Selim Evci Haberleri

Selim Evci haber, Selim Evci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selim Evci - 05.12.2015
Antalya Film Festivali İlk Ödülünü 'Takım: Mahalle Aşkına' Topladı
52. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLERİ En İyi İlk Film: Çırak (Emre Konuk) Yardımcı Kadın Oyuncu: Çiğdem Selışık Onat (Çırak) Yardımcı Erkek Oyuncu: Kaan Çakır (Muna) En İyi Sanat Yönetimi: Uykura Bayyurt (Takım: Mahalle Aşkına) Kurgu: Emre Şahin (Takım: Mahalle Aşkına) Görüntü Yönetimi: Andreas Sinanos (Rüzgârın Hatıraları) Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Yağız Can Konyalı (Takım: Mahalle Aşkına) Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Kalandar Soğuğu Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Selim Evci (Saklı) Belgesel İzleyici Ödülü: Zerk- Uluç Erdem Ersen Kısa Film İzleyici Ödülü: Zilan- Mehmet Mahsum Akyel ANTALYA FİLM FORUM ÖDÜLLERİ Pitching Platform: Yurt projesiyle 'Evrim Sanal-Nehir Tuna' Work in Progress: İyilik projesiyle 'Sevil Demirci- Özgür Sevimli' Belgesel Pitching Platformu: Antoine Köpe'nin Anıları projesiyle 'Elsa Ginoux-Nefin Dinç' Ayrıca AFF kapsamında 3 ayrı kategoride finansal destek ve juri özel ödülleri de verildi.
Selim Evci - 02.12.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışması filmlerinden "Saklı"nın galası yapıldı.  Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilen galaya, filmin yönetmeni ve senaristi Selim Evci, başrol oyuncularından Türkü Turan ile bazı oyuncular katıldı.
Selim Evci - 13.11.2015
Antalya Film Festivali'nde Yarışacak Ulusal Filmler Açıklandı
Antalya Film Festivali’nde ulusal film dalında yarışacak 12 film belli oldu.
Selim Evci - 13.11.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne Doğru
Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde yer alan 12 film, belli oldu. Yönetmenliğini sinemanın usta isimlerinin yanı sıra ilk filmine imza atan genç sinemacıların da yaptığı yarışma filmleri şöyle: "Arama Moturu (Atalay Taşdiken), Artık Hayallerim Var (Nefin Dinç), Çırak (Emre Konuk), Kalandar Soğuğu (Mustafa Kara), Kümes (Ufuk Bayraktar), Misafir (Mehmet Eryılmaz), Muna (Serdar Gözelekli), Pia (Erdal Rahmi Hanay), Rüzgarın Hatıraları (Özcan Alper), Saklı (Selim Evci), Sarmaşık (Tolga Karaçelik), Takım: Mahalle Aşkına (Emre Şahin)" Festival, 29 Kasım-6 Aralık'ta gerçekleştirilecek.
Selim Evci - 13.11.2015
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Yarışacak Filmler Belli Oldu
52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri: ARAMA MOTURU (Yön: Atalay Taşdiken) Dünya Prömiyeri ARTIK HAYALLERİM VAR (Yön: Nefin Dinç)Belgesel ÇIRAK (Yön: Emre Konuk) İlk Film, Dünya Prömiyeri KALANDAR SOĞUĞU (Yön: Mustafa Kara) Türkiye Prömiyeri KÜMES (Yön: Ufuk Bayraktar) İlk Film MİSAFİR (Yön: Mehmet Eryılmaz) MUNA (Yön: Serdar Gözelekli) PİA (Yön: Erdal Rahmi Hanay) Dünya Prömiyeri RÜZGARIN HATIRALARI (Yön: Özcan Alper) Türkiye Prömiyeri SAKLI (Yön: Selim Evci) SARMAŞIK (Yön: Tolga Karaçelik) TAKIM: MAHALLE AŞKINA (Yön: Emre Şahin) - Uluslararası alanda 15 ödül kazanan "Mommo - Kız Kardeşim" ve "Meryem" filmleriyle tanınan Atalay Taşdiken bu kez ARAMA MOTURU ile Uluslararası Antalya Film Festivali'nde.
