullara, okul içi ortak kullanım alanları için aydınlatma kontrol sistemleri hediye ederek enerji tasarrufunu desteklemektedir. "Çevre bilincine önem veriyoruz" Yarışmayı ve sonuçlarını değerlendiren VİKO İnsan Kaynakları Müdürü & Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kurul Başkanı Gülay Selki, "VİKO olarak sürdürülebilir gelişimin; topluma katkının önemi ve doğal kaynakların bilinçli kullanımıyla gerçekleşeceğine inanarak KSS projelerimizde eğitime ve çevre projelerine öncelik vermekteyiz.
Selki - 15.03.2011
Eskişehir'de İş Kazası: 2 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Bozan beldesindeki bir tuğla imalathanesinde işçi olarak çalışan Engin Büyükdeveci ile Fethi Selki, tuğla pişirme fırınlarınındaki ateşin yüzlerine gelmesi sonucu yaralandı.
Selki - 25.01.2011
Ayakları Olmayan Buzağı
KONYA?nın Hüyük ilçesine bağlı Selki Beldesi'nde bacağı olupta ayakları olmayan buzağı dünyaya geldi.
123
title