Selçuk Şahin Kendini Savundu

Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Ligi'nin 31. Haftasında Beşiktaş'ı Deplasmanda 1-0 Yendiği Maçta Tribünlere Yaptığı El Hareketiyle Büyük Tepki Toplayan Fenerbahçeli Futbolcu Selçuk Şahin, Yaptığı Parmak İşaretinin Beşiktaş Tribününe Değil, Yedek Kulübelerinin Üzerinde Bulunan ve Sürekli Küfür Eden Bir Kaç Taraftara Olduğunu Söyledi.

Selçuk Şahin Kendini Savundu

Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Ligi'nin 31. haftasında Beşiktaş'ı deplasmanda 1-0 yendiği maçta tribünlere yaptığı el hareketiyle büyük tepki toplayan Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin, yaptığı parmak işaretinin Beşiktaş tribününe değil, yedek kulübelerinin üzerinde bulunan ve sürekli küfür eden bir kaç taraftara olduğunu söyledi.

Sarı-lacivertli oyuncu Selçuk Şahin, antrenmanın ardından açıklamalarda bulunarak, Beşiktaş maçından sonra yaşanan olaylara açıklık getirdi. Selçuk, el hareketini tüm Beşiktaş tribünlerine yapmadığını söyleyerek, ''Yapmış olduğum bir hata var, ama aşırı tahrik vardı. Özellikle yaptığım parmak işareti, Beşiktaş tribününe değil, bizim yedek kulübesinin üzerindeki birkaç taraftaraydı. Gözümüzün içine baka baka ana avrat küfür ettiler. Dayanamadım, o an ve öyle bir el hareketi yaptım. Bugün olsa yine aynı

şeyi yaparım. Dışarıda sizi gördüğünde imza isteyen insanlar, tribüne çıkınca aslan kesiliyorlar. Küfürler hiç hoş değildi ama yine de parmak hareketinde hatalı olduğumu düşünüyorum'' diye konuştu.

Maçtan sonraki olayların ağır tahriklerden kaynaklandığını savunan Sarı-lacivertli oyuncu, "Sahaya çıktığımızda, kulübeye gelene kadar inanılmaz bir küfür vardı. Özellikle bizim yedek kulübesinin arkasından. Hatta maç içinde de tükürükler vardı, sigara, bozuk paralar atıldı. Hiç rahat durmadılar. Orada hatam olduğunu kabul ediyorum ama aşırı bir tahrik var. Maçtan sonraki sevinç gösterilerinde bir hatam olduğunu düşünmüyorum. Bunlar futbolda olan şeyler, ceza alacağımı sanmıyorum" diye konuştu.

Soyunma odasına giderken 'Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar'' şeklindeki sözleri bağırarak söylemediğini ileri süren Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çekirge deyişini, soyunma odasında rakip oyuncuları kızdırmak için söylemedim. Sadece kendi aramızda, arkadaşlarla bir konuşmaydı. İbrahim (Üzülmez) ağabeyin biraz abarttığını düşünüyorum. Art niyetim olsa, çıkar basın önünde onu söylerdim, ama kendisi çıktı basın önünde söyledi. İbrahim ağabey milli takımdan arkadaşım, aramızda hiçbir zaman kötü bir şey olmaz ama olayları biraz abarttı. Kendisi çok sevdiğim bir ağabeyimdir, fakat ne İbrahim ağabey ne de bir başkası benim delikanlılığım hakkında

konuşamaz."

Şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ı yenerek çok önemli bir avantaj elde ettiklerini kaydeden Selçuk, ''Yüzde 50-60 işi bitirdik ama çok önemli 3 maçımız daha var. İnşallah 100. yılda mutlu sona ulaşacağız. Beşiktaş ile puan farkı 2'ye düşmüştü ve bütün Türkiye'nin 'Fenerbahçe artık şampiyonluğu kaybetti' dediği anda biz tekrar ayağa kalktık. Son haftalarda kötü gidiyorduk. Düştüğümüz durumdan ayağa kalkmak kolay değil. Bunu başaran takımlar da bizim gibi büyük takımlardır. Bunu başardık'' dedi.

Beşiktaş maçından önce mentor desteği aldıklarını açıklayan Selçuk, "Biz en büyük desteği yine kendi içimizde yarattık. Denizlispor maçından sonra çok üzülmüştük. Hafta içinde kendi aramızda yaptığımız görüşmelerde kazanacağımızı düşünüyorduk. Hatta rahat galip geleceğimizi düşünüyorduk, çünkü bunu başaracak kaliteli bir takımımız var. Son gün bir mentordan da destek aldık ama oyuncu olarak çok güçlü karaktere sahip oyunculardan kurulu bir takımız. O yüzden çok zor bir durumda ve belki de kendi

taraftarımızın bile 'acaba şampiyonluk gidiyor mu?' dediği bir anda tekrar ayağa kalktık. Müthiş bir sevinç yaşattık onlara. Biz de çok mutluyuz'' şeklinde konuştu.

Selçuk, çok zor iki ameliyat geçirmesine rağmen, kendisini çabuk toparladığını belirterek, hocanın görev vermesi halinde çok daha uzun süre oynamak istediğini söyledi.

(MFS-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA