SELİM İLERİ HABERLERİ

Selim İleri haber, Selim İleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selim İleri - 3.11.2014
Yaşadığım İstanbul Kitabı
Yaşadığım İstanbul Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Yaşadığım İstanbul Kitabı kitabının kısa özeti.
Selim İleri - 28.10.2014
"Aşkı En İyi Anlatan Yazar" Anıldı
Türk edebiyatının gizli hazinesi Safiye Erol, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği bir programla anıldı.
Selim İleri - 28.10.2014
Saz Caz Düğün Varyete Kitabı
Saz Caz Düğün Varyete Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Saz Caz Düğün Varyete Kitabı kitabının kısa özeti.
Selim İleri - 24.10.2014
Yazarlığının 30. Yılında Mario Levi
Mario Levi'nin yazarlığının 30. yılı, dostları, öğrencileri ve okurlarının bir araya geldiği özel bir sempozyum ile kutlandı.
Selim İleri - 19.10.2014
İstanbul'un Tramvayları Dan Dan!.. Kitabı
İşte, selvilerin gerisinden ateşler, kıvılcımlar yükseliyor. Dağıla dağda, uçuşa uçuşa, Ayasofya'ya kadar uzanıyor ve Ayasofya'nın beyaz minareleri pespembe kesiyor. Şimdi sis perdesi kalkmaktadır. Kubbeler mavimsi, gümüşleniyor, birçok minare, aydınlık çoğaldıkça, kıpkırmızı. Tepeler pembe pırıltılı, sahiller mavimsi ve morumsu. İstanbul âdeta taptaze. Selim ileri, İstanbul Kitaplığının altıncı cildi İstanbulun Tramvayları Dan Dan!.
Selim İleri - 15.9.2014
Köpekler İçin Gece Müziği
Yalın olduğu zannedilen yaşamların derin bataklarını anlatan Köpekler İçin Gece Müziği, dil ve imgeler aracılığıyla tablolar çizen bir kitap!
Selim İleri - 8.6.2014
İstanbul Mayısta Bir Akşamdı Kitabı
İstanbul Mayısta Bir Akşamdı Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. İstanbul Mayısta Bir Akşamdı Kitabı kitabının kısa özeti.
Selim İleri - 8.6.2014
Cehennem Kraliçesi Kitabı
Küçük burjuva kökenli aydının toplumsal işlevi, bu çetin karmaşadan cinselliğini de kapsayan bir yeni “moral” çıkarabilecek midir? “Sürü insanı olmak ya da olmamak” gibi bir gerekçe, ayrıcalık yarışını bir cehennem yasası olmaktan kurtarabilecek midir? Attilâ İlhan, 1980 Selim İleri, Ölüm İlişkilerinde, kendine özgü bir roman yapısı kuruyor, bir üslûp buluyor, bir anlatı tekniği yaratıyor; Cehennem Kraliçesi nde aynı yapıyı -bu kez daha yetkin biçimde- tekrarlıyor. Her bölümün, o bölümde anlatılan kişinin görüşüyle, düşünüşüyle verilmesi, çağrışımların saptanmasındaki ustalık, ayrıntıların titizlikle seçilerek kullanılması ve dilin büyük bir ustalıkla işlenmesi... Fethi Naci, 1982 Cehennem Kraliçesi nin, toplumun sol kesimine kıyıldığı bir dönemde sol aydınlara yönelttiği eleştiri okları, 1980’lerde edebiyat kamuoyunda nasıl karşılandı? Anımsamıyorum. Ama, neredeyse otuz yıl sonra, —sıcak duyguların sakinleştiği bir zaman kesitinde- romanı yeniden okurken, beni en çok çarpan, bilinç akımı tekniğinin ustalığı yanında, romandaki kimi eleştirilerin haklılığı ve uzak görüşlülüğüydü. Erendiz Atasü, 2006 Selim Ileri’den yaşarlığı ve değeri, tartışılırlığı, geçen zamanla birlikte büsbütün pekişmiş çok etkileyici bir roman.
Selim İleri - 5.4.2014
Bensu Kaya, Mesleğim Sağlık Koleji'nde…
Gazeteci - Yazar Bensu Kaya, 7 Nisan Pazartesi, saat 15.15'te, Esenyurt'taki Mesleğim Sağlık Koleji'nde gençlerle bir araya geliyor.
Selim İleri - 5.4.2014
200'ü Aşkın Filmle 20 Gün Sürecek 33.istanbul Film Festivali Başladı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 10.kez Akbank desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin 33'üncüsü Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı'nda dün akşam düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Selim İleri - 5.4.2014
33. İstanbul Film Festivali Başladı
İstanbul Film Festivalinin 33'üncüsü, 4 Nisan Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayında düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Selim İleri - 21.1.2014
Ölümünün 50. yılında Halide Edib Sempozyumu
Halide Edib Adıvar, ölümünün 50. yılında Can Yayınları ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ortaklığında gerçekleşecek sempozyumla anılacak.
Selim İleri - 31.5.2013
Öykünün Kırk Kapısı Aralandı
Türk edebiyatında öykünün çıtasını kimler, nasıl yükseltti merak ediyor musunuz? Necip Tosun ‘Öykümüzün Kırk Kapısı’nı kaleme aldı ve bu çok sesli koronun sololarına ses verdi.
Selim İleri - 30.5.2013
'Trump Sahaf Günleri' Başlıyor!
İstanbul'un sahafları şehrin merkezinde kitap tutkunlarıyla buluşuyor!
