Selendi Anadolu Öğretmen Lisesi'nin 159. Kuruluş Yıldönümü

Selendi Anadolu Öğretmen Lisesi'nin 159. Kuruluş Yıldönümü

Manisa'nın Selendi İlçesinde Öğretmen Okullarının 159 Kuruluş Yıldönümü Dolayısıyla Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Kuruluş Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Selendi Anadolu Öğretmen Lisesi'nin 159. Kuruluş Yıldönümü

Manisa'nın Selendi ilçesinde öğretmen okullarının 159 kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anadolu Öğretmen Lisesi'nde kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakam Vekili İsmail Kaya, İlçe Garnizon Komutanı Ekrem Kaynar, Belediye Başkanı Mürsel Uçan, İlçe emniyet Amiri Alpay Polat, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşma yapan Kaymakam Vekili İsmail Kaya, 159 yaşında olan öğretmen okullarının, öğretmen hareketinin gelişiminde son derece önemli payı olduğunu belirterek yeni nesil öğretmenlerin zor yetiştiğini bunun için öğretmenlere ve okullara sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Konuşmaların ardından hayırseverlerin katkıları ile yeni yaptırılan Atatürk büstünün açılışı yapıldı. Büstün açılışını yapan İlçe Kaymakam vekili İsmail Kaya, emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra büstün yapılmasında maddi destek veren hayırseverlere Okul Müdürü İsa Bilgin tarafından hazırlanan şükran plaketi Kaymakam Vekili İsmail Kaya tarafından verildi. Burada yapılan törenin ardından program, öğrenciler tarafından hazırlanan skeç gösterileri devam etti. Törenin sonunda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verilirken gelen misafirlere de ikramda bulunuldu.

(AÇ-ÖA-YK)

20.03.2007 16:14 TSİ