Selimiye'de 'Kadir Gecesi' İzdihamı

Selimiye'de 'Kadir Gecesi' İzdihamı

Bin Aydan Daha Hayırlı Olduğu Müjdelenen Kadir Gecesi'nde Selimiye Camii'ne Akın Eden Vatandaşlar, İzdihama Neden Oldu. Kızılay'ın İftar Yemeği Dağıtımı İse, İzdihamı Önlemek İçin Yarıda Kesildi.

Selimiye'de 'Kadir Gecesi' İzdihamı

Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi'nde Selimiye Camii'ne akın eden vatandaşlar, izdihama neden oldu. Kızılay'ın iftar yemeği dağıtımı ise, izdihamı önlemek için yarıda kesildi.

Kadir Gecesi nedeniyle gün boyunca ziyaretçi akınına uğrayan Selimiye Camii, başta Yunanistan olmak üzere diğer Balkan ülkeleri ile çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarla dolup taştı. İiftar saatinde Kızılay'ın yemek dağıtması, izdihamı daha da artırdı. Yemek dağıtımı sırasında yaşanan izdiham nedeniyle Kızılay ve camii görevlileri zor anlar yaşadı. İzdihamı önlemek için yemek dağıtımı yarıda kesildi. Yunanistan'ın Gümülcine kentinden geldiklerini belirten soydaşlar ise, "Yıllardır Kadir Gecesi'nde

Selimiye Camii'ne geliyoruz. Çok güzel bir duygu. Allah dualarımızı kabul etsin, ömrümüz oldukça gelmeyede devam edeceğiz" dedi. Cami görevlileri, caminin avlusu ile birlikte 10 bin kişi kapasiteli olduğunu belirterek, "Şu anda tam bir izdiham yaşanıyor. Camide 10 binden fazla ziyaretçinin olduğunu tahmin ediyorum. Batı Trakya'dan gelen soydaşlarımızın yanısıra çevre il ve ilçelerden yoğun bir ziyaretçi var. Bizlere burada bu manevi huzuru yaşatıyorlar" şeklinde konuştu.

(İA-CİN-OK-Y)