Selahattin Dede'ye Devlet Sahip Çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Selahattin Dede'ye Devlet Sahip Çıktı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Selahattin Dede'ye Devlet Sahip Çıktı

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Milas’ın Akyol Mahallesi’nde tek odalı bir evde yatağa bağımlı şekilde yaşam mücadelesi veren 85 yaşındaki Selahattin Görgen’in, tıbbi müdahalede bulunulması ve Muğla’daki huzur evine yerleştirilmesi için çalışma başlattı.

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Milas'ın Akyol Mahallesi'nde tek odalı bir evde yatağa bağımlı şekilde yaşam mücadelesi veren 85 yaşındaki Selahattin Görgen'in, tıbbi müdahalede bulunulması ve Muğla'daki huzur evine yerleştirilmesi için çalışma başlattı.

Milas'a bağlı Akyol Mahallesi'ndeki tek göz evinde bakıma muhtaç bir halde yaşam mücadelesi veren ve huzurevi başvurusuna olumlu cevap veren Elazığ Belediyesi Gazi Huzurevi'ne gidebilmek için yardım bekleyen 85 yaşındaki eski köy bekçisi Selahattin Görgen'e, beklenen yardım eli devletten geldi. Milas Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından evi tadilat edilen ve zaman zaman maddi yardımlarda bulunulan Selahattin Dede, kardeşi Mustafa Görgen ve kardeşinin eşi Fatma Görgen ile komşuları Nurşen Keskin'in desteğiyle zor günleri aşmaya çalışıyordu. Ancak kendi sağlık sorunları bulunan akrabaları ve iş yoğunluğu yaşayan komşuları, Selahattin Dede'ye gereken bakımı veremiyordu.

Selahattin Dede'nin yürek burkan hikayesinin kamuoyuna taşınmasının hemen ardından harekete geçen Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Özcan Çiçek, Selahattin Dede'nin durumuyla yakından ilgilenerek, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcısı Ferhat Güler'i durum değerlendirmesi için Akyol'a gönderdi. Yerinde değerlendirmenin ardından Müdür Yardımcısı Çiçek'in girişimleriyle, Muğla Belediyesi Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir yer ayrıldı ve Selahattin Dede'nin Elazığ'a gitmesine gerek kalmadı.

Bir ambulansla Muğla'ya götürülen Selahattin Dede'nin emin ellerde olduğu ifade edilirken; yaşlı adam, yakınları ve komşuları yetkililerin gösterdiği ilgiden dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını dile getirerek yetkililere teşekkür etti. - MUĞLA

Selahattin Dede'ye Devlet Sahip Çıktı

Selahattin Dede'ye Devlet Sahip Çıktı

Selahattin Dede'ye Devlet Sahip Çıktı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title