SELİM YILMAZ HABERLERİ

Selim Yılmaz haber, Selim Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selim Yılmaz - 16.03.2012
57. Alay'dan Özcan'a Ziyaret
Sabah saatlerinde Tekel Meydanı'nda basın açıklaması yapan 57. Alay Komitesi Koordinatörü Hikmet Selim Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'ı ziyaret etti.
Selim Yılmaz - 16.03.2012
57. Alay Yürüyüş Konvoyu Keşan'da
Burada ilk olarak konuşan 57. Alay Koordinatörü Hikmet Selim Yılmaz, Keşan'da iki yıldan bu yana kendilerine gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür ederek "Biz bu 57.
Selim Yılmaz - 15.03.2012
57 Kişi 57'nci Alaya Yürüyor
Grubun sözcüsü 53 yaşındaki Hikmet Selim Yılmaz, amaçlarının, Tekirdağ'ı tarih ile kucaklaştırmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Çanakkale Savaşları'nın 97'nci Yıldönümü'nde orada olacağız.
Selim Yılmaz - 14.03.2012
57. Alay Keşan'da Misafir Olacak
57. Alay Komitesi Koordinatörü Hikmet Selim Yılmaz 14-18 Mart 2012 tarihleri arasında yapacakları yürüyüşün 5 gün süreceğini belirterek, ''İlk durağımız Malkara, daha sonra sırasıyla Keşan, Traio Agora, Gelibolu'da duraklanacak 235 km'lik yol, 18 Mart günü Çanakkale'de Abide'deki törenlerle birlikte son bulacaktır.
Selim Yılmaz - 14.03.2012
Destanlaşan 57. Alay İçin Yürüyorlar
-57. Alay için 57 gönüllü- 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mustafa Kemal'in ilk olarak 1915'te 57.
Selim Yılmaz - 22.01.2012
AK Parti Kuşadası İlçe Yönetimi Güven Tazeledi
Kuşadası'nın tek vücut olduğunu ve Ali Kara ile durmak yok, yola devam dediğini belirterek konuşmasına başlayan Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay şunları söyledi: "Kuşadası kendine özel bir yapısı olan büyük bir ilçe. 63-64 bin civarında seçmeni var. Şu an bizim Kuşadası'nda 5 bin 100 üyemiz var. Kuşadası ilçe yönetimimizin bu sayıyı en kısa zamanda 10 bine çıkarması lazım. Önümüzde 2014 yerel seçimleri var. Hemen ardından 2015 genel seçimleri olacak. Bu anlamda teşkilatlarımızın birlik ve beraberliği çok önemli " Yapılan konuşmaların ardından başlayan oy kullanma işlemi sonunda yeniden seçilen Ali Kara başkanlığındaki AK Parti Kuşadası ilçe yönetiminde şu isimler yer aldı: Abdurrahim Demir, Adem Yazıcı, Ahmet Candan, Ahmet Miraç Şengel, Algün Erdem, Alican Yabasun, Behçet Alp, Zeki Ata, Canan Helvacı, Cenap Sekban, Cengiz Ataman, Esra Tavil, Hüseyin Mazlum, İsmail Sarı, Mehmet Ali Üstün, Mehmet Tuncer, Mustafa Ekiz, Mustafa Gökçe, Orhan Derdiyok, Özdoğan Karaçay, Selim Yılmaz, Tacettin Özden, Ufuk Öğren ve Uğur Kara.
Selim Yılmaz - 16.01.2012
Opera Sahnesinde 'Türküyem' Müzikali
Klasik müzik ve türküyü aynı sahnede buluşturan eser, dans sahneleriyle de keyifli anlar yaşatıyor. Erdal Tuğcular'ın Türkülerin düzenlemelerini ve kompozisyonu yaptığı ve librettosu Fatih Şanal'a ait olan Türküyem; 17 Ocak Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak. Eserde; Türkiye'deki zengin değerlerden beslenen ve tüm bu coğrafyayı kendi yolculuğunda keşfederek günümüze kadar gelen türküler ve klasik batı müziğinin sesleri birleştirilerek başarılı bir şekilde yorumlanıyor. 17 Ocak Salı Sahnede Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserde, Antalya Devlet Opera ve Bale Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetiyor. Eserin reji asistanı Özsu Özgür Suna, koreografi asistanı ise Cenk Şahinalp. Nilay Genç ve Yücel Yalçın'ın korrepetisyonları yaptığı eserde, kondüvit görevini ise Selim Yılmaz üstleniyor.
