SELÇUK YÖNTEM HABERLERİ

Selçuk Yöntem haber, Selçuk Yöntem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selçuk Yöntem - 23.6.2014
Altın Kelebek 41'inci Kez Sahiplerini Buldu
Televizyon ve müzik dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği Hürriyet Altın Kelebek Ödülleri Magnum işbirliğinde, Zorlu Center PSM'de dün akşam gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.
Selçuk Yöntem - 18.6.2014
11. Geleceğin Sineması Proje Yarışması
Selçuk Yöntem, Cansel Elçin, Murat Şeker ve Harika Uygur gibi isimlerin yer aldığı jüri tarafından seçilen 20 proje, ödül töreninde açıklandı.
Selçuk Yöntem - 10.6.2014
Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 10. Yılında Dünya Starlarını Ağırlamaya...
-GÜNBATIMI VE GECE KONSERLERİ- Bu yıl da günbatımı ve gece konserleriyle klasik müzik tutkunlarını bir araya getirecek olan festival, ilk gününde dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say'ı ağırlayacak. Say'ın mitolojideki Yunus Balığı ile Hermiyas Efsanesi'nden esinlenerek bestelediği "Yunus Balığı Sırtındaki Çocuk' eserinin Dünya Prömiyeri D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali'nde gerçekleşecek. Fazıl Say'ın bu hüzünlü efsaneden etkilenerek bestelediği yeni eseri "Yunus Balığı Sırtındaki Çocuk', 31 Temmuz akşamında ilk kez klasik müzikseverlerle buluşacak.Fazıl Say'a, festivalin Gala Konserinde Şef Naci Özgüç yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası' eşlik edecek. Hermiyas Efsanesi "Yunus Balığı Sırtındaki Çocuk"dan esinlenerek tiyatro yazarı Özen Yula tarafından metne dökülen eserin anlatıcılığını Selçuk Yöntem üstlenirken; Serenad Bağcan da Viyana'nın ünlü çocuk korosu "Die Wiener Sängerknaben"den seçilen çocuk solist ile birlikte sahnede yer alacak.
Selçuk Yöntem - 10.6.2014
D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, 10. Yaşında
Fazıl Say'a, festivalin Gala Konserinde Şef Naci Özgüç yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası' eşlik edecek. Hermiyas Efsanesi "Yunus Balığı Sırtındaki Çocuk"dan esinlenerek tiyatro yazarı Özen Yula tarafından metne dökülen eserin anlatıcılığını Selçuk Yöntem üstlenirken; Serenad Bağcan da Viyana'nın ünlü çocuk korosu "Die Wiener Sängerknaben"den seçilen çocuk solist ile birlikte sahnede yer alacak… Türkiye'nin İlk Ulusal Çocuk Senfoni Orkestrası, Dünyanın En Köklü Senfoni Orkestralarından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçıları ile Sahnede Olacak… Festivalin 2.
Selçuk Yöntem - 6.6.2014
Fransa Alevi Federasyonu'ndan Doğa Aşkına Semah
Sanat yönetmenliğini Mazlum Çimen'in yapacağı 'Doğa Aşkına' etkinliğinde Türkiye'den davet edilen sanatçılar ve Fransa Alevi Federasyonu'nun bünyesinde oluşturulan 80 kişilik bağlama, 80 kişilik koro, 80 kişilik semah ekibi gösteri yapacak. Etkinlikte Arif Sağ, Moğollar, Oktay Kaynarca, Leman Sam, Meltem Cumbul, Selçuk Yöntem, Özlem Taner, Nilüfer Akbal, Bülent Atak, Cengiz Özkan, Dertli Divani, Dört Element Grubu, Eléonore Fourniau, Erdal Erzincan, Erkan Oğur, Eşber Yağmurdereli, Gani Pekşen, Güven Kıraç, Hülya Aksular, İsmail Hakkı Demircioğlu, Mercan Erzincan, Metin- Kemal Kahraman ve Senfoni Orkestrası'nın yer alması bekleniyor.
Selçuk Yöntem - 1.6.2014
"Büyük Risk"Te Nazım Hikmet Rüzgarı!
"Büyük Risk"in 4 Haziran Çarşamba günü yayınlanacak olan bölümün bir kategorisi de Nazım Hikmet için hazırlandı. Selçuk Yöntem ve ekibi, ölüm yıldönümünde, hazırladıkları sorularıyla, izleyenler ve yarışmacılarla birlikte Nazım'ı anacak.
Selçuk Yöntem - 30.5.2014
Geleceğin Sineması" Proje Yarışması Başlıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleri ve Beyoğlu Belediyesi'nin katkılarıyla Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) Vakfı tarafından düzenlenen 11'inci "Geleceğin sineması" proje yarışması başlıyor.   Öğrencilerin kısa film üretimlerini, proje ve senaryo aşamasında desteklediği " Geleceğin Sineması" projesi jürisinde Selçuk Yöntem, Cansel Elçin, Murat Şeker, Ozan Açıktan, Aslı Öymen gibi isimler yer alıyor.
Selçuk Yöntem - 27.5.2014
Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü
Yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Baykal Saran anısına, bu yıl 8'inci kez verilen ödül, Lemi Bilgin, Atila Sav, Rüştü Asyalı, Selçuk Yöntem ve Erkal Saran'dan oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Selçuk Yöntem Haberleri | Selçuk Yöntem Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Selçuk Yöntem haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Selçuk Yöntem kimdir, hayatı ve biyografisi. Talât Sait Halman KAHRAMANLAR ve Soytarılar İle Anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 18:18:41. #1.15#
title