Şelaleden düşen turist ölümden döndü
Haberler » Güncel » Şelaleden düşen turist ölümden döndü - Haber

Şelaleden düşen turist ölümden döndü

Şelaleden düşen turist ölümden döndü Turist için jandarma ve AFAD seferber oldu Kayalıkların arasından sedye ile çıkarıldıANTALYA - Antalya'nın Aksu İlçesi'nde şelale çevresinde gezerken kayalıklara düşen Rus turist, jandarma ve AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Şelaleden düşen turist ölümden döndü

Şelaleden düşen ölümden döndü

Turist için ve seferber oldu

Kayalıkların arasından sedye ile çıkarıldı

- Antalya'nın Aksu İlçesi'nde şelale çevresinde gezerken kayalıklara düşen Rus turist, jandarma ve AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay ilçede bulunan Karaöz Mahallesindeki Kocaçay Şelalesinde meydana geldi. Ailesi ile birlikte Antalya'ya tatile gelen Rus uyruklu turist Hasanov R. (32), şelalenin çevresinde gezerken bir anda dengesini kaybederek 5 metre aşağıda bulunan kayalıkların arasına düştü. Turistin ailesinin yardım istemesi üzerine vatandaşlar tarafından olay yerine 112 ve Jandarma ekipleri çağrıldı. Jandarma ekiplerinin vermesi üzerine olay yerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ekipleri de geldi.

Düşen şahıs için halat yardımı ile sedye sistemi kuruldu. AFAD ve jandarma ekipleri tarafından sedyeye alınan şahıs daha sonra el birliği ile yukarı çekildi. Yukarı çekilen turiste ilk müdahale olay yerine yapıldı. Ayağında kırık ve baş ile bel kısmından yaralanma olan şahıs daha sonra hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Şahsın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Şelaleden düşen turist ölümden döndü