Selim Yılmaz - 16.01.2012
Opera Sahnesinde 'Türküyem' Müzikali
Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserde, Antalya Devlet Opera ve Bale Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetiyor. Eserin reji asistanı Özsu Özgür Suna, koreografi asistanı ise Cenk Şahinalp. Nilay Genç ve Yücel Yalçın'ın korrepetisyonları yaptığı eserde, kondüvit görevini ise Selim Yılmaz üstleniyor.
Selim Yılmaz - 12.12.2011
Kurşunlardan Kurtuldu, Nakille Hayata Tutunacak...
İki çocuk babası Selim Yılmaz (28), AA muhabirine yaptığı açıklamada, ortaokul yıllarında böbreklerindeki rahatsızlığın ortaya çıktığını, 1999 yılında sağ böbreğinin ameliyatla alındığını söyledi.
Selim Yılmaz - 03.11.2011
'Türküyem' Müzikali Sahnede
Türküler, klasik müzik ve dans bir arada Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserde, Antalya Devlet Opera ve Bale Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetiyor. Eserin reji asistanı Özsu Özgür Suna, koreografi asistanı ise Cenk Şahinalp. Nilay Genç ve Yücel Yalçın'ın korrepetisyonları yaptığı eserde, kondüvit görevini ise Selim Yılmaz üstleniyor.
Selim Yılmaz - 01.11.2011
Kastamonu'daki Kayıp Balıkçılar
Alınan bilgiye göre, İlyasbey balıkçı barınağının açığında balık avlarken Belyakalı adlı teknelerinin dümeninin kırılması sonucu denize düşerek kaybolan 2 balıkçıdan Selim Yılmaz'ın (24) cesedi sahilde bulundu.
Selim Yılmaz - 01.11.2011
Kayıp 2 Balıkçıdan 1'nin Cesedi Kıyıya Vurdu
İlyasbey balıkçı barınağının açığında balık avlayan baba Sabri Yılmaz (52) ile oğulları Sabri (30) ve Selim (24), "Belyakalı" adlı teknelerinin dümeninin kırılması sonucu denize düşmüştü. Yardıma gelen balıkçılar kardeşlerden Sabri'nin cesedini bulmuş, baba Sabri Yılmaz ile Selim Yılmaz'a ulaşılamamıştı.
Selim Yılmaz - 24.10.2011
Karadeniz'de Balık Avlayan 4 Kişiden 1'i Boğuldu, 2'si Kayıp
İlyasbey Balıkçı Barınağı'nın 100 metre açığında dün saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, baba Sabri Yılmaz (52) ile oğulları Sabri (30) ve Selim Yılmaz (24), 'Belyakalı' adlı teknenin dümeninin kırılması sonucu denize düştü.
Selim Yılmaz - 20.09.2011
Manisa Valisi Daşöz, Vatandaşların Sorunlarını Dinledi
Serpil Eker isimli vatandaş da eşinin Manisa'ya bağlı Tilki Köy'de çoban olduğunu, yaşadıkları ekonomik sıkıntı nedeniyle hasta olan babası Selim Yılmaz'a bakamadıklarını aktardı.
Selim Yılmaz - 08.05.2011
Kur'an'ı Güzel Okuma Yarışması Finali
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Kuran-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması'nın Marmara bölge finali Balıkesir'in Edremit ilçesinde yapıldı. Vatandaşlar, yarışmaya büyük ilgi gösterdi. Dereceye giren öğrenciler, 5 Haziran 2011'de Mardin'de Türkiye birincisi olmak için yarışacak. Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ev sahipliğinde yapılan yarışma Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Ahmet Çöplü, Ahmet Sarıoğlu, Eşref Kaya, Hakan Kutlu, Mehmet Akif Karpuz, Murat Aydoğdu, Mücahit Memek, Selim Yılmaz ve Volkan İşçimen isimli öğrencilerin yarıştığı bölge finalinde jüri, ilçe müftüsü Ramazan Tekin başkanlığındaki 10 kişiden oluştu.