Selim Evci - 05.11.2015
Festival Heyecanı Başlıyor
"En İyi Film" seçilecek eserin 75 bin liralık ödülün sahibi olacağı yarışmada, şu yönetmen ve filmler yer alıyor: "Abluka (Emin Alper), Sarmaşık (Tolga Karaçelik), Kar Korsanları (Faruk Hacıhafızoğlu), Nefesim Kesilene Kadar (E. Emel Balcı), Yarım ( Çağıl Nurhak Aydoğdu), Çekmeceler (Caner Alper, Mehmet Binay), Eksik (Barış Atay), 91.1 (Mustafa Haktanır), On Adım (Fatih Hacıosmanoğlu), Yeni Dünya (Caner Erzincan), Kasap Havası (Çiğdem Sezgin), Misafir (Mehmet Eryılmaz), Memleket (Murat Saraçoğlu), Saklı (Selim Evci)"  - Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Festival kapsamında yapılacak Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda ise "En İyi Film" ödülü için 10 film yarışacak.
Selim Evci - 03.09.2015
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"
  Festivalin En İyi Film'i 350 bin lira ödül kazanacak Festivalde yarışan filmler arasında Emin Alper'in "Abluka", Senem Tüzen'in "Anayurdu", Nesli Çölgeçen'in "Çalsın Sazlar", Tunç Davut'un "Dolanma", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Çiğdem Sezgin'in "Kasap Havası", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar", Selim Evci'nin "Saklı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", Ahu Öztürk'ün "Toz Bezi", Çağıl Nurhak Aydoğdu'nun "Yarım", Görkem Yeltan'ın "Yemekteydik ve Karar Verdim", Barış Atay'ın "Eksik" ve Erden Kıral'ın "Gece" yer alıyor.
Selim Evci - 27.03.2015
11. Akbank Kısa Film Festivali Yarışması Sonuçları Belirlendi
Papua Yeni Gine'den Meksika'ya, İskoçya'dan Suriye'ye dünyanın farklı bölgelerindeki 37 ülkeden toplam 712 kısa filmin katıldığı, Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışma bölümüne katılan eserler; Oyuncu Esme Madra, Yönetmen Erdem Tepegöz ve Yönetmen Selim Evci oluşan ön eleme juri kurulu tarafından değerlendirildi.
Selim Evci - 16.03.2015
23 Ülkeden 86 Kısa Film Akbank 11. Kısa Film Festivali'nde
Bu yılki "BELGESEL SİNEMA" bölümünün konuğu ise usta yönetmen Engin Ayça. Yönetmenin belgesel filmleri "Ölüler Altın Takmaz" ve "Penceremde Sardunyalar" 25 Mart 2015, Çarşamba günkü Festival programında yer alıyor. 11. Akbank Kısa Film Festivali, söyleşileri ile sinema dünyasının önemli isimlerini sinemaseverlerle bir araya getirecek. "Oyuncu Gözüyle Kısa Film" başlığıyla 25 Mart 2015, Çarşamba günü düzenlenecek söyleşide kısa filmlerde sıkça rol alan oyuncular Tülin Özen, Sermet Yeşil ve Ahmet Rıfat Şungar deneyimlerini sinemaseverlere aktaracak. Festivalde ayrıca 17 Mart 2015, Salı günü "Sinemada Alternatif Dağıtım Mecraları"; 19 Mart 2014, Perşembe günü "Film Müziği ve Ses Tasarımı"; 21 Mart 2015, Cumartesi günü ise "Yapımcı Gözüyle Film Yapım Süreci" söyleşileri gerçekleştirilecek. "ATÖLYE ÇALIŞMALARI" bölümünde; 18 Mart 2015, Çarşamba günü "Emre Erdem ile Film Afişi Tasarlamak"; 19 Mart 2014, Perşembe günü "Vahide Perçin ile Oyunculuk"; 20 Mart 2015, Cuma günü "Florent Herry ile Görüntü Yönetmenliği"; 21 Mart 2015, Cumartesi günü "Sinan Şensivas ile Film Çekiminde Dijital Görüntünün Depolanması" ve "Cenk Erol ile Renk Düzeltme" atölyeleri sinemaseverlere ilginç deneyimler yaşatacak. Festivalin "ÖZEL GÖSTERİM" bölümünde ise Polonya'dan Canlandırma Kısalar yer alıyor. Festival kapsamında Ulusal ve Uluslararası kategorilerde düzenlenecek yarışmada "En İyi Film" seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; 5.000 dolar ile ödüllendirilecek. Bu yıl Festival'in ön eleme jürisinde, Oyuncu Esme Madra, Yönetmen Erdem Tepegöz ve Yönetmen Selim Evci bulunuyor.
Selim Evci - 12.03.2015
11. Akbank Kısa Film Festivali Başlıyor
"ATÖLYE ÇALIŞMALARI" bölümünde; 18 Mart 2015, Çarşamba günü "Emre Erdem ile Film Afişi Tasarlamak"; 19 Mart 2014, Perşembe günü "Vahide Perçin ile Oyunculuk"; 20 Mart 2015, Cuma günü "Florent Herry ile Görüntü Yönetmenliği"; 21 Mart 2015, Cumartesi günü "Sinan Şensivas ile Film Çekiminde Dijital Görüntünün Depolanması" ve "Cenk Erol ile Renk Düzeltme" atölyeleri sinemaseverlere ilginç deneyimler yaşatacak. Festivalin "ÖZEL GÖSTERİM" bölümünde ise Polonya'dan Canlandırma Kısalar yer alıyor. Festival kapsamında Ulusal ve Uluslararası kategorilerde düzenlenecek yarışmada "En İyi Film" seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; 5.000 dolar ile ödüllendirilecek. Bu yıl Festival'in ön eleme jürisinde, Oyuncu Esme Madra, Yönetmen Erdem Tepegöz ve Yönetmen Selim Evci bulunuyor.
Selim Evci - 10.03.2015
4. İstanbul Film Festivali
Yarışmalar 34. İstanbul Film Festivali'nin Altın Lale Uluslararası Yarışma'sında yarışacak filmler ve yönetmenleri şöyle: "Gerçeklik-Quentin Dupieux, Neden Tarkovski Olamıyorum-Murat Düzgünoğlu, Altın Çağ-Ann Hui, Vahşi Yaşam-Cedric Kahn, Taşa Yazılmış Hatıralar-Shawkat Amin Korki, Itsi Bitsi-Ole Christian Madsen, Star-Anna Melikyan, Kara Ruhlar-Francesco Munzi, Yüzündeki Sır-Christian Petzold, Bana Bak Philip-Alex Ross Perry, Çılgın Kalabalıktan Uzak-Thomas Vinterberg, Fanusta Yaşayanlar-Baldvin Zophoniasson."  Şakir Eczacıbaşı anısına verilen Uluslararası Altın Lale Ödülü, Eczacıbaşı Topluluğu tarafından 25 bin avroluk para ödülüyle desteklenecek. Rolf de Heer başkanlığındaki Uluslararası Altın Lale jürisinde, yönetmen Bence Fliegauf, yapımcı Cedomir Kolar, senarist ve yönetmen George Ovashvili ve oyuncu Melisa Sözen yer alacak.  Altın Lale Ulusal Yarışma'da Ali Atay'ın "Limonata", Barış Atay'ın "Eksik", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar", Ufuk Bayraktar'ın "Kümes", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Caner Erzincan'ın "Yeni Dünya", Selim Evci'nin "Saklı", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" ve Erden Kıral'ın "Gece" filmleri yarışacak.
Selim Evci - 06.02.2015
11. Akbank Kısa Film Festivali'nde Ön Elemeyi Geçen Yapımlar?
Yeni fikirleri desteklemeyi, genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Festival'in, Oyuncu Esme Madra, Yönetmen Erdem Tepegöz ve Yönetmen Selim Evci oluşan ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu, "Festival Kısaları - Ulusal Yarışma Bölümü"ne katılan eserler arasından 14 film, "Dünyadan Kısalar – Uluslararası Yarışma Bölümü"nde 14 film izleyicilerle buluşmaya hak kazandı.
Selim Evci - 04.02.2014
Akbank 10. Kısa Film Festivali'nde Ön Elemeyi Geçen Filmler Belli Oldu
Yeni fikirleri desteklemeyi, genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Festival'in, Yönetmen Mehmet Güleryüz, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayşegül Selenga Taşkent ve Yönetmen Selim Evci'den oluşan ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu, yarışmalı bölüme katılan eserler arasından 11 canlandırma film, 15 kurmaca film ve 10 belgesel olmak üzere toplam 36 kısa film "FESTİVAL KISALARI" ve "CANLANDIRMALAR" bölümünde izleyicilerle buluşmaya hak kazandı.
Selim Evci - 22.12.2013
Genç Sanatçıya Uluslararası İlk Ödül "Gravür"Le Geldi
Paris'te Sorbonne Üniversitesinde gerçekleşen, sadece yapımcı ve yönetmenlerin davet edildiği bir eğitime kabul edilerek, sektör olarak sinemanın farklı yönlerini keşfetmeye başladığını aktaran Türemen, Selim Evci'nin ilk kısa metrajlı filmi "İki Çizgi"de yapım tasarımcısı olarak görev aldığını, "Rüzgarlar" isimli filminde sanat yönetmeni olduğunu ve başrol oynadığını anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Selim Evci Haberleri | Selim Evci Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Selim Evci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selim Evci kimdir, hayatı ve biyografisi. 52. Uluslararası Antalya Film Festivali.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 13:43:48. #1.16#

title