Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanı Çelik Tarafından Açıldı

Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanı Çelik Tarafından Açıldı

Şişli Belediyesi'nin İlçeye Kazandırdığı 15'inci İlköğretim Okulunun Açılışını Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Yaptı.

Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanı Çelik Tarafından Açıldı

Şişli Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı 15'inci ilköğretim okulunun açılışını Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik yaptı.

Kapasitesi yetersiz okul binalarının yerine yenilerini inşa eden Şişli Belediyesi'nin yaptırdığı 50 derslikli Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından hizmete açıldı. Törende konuşan Milil Eğitim Bakanı Çelik eğitim kurumlarına sağladığı destekten dolayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e teşekkür ederek, "Mustafa Sarıgül görev yaptığı ilçede eğitim yükümüzü büyük ölçüde hafifletmiştir. Gelecek nesillerin bilimle ve çağdaş eğitimle donanmaları için örnek çalışmalar yapmıştır. Kendisini yürekten kutluyorum." dedi.

Mustafa Sarıgül ise "Eğitim sadece devletin görevi olmamalı. Yerel yönetimler ve hayırsever işadamları da bu konuya el atmalı. Biz bu bilinçle 9 yıldır tüm olanaklarımızı ilçemizdeki okullar için seferber ediyoruz. Bugün 15.eğitim kurumumuzu hizmete açtık. Önümüzdeki yaz döneminde de ilçeye 5 yeni ilköğretim okulu daha kazandıracağız ve 2008-2009 eğitim-öğretim yılına yetiştireceğiz." dedi.

50 derslikli Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu'nda teknoloji laboratuarı, kütüphane ve çok amaçlı spor salonu yer alıyor.