Selim Yılmaz - 30.04.2011
Dünya Dans Günü Güldestan ile Kutlandı
29 Nisan Dünya Dans Günü, Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde "Güldestan" ile kutlandı. Bu sanat sezonunda prömiyeri gerçekleştirilen ve izleyicinin büyük ilgisi ile karşılaşan Güldestan, dünya dans gününde son temsil ile sanatseverlerin karşısına çıktı. Arkın Zirek'in sahneye koyduğu, koreografisi Beyhan Murphy, müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyan eser 29 Nisan'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen'in mesajının okunmasının ardından başlayan dans gösterisi müziği ve koreografisi ile seyirciden tam not aldı. Güldestan'da, dansçılar performansıyla göz doldurdu. Esere turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu, kostüm tasarımı İsmail Dede, ışık tasarımı ise Micheal Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.
Selim Yılmaz - 25.04.2011
Dünya Dans Günü’nde ‘Güldestan’ Sahnede
Bu sanat sezonunda prömiyeri gerçekleştirilen ve izleyicinin büyük ilgisi ile karşılaşan Güldestan , dünya dans gününde son temsil ile sanatseverlerin karşısında olacak. Türk balesinin büyüleyici eserlerinden biri olan bu modern dans gösterisi , izleyiciyi dans ve müziğin kusursuz ahengi ile etkileyici bir atmosferin içerisine çekiyor. Arkın Zirek'in sahneye koyduğu eserin koreografisi Beyhan Murphy , müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyor. Eser 29 Nisan Cuma günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Son temsil 29 Nisan'da Türk toplumunun kültürel geçmişini bugünün yaşamıyla modern bir şekilde bağdaştırmayı başaran eser, göçebe bir toplumun izlerini yeniden yaşatıyor. Türkiye'nin ünlü isimlerinin yarattığı eser, ANTDOB dansçılarının güçlü performanslarıyla sahneye konuyor . Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu'ya , kostüm tasarımı İsmail Dede'ye , ışık tasarımı ise Micheal Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.
Selim Yılmaz - 20.04.2011
Güldestan Son İki Temsille Sahnede
Eser ilk olarak 21 Nisan Perşembe günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Son temsil ise 29 Nisan Cuma günü saat 20:00'da yapılacak. Türk toplumunun köklerinin bugüne tutunduğu bir zamanda; bir damat, bir gelin, büyülü bir aşk ve ruhun bedenle dansını konu alan eser ; seyirciyi geleneklerin zaman içinde sürüklendiği eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Türk eserleri arasındaki başarısıyla dikkat çeken Güldestan'ı izlemediyseniz , bu sefer kesinlikle kaçırmayın. 21 ve 29 Nisan'da sahnede Arkın Zirek'in sahneye koyduğu eserin koreografisi Beyhan Murphy , müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyor.Türkiye'nin ünlü isimlerinin yarattığı eser, ANTDOB dansçılarının güçlü performanslarıyla sahneye konuyor . Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu'ya , kostüm tasarımı İsmail Dede'ye , ışık tasarımı ise Micheal Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.
Selim Yılmaz - 07.04.2011
Orkestra Eşliğinde Türküler ve Dans Türküyem ‘
Sezonun ilgiyle izlenen farklı eserlerinden biri olan bu müzikli danslı oyun 9 Nisan Cumartesi günü saat 16:00'da ve 26 Nisan Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Erdal Tuğcular'ın Türkülerin düzenlemelerini ve kompozisyonu yaptığı eserin librettosu ise Fatih Şanal'a ait. Türkiye'deki zengin değerlerden beslenen ve tüm bu coğrafyayı kendi yolculuğunda keşfederek günümüze kadar gelen türkülerin ve klasik batı müziğinin seslerinin birleştirilerek başarılı bir şekilde yorumlandığı Türküyem; izleyiciyi eğlenceli bir atmosferin içerisine çekiyor. 9 Nisan'da sahnede… Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserde, Antalya Devlet Opera ve Bale Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetiyor. Eserin reji asistanı Özsu Özgür Suna, koreografi asistanı ise Cenk Şahinalp. Nilay Genç ve Yücel Yalçın'ın korrepetisyonları yaptığı eserde, kondüvit görevini ise Selim Yılmaz üstleniyor.
