SELİMİYE CAMİSİ HABERLERİ

Selimiye Camisi Haberleri

Selimiye Camisi haber, Selimiye Camisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selimiye Camisi - 1.11.2019
Başkonsolos Erciyes Almanya'da saldırıya uğrayan camiyi ziyaret etti
Erciyes ziyaretinde, saldırıya uğrayan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Wassenberg Selimiye Camisi cemaatine geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Selimiye Camisi - 31.10.2019
Almanya'da cami dışkı sürülerek kirletildi
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Wassenberg Selimiye Camisi'ne ikindi namazının ardından yerel saatle 16.
Selimiye Camisi - 26.10.2019
Trakya'yı işaret diliyle tanıttılar
Trakya turizminin daha fazla canlanması, turizm değerlerinin her bireye ulaşmasının sağlanması hedeflenen tanıtım filminde görev alan 11 öğrenci, Kırklareli'nin Longoz Ormanları, Edirne'deki Türk-İslam mimarisinin zirve eseri Selimiye Camisi ve Tekirdağ'ın Namık Kemal Evi'ne kadar yöredeki tarihi, kültürel ve gastronomi alanındaki değerlerin tanıtımını yaptı.
Selimiye Camisi - 18.10.2019
Pedal çeviren müzisyenlerin melodileri eşliğinde bisiklet turu
Selimiye Camisi, Büyük Sinagog, Tunca ve Meriç Köprüleri ve ciğerciler sokağında hareketli ritimler eşliğinde pedal çeviren bisikletliler Karaağaç'ta bulunan Lozan Anıtı'nda yaklaşık 20 kilometrelik turu tamamladı.
Selimiye Camisi - 15.10.2019
Edirne'de yoğun sis
Kentin simge eseri Selimiye Camisi ve diğer tarihi yapıların etrafında oluşan sis dolayısıyla güzel görüntüler ortaya çıktı.
Selimiye Camisi - 14.10.2019
Mehmetçik için sefer helvası hazırlandı
Osmanlı'da sefere çıkan orduya güç vermesi için hazırlanan helva geleneğini devam ettiren esnaf, şekerlemeci Arif Meriç'in imalathanesinde, 41 çeşit baharat, kuru meyveler ve şerbeti Selimiye Camisi'nden alınan suyla yapılan helva pişirdi.
Selimiye Camisi - 12.10.2019
Fatih Sultan Mehmet Bisiklet Turu başladı
Türkiye'nin yanı sıra, Fas, Azerbaycan, Kazakistan ve Sırbistan'dan 68 bisikletçi, Fatih Sultan Mehmet'in doğduğu Selimiye Camisi yanındaki Taş Odalar Oteli'nin önünde bir araya geldi.
Selimiye Camisi - 11.10.2019
Cuma namazında Mehmetçik için dua edildi
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'nde cuma hutbesinde Mehmetçik'e dua edildi.
Selimiye Camisi - 9.10.2019
Selimiye Camisi'nde Fetih Suresi okundu
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'nde Fetih Suresi okundu.
Selimiye Camisi - 8.10.2019
Resim sevdalısı "Necati dede"nin bahçesi sergi salonu gibi
Necati Yiğit, AA muhabirine, resim tutkusunun Edirne'deki Selimiye Camisi'ni gördükten sonra başladığını söyledi.
Selimiye Camisi - 4.10.2019
Hafız çocuklar için Selimiye'de tören düzenlendi
Edirne Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan yedi öğrenci için Selimiye Camisi'nde hafızlık merasimi düzenlendi.
Selimiye Camisi - 3.10.2019
"Camiler kentlerimizin yaşayan sembolleridir"
Edirne denildiği zaman akla ilk olarak Selimiye Camisi'nin geldiğini belirten Canalp, "Aynı şekilde Bursa denildiği zaman akla Ulu Cami gelir.
Selimiye Camisi - 27.9.2019
TBMM Başkanı Şentop Edirne'de
'Usul esasa mukaddemdir.' diye bir ilke var. Demek ki öce doğru usulü, yöntemi öğreneceğiz, sonra içerikle ilgileneceğiz. Sonrası kendiliğinden gelir. Bilgiyi ayıklamayı bilmiyorsanız, bilgi sizi yutar. O yüzden zaman kaybını önlemek, yanlış yollara girmemek için önce yöntem, önce metodoloji. Üniversitelerimiz temelde bunu verir ve bunun üzerine sağlıklı bilgi inşa edilir." Konuşmanın ardından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Şentop'a Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi gravür tablosunu armağan etti.
Selimiye Camisi - 25.9.2019
Mimar Sinan'ın Selimiye'deki tekniği AB Komiseri'ni şaşırttı
Avrupa Birliği (AB) Ulaştırma ve Hareketlilik Komiseri Violetta Bulc, Selimiye Camisi'nin mimarisine ve özelliklerine hayran kaldı.
Selimiye Camisi - 13.9.2019
Edirne Sarayı'nda kazılar devam ediyor
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne Sarayı'nın Osmanlı saray mimarisinin en önemli örneklerinden biri olduğunu söyledi. Sarayın en az Selimiye Camisi kadar değerli olduğunu anlatan Tabakoğlu, Edirne ve sarayın Osmanlı düşünce sistemini, mimarisini ve anlayışını derinlemesine yansıttığını dile getirdi.
Selimiye Camisi - 12.9.2019
Kara kalem ustası ressam payitahtlar arasında mekik dokuyor
Eksik kalan eserleri çizmek için yeniden Edirne'ye gelen ressam Ayta, gazetecilere yaptığı açıklamada, Osmanlı'ya yüz yıla yakın başkentlik yapan Edirne'de Selimiye Camisi başta olmak üzere 82 eseri çizdiğini söyledi.
Selimiye Camisi - 24.8.2019
Restorasyonu tamamlanan Fatih'in eğitim gördüğü medrese açıldı
Osmanlı'nın en kudretli döneminin nişanı olan Selimiye Camisi başta olmak üzere, Edirne'nin her köşesinin geçmişin görkemine, kültürün zenginliğine ve medeniyetin büyüklüğüne işaret ettiğini aktaran Bakan Ersoy, "Bu zenginliğin Edirne ve Türkiye için hak ettiği seviyede bir değere, bir kazanca dönüşmesi için çalışıyoruz.
Selimiye Camisi - 24.8.2019
GÜNDEM / 24 Ağustos 2019
(Artvin/12.00/Rize16.00/18.00/19.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Saatli Medrese'nin açılışına katılacak, Selimiye Camisi, Ekmekçizade Kervansarayı ve Kapıkule'yi ziyaret edecek.
Selimiye Camisi - 24.8.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 24 Ağustos 2019
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Saatli Medrese'nin açılışına katılacak, Selimiye Camisi, Ekmekçizade Kervansarayı ve Kapıkule'yi ziyaret edecek.
Selimiye Camisi - 22.8.2019
"TİKA KKTC'ye ofis açacak"
Bakan Ersoy, Lefkoşa'daki Yunus Emre Enstitüsü, Selimiye Camisi ve Alparslan Türkeş Müze Evi'ni ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Selimiye Camisi Haberleri | Selimiye Camisi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Selimiye Camisi haberleri, son dakika selimiye camisi haber ve gelişmeleri burada. Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 00:50:53. #1.15#
title