Selçuk'taki Orman Yangını Kontrol Altında

Selçuk'taki Orman Yangını Kontrol Altında

İzmir'in Selçuk İlçesine Bağlı Belevi Beldesi Pranga Mevkisinde Çıkan Orman Yangınının Tamamen Kontrol Altına Alındığı Bildirildi.

Selçuk'taki Orman Yangını Kontrol Altında

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Belevi beldesi Pranga mevkisinde çıkan orman yangınının tamamen kontrol altına alındığı bildirildi.

Selçuk Kaymakamı Aziz İnci, yaptığı açıklamada, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi ile yangın bölgesinde incelemelerde bulunduklarını ve söndürme çalışmalarının koordinasyonuna katıldıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

''Yangın, şu an tamamen kontrol altına alındı. Çok sayıda orman işçisi, arazöz ve iş makinesi gece boyunca, hatta yarın soğutma çalışmalarını sürdürecek. Çok koordineli bir çalışma oldu. Özellikle de havadan yapılan müdahalelerle yangının yayılmasının önüne geçildi. Yangın, cana ve mala büyük bir etkisi olmadan kontrol altına alındı. Olayda 3 orman işçisi yaralandı.''

Kaymakam İnci, yangının insan hatasından kaynaklandığının ve ateş yakılarak bahçe temizliği yapılması sırasında çıktığının tespit edildiğini belirterek, olayla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.