Selim Yılmaz - 06.04.2011
Aşkın Büyülü Dansı Sahnede
Geleneklerin zaman içinde sürüklendiği eşsiz bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız 'Güldestan Balesi'ni kesinlikle kaçırmayın. Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin prömiyerini gerçekleştirdiği ve sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşan Güldestan, 7 Nisan Perşembe günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yeniden sahneleniyor. Türk balesinin büyüleyici eserlerinden biri olan bu modern dans gösterisi , izleyiciyi dans ve müziğin kusursuz ahengi ile etkileyici bir atmosferin içerisine çekiyor.Arkın Zirek'in sahneye koyduğu eserin koreografisi Beyhan Murphy , müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyor. İzleyiciye unutulmaz bir zamanın içerisine çeken eserin diğer temsilleri ise 21 ve 29 Nisan'da gerçekleşecek. 7 Nisan'da sahnede… Türk toplumunun kültürel geçmişini bugünün yaşamıyla modern bir şekilde bağdaştırmayı başaran eser, göçebe bir toplumun izlerini yeniden yaşatıyor. Türkiye'nin ünlü isimlerinin yarattığı eser, ANTDOB dansçılarının güçlü performanslarıyla sahneye konuyor . Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu'ya , kostüm tasarımı İsmail Dede'ye , ışık tasarımı ise Micheal Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.
Selim Yılmaz - 04.04.2011
Mercan Dede’nin Müziğiyle GÜLDESTAN Sahnede
Geleneklerin zaman içinde sürüklendiği eşsiz bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız 'Güldestan Balesi'ni kesinlikle kaçırmayın. Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin geçtiğimiz ay prömiyerini gerçekleştirdiği ve sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşan Güldestan, 5 Nisan Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yeniden sahneleniyor. Türk balesinin büyüleyici eserlerinden biri olan bu modern dans gösterisi , izleyiciyi dans ve müziğin kusursuz ahengi ile etkileyici bir atmosferin içerisine çekiyor.Arkın Zirek'in sahneye koyduğu eserin koreografisi Beyhan Murphy , müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyor. İzleyiciye unutulmaz bir zamanın içerisine çeken eserin diğer temsilleri ise 7 , 21 ve 29 Nisan'da gerçekleşecek. 5 Nisan'da sahnede… Türk toplumunun kültürel geçmişini bugünün yaşamıyla modern bir şekilde bağdaştırmayı başaran eser, göçebe bir toplumun izlerini yeniden yaşatıyor. Türkiye'nin ünlü isimlerinin yarattığı eser, ANTDOB dansçılarının güçlü performanslarıyla sahneye konuyor . Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu'ya , kostüm tasarımı İsmail Dede'ye , ışık tasarımı ise Micheal Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.
Selim Yılmaz - 29.03.2011
‘Türküyem ‘ Yeniden ANTDOB Sahnesi’nde
Türkülerin ve klasik müziğin bir arada sunulduğu bu müzikli ve danslı oyun; 9 Nisan Cumartesi günü saat 16:00'da ve 26 Nisan Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Erdal Tuğcular'ın Türkülerin düzenlemelerini ve kompozisyonu yaptığı eserin librettosu ise Fatih Şanal'a ait. Türkiye'deki zengin değerlerden beslenen ve tüm bu coğrafyayı kendi yolculuğunda keşfederek günümüze kadar gelen türkülerin ve klasik batı müziğinin seslerinin birleştirilerek başarılı bir şekilde yorumlandığı Türküyem; sezonun ilgiyle izlenen farklı eserlerinden biri. Türküler, klasik müzik ve dans bir arada Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserde, Antalya Devlet Opera ve Bale Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetiyor. Eserin reji asistanı Özsu Özgür Suna, koreografi asistanı ise Cenk Şahinalp. Nilay Genç ve Yücel Yalçın'ın korrepetisyonları yaptığı eserde, kondüvit görevini ise Selim Yılmaz üstleniyor.