Selim İleri - 29.5.2013
İstanbul'daki Sahaflar Kitapseverlerle Buluşacak
Trump Alışveriş Merkezi'nde 1-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek "Sahaf Günleri"nde İstanbul'daki sahaflar kitapseverlerle buluşacak.
Selim İleri - 28.4.2013
Ustalara Saygı Gecesi'nin Onur Konuğu Selim İleri Oldu
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Ustalara Saygı Gecesi'nin Onur Konuğu Selim İleri oldu.
Selim İleri - 25.4.2013
Sakarya'da Kültür-sanat Etkinlikleri
Büyükşehir Belediyesi yarın Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) Yazar Selim İleri'ye Saygı Gecesi düzenleyecek.
Selim İleri - 25.4.2013
Selim İleri'ye Saygı Gecesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yarın Selim İleri'ye Saygı Gecesi gerçekleştirilecek.
Selim İleri - 25.4.2013
Selim İleri'ye Saygı Gecesi
Sakarya'da yazar Selim İleri için saygı gecesi düzenlenecek.
Selim İleri - 17.4.2013
Aydın Doğan Ödülünün Sahibi Nevzad Atlığ
Bu yıl 'Türk Müziği' alanında verilen 17. Aydın Doğan Ödülü, Prof. Dr. Nevzad Atlığ ve Türk Musikisi Vakfı'na verildi.
Selim İleri - 17.4.2013
Aydın Doğan Ödülü Sahiplerini Buldu
Tören, Prof. Dr. Nevzad Atlığ ve Faruk Salgar'in yönetimlerinde İTÜ Konservatuarı Türk Müziği Korosu konserinin ardından sona erdi.
Selim İleri - 6.4.2013
İzmir Öykü Günleri İkinci Gününde de Edebiyatın Nabzını Tutmaya Devam Etti
İzmir Öykü Günleri'nin onur konuğu; öykü, roman, senaryo yazarı, çevirmen ve yönetmen Selim İleri etkinliğin onur konuğu olmaktan büyük şeref duyduğunu söyledi.
Selim İleri - 5.4.2013
11.'inci Öykü Günleri Başladı
Konak Belediyesi Dr.Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi Avni Anıl Sahnesi'nde sevilen yazarları okurlarıyla buluşturan etkinliğin onur konuğu öykü, roman, senaryo yazarı, çevirmen, yönetmen Selim İleri etkinliğin odak noktası oldu.
Selim İleri - 3.4.2013
11. İzmir Öykü Günleri Başlıyor
Konak Belediyesi'nin miras olarak aldığı ve son 4 yılda geliştirdiği, ulusal ve uluslararası boyuta ulaştırmayı planladığı 11.Öykü Günleri Türkiye'nin bu alandaki en değerli ve kapsamlı edebiyat etkinlikleri arasında yer alıyor.5-6 Nisan...
Selim İleri - 1.4.2013
Murat Belge, İstanbul'u Anlatacak
Yazar Murat Belge, Ali Emiri Kültür Merkezi'nde yarın (2 Nisan) İstanbul'u anlatacak.'İstanbul Duyarlılığı' başlıklı konuşma 19.30'da başlayacak.
Selim İleri - 30.3.2013
İzmir'de Öykü Günleri
Dario Moreno'nun 92. doğum yıldönümü ve 11'incisi düzenlenen İzmir Öykü Günleri kapsamında, İzmir'i pek çok sanatçı ve yazar ziyaret edecek.
Selim İleri - 27.3.2013
"İstanbul'da Tekli Eğitime Geçeceğiz"
Bağcılar Belediyesi bilgi evi öğrencilerinin düzenlediği 'Kariyer Buluşması'na katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, öğrencilerin sorularını cevapladı.
Selim İleri - 25.3.2013
Müstecaplıoğlu'nun Yeni Sergisi
Beyoğlu Belediyesi, Güzhan Müstecaplıoğlu'nun ''Her Şey Helak Olur, Hiçlik, Varlık, Boşluk'da'' başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.
Selim İleri - 9.3.2013
Müstecaplıoğlu'ndan Her Şey Helak Olur, Hiçlik, Varlık, Boşluk'da
Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, Güzhan Müstecaplıoğlu'nun sergisine ev sahipliği yapıyor.
Selim İleri - 8.2.2013
Aydın Doğan Ödülü Türk Musıkisi Vakfı'na Verildi
17. Aydın Doğan Ödülü, "Türk Müziği" alanında Prof. Dr. Nevzad Atlığ ve Türk Musikisi Vakfı'na verildi.
Selim İleri - 19.1.2013
"Ustalara Saygı" Gülriz Sururi İçin Gerçekleşecek
"Ustalara Saygı", 21 Ocak'ta, ömrünü daima tiyatro yaşayıp tiyatro düşünerek geçiren Gülriz Sururi için gerçekleştiriliyor.
Selim İleri - 17.1.2013
'Serçe Bilekli, Aslan Yürekli Tiyatro Savaşçısı'na Saygı
"Ustalara Saygı" toplantıları, 21 Ocak Pazartesi akşamı tüm yaşamını tiyatroyla yoğrularak geçiren Gülriz Sururi için gerçekleştirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Selim İleri Haberleri | Selim İleri Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Selim İleri haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selim İleri kimdir, hayatı ve biyografisi. III. Uluslararası Osmanlı İstanbulu Sempozyumu'na Görkemli Kapanış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 22:09:41. #1.15#
title