Sel Mağduru Nişanlı Çift Dünya Evine Girdi

Sel Mağduru Nişanlı Çift Dünya Evine Girdi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde 5 Kasım 2006 Yılında Meydana Gelen Sel Felaketine Evlenme Hazırlığı Yaparken Yakalanan Çift, Kimse Yok mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Desteği ile Evlendi.

Sel Mağduru Nişanlı Çift Dünya Evine Girdi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 5 Kasım 2006 yılında meydana gelen sel felaketine evlenme hazırlığı yaparken yakalanan çift, Kimse Yok Mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin desteği ile evlendi.

İlçenin Moda Mahallesi'nde yaşanan ve 3 kişinin ölümüne, 150 evin de hasar görmesine sebep olan selde umutları adeta çamura gömülen Naci İnan ve Makbule Algül çifti, düzenlenen törenle evlendiler. Sel falaketinin ardından bölgede yardım çalışmaları yapan Kimse Yok Mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yetkilileri, nişanlı iken bütün çeyizini sel sularının götürüp tahrip ettiği Naci İnan'a yardım sözü vermişti. Dernek, nişanlı çifte verdiği sözü yerine getirdi. Şemdinli ilçe merkezine gelerek dernek

yetkilileri, masraflarını üstlendikleri Naci İnan ve Makbule Algül çiftinin düğün törenlerine de katıldı.

Dernek Lojistik Müdürü Ahmet Tan, düğün hazırlığı yaparken yaşanan sel felaketinde tüm eşyasını kaybeden Naci İnan'ın mutlu gününde Şemdinli'de olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Tan, yeni çiftin beyaz eşyaları, mobilyaları ve mutfak araç-gereçlerinin dernek imkanları ile karşılandığını belirterek, "Binlerce vatandaşımıza yaptığımız yardımlardan bir tanesini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Yardımlarımız bundan sonra da devam edecektir'' diye konuştu.

Damadın sağdıçlığını üstlenen derneğin İzmir temsilcisi Ahmet Terzioğlu ise, "Naci kardeşimize verdiğimiz sözü yerine getirdiğimiz için mutluyuz" dedi.

(AD-MET-OK-Y)