Selim Yılmaz - 26.03.2011
57. Alay Yürüyüş Grubundan, Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç'a Ziyaret
Tarihte yaşanan bu büyük olayın unutturulmaması gerektiğini anlatan Dalgıç, şunları kaydetti: 'Toplumu toplum yapan ortak tarihleridir. Biz bir aradaysak ortak bir tarihimiz olduğu ve ortak bir yerden geldiğimiz için. Dolayısıyla bunun değerini bilmemiz ve yaşatmamız gerekiyor. Temennim, bu yürüyüşün geleneksel hale gelmesi. Bastonla yürüyene kadar desteğimiz devam edecek, gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Bu heyecanı ve coşkuyu bize verdiniz.' Yürüyüş organizatörlerinden Hikmet Selim Yılmaz da, yakın dönemde daha bir çok grubu Çanakkale'ye yürüteceklerini söyledi.
Selim Yılmaz - 26.03.2011
'57. Alay Yürüyüş Grubu'ndan Başkan Dalgıç'a Ziyaret
Tarihte yaşanan bu büyük olayın unutturulmaması gerektiğini anlatan Dalgıç, şunları kaydetti: 'Toplumu toplum yapan ortak tarihleridir. Biz bir aradaysak ortak bir tarihimiz olduğu ve ortak bir yerden geldiğimiz içindir. Dolayısıyla bunun değerini bilmemiz ve yaşatmamız gerekiyor. Temennim, bu yürüyüşün geleneksel hale gelmesi. Bastonla yürüyene kadar desteğimiz devam edecek, gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Bu heyecanı ve coşkuyu bize verdiniz.' Yürüyüş organizatörlerinden Hikmet Selim Yılmaz da ileriki dönemde daha birçok grubu Çanakkale'ye yürüteceklerini söyledi.
Selim Yılmaz - 23.03.2011
Aşkın Gül Yapraklarındaki Dansı ‘Güldestan’
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin geçtiğimiz ay prömiyerini gerçekleştirdiği ve sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşan Güldestan, 26 Mart Cumartesi günü saat 16:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yeniden sahneleniyor. Türk balesinin büyüleyici eserlerinden biri olan bu modern dans gösterisi , izleyiciyi dans ve müziğin kusursuz ahengi ile etkileyici bir atmosferin içerisine çekiyor.Arkın Zirek'in sahneye koyduğu eserin koreografisi Beyhan Murphy , müzikleri ise Mercan Dede imzasını taşıyor. İzleyicinin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı eserin biletleri ise tükenmek üzere… 26 Mart'ta sahnede…. Türk toplumunun kültürel geçmişini bugünün yaşamıyla modern bir şekilde bağdaştırmayı başaran eser, göçebe bir toplumun izlerini yeniden yaşatıyor. Türkiye'nin ünlü isimlerinin yarattığı eser, ANTDOB dansçılarının güçlü performanslarıyla sahneye konuyor . Halit Ergenç'in seslendirdiği metinler Orhan Pamuk, fotoğraflar ise Ara Güler imzasını taşıyor. Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu'ya , kostüm tasarımı İsmail Dede'ye , ışık tasarımı ise Micheal Odam'a ait. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, ışık realizasyonu Mustafa Eski tarafından yapıldı.
Selim Yılmaz - 21.03.2011
1. Dünya Savaşı Fotoğraf ve Obje Sergisi
Sergiyi açan Hikmet Selim Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çanakkale'de bulduğu savaş kalıntılarını hobi olarak toplamaya başladığını belirtti.
Selim Yılmaz - 18.03.2011
Gelibolu' Da Meşaleli Yürüyüş
ÇANAKKALE Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü?nün 96. yıldönümü nedeniyle Gelibolu İlçesi, çeşitli konukları ağırladı. Tekirdağ?dan yola çıkan 57. Alay Yürüyüşü Grubu, Gelibolu?ya ulaştı.Tekirdağ Valiliği, Tekirdağ Belediyesi, Tekirdağ Üniversitesi ve 57. Alay Komitesi?nin organize ettiği 62 kişilik üniversiteli yürüyüş grubu dün sabah (parşembe) 09.00?da Keşan?dan yola çıkarak, 10 saatlik bir yürüyüş sonunda ellerinde meşaleler ile Gelibolu şehir merkezine giriş yaptı. Grubu Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu karşıladı. Kaymakam Namık Kemal Nazlı, burada yaptığı konuşmada, ?96 yıl önce bu toprakları bize vatan olarak bırakan ve bu uğurda aziz canlarını veda etmekten çekinmeyen şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, onların çekmiş oldukları sıkıntıların çok küçük bir parçasını hissetmek arzusuyla yola çıkıp buralara kadar gelmeniz onur ve gurur verici bir harekettir. Hepinizi kutluyorum. Bu yürüyüşünüzü daha anlamlı kılmak üzere size bir Türk bayrağı hediye ediyorumö dedi. Belediye Başkanı Mustafa Özacar da , ?Çok zor kazanılan değerleri korumak da çok zor. Sizlerle gurur duyuyoruz. Demek ki, bu değerleri koruyacak, sahip çıkacak insanlar geliyor. Geçmişini bilmiyenin, geleceği de olmazö dedi ve gruba çiçek verdi. Yürüyüş grubunun sözcüsü Hikmet Selim Yılmaz, Keşan?dan sonra vardıkladı Korudağ rampasında yağmur nedeniyle zor anlar yaşadıklarını ve bazı üniversite öğrencilerinin sakatlandığını söyledi.
Selim Yılmaz - 18.03.2011
Ata'nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü
Eceabat'taki törenlere katılan grubun sözcüsü Hikmet Selim Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yürüyüşlerinde uğradıkları yerlerde çok iyi karşılandıklarını ifade ederek, Türkiye'de böyle bir yürüyüşün ilk kez yapıldığını söyledi.
Selim Yılmaz - 18.03.2011
Ata'nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü
Grup sözcüsü Hikmet Selim Yılmaz ise yağmur altında sürdürdükleri yürüyüşün ardından Gelibolu'ya ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.
Selim Yılmaz - 17.03.2011
Ata'nın Yolunda 57.alay Yürüyüşü
57. Alay Komite sözcüsü Hikmet Selim Yılmaz, hareket etmeden önce yaptığı konuşmada, tarihsel süreci iyi algılayamayan toplumların yok olduğunu söyledi.
Selim Yılmaz - 23.02.2011
Güldestan Sanatseverlerle Buluştu
Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu, kostüm tasarımı İsmail Dede, ışık tasarımı Micheal Odam tarafından yapıldı. Orhan Pamuk'a ait metinler ise Halit Ergenç tarafından seslendirildi. Fotoğraflar Ara Güler imzasını taşırken, ANTDOB sahnesindeki fotoğraflar ise Serdar Aydın tarafından çekildi. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, kostüm uygulama Zekiye Şimşek'e, projeksiyon Oytun Yıldırım'a, ışık realizasyonu Mustafa Eski'ye ait.
Selim Yılmaz - 23.02.2011
Gül Yapraklarında Dans
Baleden etkileyici performans İzleyiciyi eserin içerisine çeken prömiyer gecesinde ; bayan dansçılarda Esra Taner, Derya Özbakır, Melda Sipahi, Meray Kartal, Gülçin Alpaşar , Bader Baran , Aslı Öğüt , Derya Akyurt , Sevgim Aksoy , Göknur K.Türkmen , Öykü Akça ve Burcu Bodur , Sinem Ertan, Buket Alpdemir ve Seda Manaz sahne aldı. Erkek dansçılarda ise Murat Özdemir, Boğaç Özbakır , Tolga Burçak, Kürşat Kılıç , Okan Ünal , Gabriel Gogua , Evren İskender , Aykut Levent Özer ,Ali Basmacı, Mert Söylemez, Gökhan Yüksel , Yetkin Şahin Burak Özbek , Erdem Arslan ve Volkan Sayıner sanatseverlerin karşısındaydı. 24 Şubat'ta yeniden sahnede… Eserde dekor tasarımı Işın Mumcu , kostüm tasarımı İsmail Dede, ışık tasarımı Micheal Odam tarafından yapıldı. Orhan Pamuk'a ait metinler ise Halit Ergenç tarafından seslendirildi. Fotoğraflar Ara Güler imzasını taşırken , ANTDOB sahnesindeki fotoğraflar ise Serdar Aydın tarafından çekildi. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde, kostüm uygulama Zekiye Şimşek'e, projeksiyon Oytun Yıldırım'a, ışık realizasyonu Mustafa Eski'ye ait .
Selim Yılmaz - 06.02.2011
Kura ile Başkan Oldu
     Divan başkanın kura çekiminin ardından Mehmet Başar, odanın yeni başkanı seçildi.Yönetime, Başar'ın listesinden Celal Şimşek, Selim Yılmaz, Bilal Demir, Kemal Tütüncü, Osman Orman, Gürsel Özkaya, Erdal Altun, Yunus Alkan, Şeref Doğan, Dursun Can, Mehmet Toper, Ali Demir, Bilal Yapalıkan girdi.
Selim Yılmaz - 17.01.2011
‘Türküyem ‘ Gişe Rekoru Kırıyor
Türkülerin ve klasik müziğin bir arada sunulduğu bu müzikli ve danslı oyun; 18 Ocak Salı günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.Erdal Tuğcular'ın Türkülerin düzenlemelerini ve kompozisyonu yaptığı eserin librettosu ise Fatih Şanal'a ait.Türkiye'deki zengin değerlerden beslenen ve tüm bu coğrafyayı kendi yolculuğunda keşfederek günümüze kadar gelen türkülerin ve klasik batı müziğinin seslerinin birleştirilerek başarılı bir şekilde yorumlandığı Türküyem; sezonun ilgiyle izlenen farklı eserlerinden biri. Türküler, klasik müzik ve dans bir arada Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserde, Antalya Devlet Opera ve Bale Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetiyor. Eserin reji asistanı Özsu Özgür Suna, koreografi asistanı ise Cenk Şahinalp. Nilay Genç ve Yücel Yalçın'ın korrepetisyonları yaptığı eserde, kondüvit görevini ise Selim Yılmaz üstleniyor.
Selim Yılmaz - 15.01.2011
Turgutlu'da Üniversite
Celal Bayar Üniversitesi ve Turgutlu'daki bağlı bölümleriyle Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi arasında işbirliği imkanları yaratılması için toplantı düzenlendi. Turgutlu Belediye Meclisi Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Simav, Sanayi Ticaret İl Müdürü İrfan Akarsu, İş-Kur İl Müdür Yardımcısı Ayla Bozkurt, Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Salim Şahin ve Gölmarmara Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selim Yılmaz ile Salihli ve Akhisar OSB yöneticileri katıldı.
Selim Yılmaz - 13.01.2011
Fındıkkıran Balesi ANTDOB Sahnesinde
Rus besteci Çaykovski'nin 1891 yılında bestelediği son bale olan eser; 15 Ocak Cumartesi günü saat 16:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Yeni yıl kutlamaları ile özdeşleşen ve birçok bale topluluğu tarafından yeni yılda sahnelenmesi gelenekselleşen Fındıkkıran; küçük Alman kız Clara Stahlbaum'un yeni yıl hediyesi olarak aldığı fındıkkıran oyuncağı ile ilgili rüyalarını konu alan büyü-masal tarzı bir eser. A. Hoffmann'ın Fındıkkıran ve Fareler Kralı adlı öyküsünden uyarlanan bu renkli eser; sezonun ilgiyle izlenen prodüksiyonlarının başında geliyor. Çaykovski'nin müziği ile… Koreografisini Lev İvanov'un yaptığı eseri Natalia Arobelidze, Sergei Treshenco ve Cenk Karayel sahneye koyuyor. Selim Yılmaz'ın kondüvit olduğu eserde; dekor ve kostüm Alexandre Vassiliev ve Ömer Gündüz'e, ışık ise Talip Şahin'e ait.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Selim Yılmaz Haberleri | Selim Yılmaz Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Selim Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selim Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Seher'di Selim Oldu, Feride'yi Aldı!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 13:35:26. #1.16#

title