Seksi Yaş mı Belirliyor?

Seksi Yaş mı Belirliyor?

60 Yaşındaki Türk Erkeklerinin Ayda Bir Kez İlişkiye Girdiği Tezine Ünlü Erkekler Karşı Çıktı:

Seksi Yaş mı Belirliyor?

60 yaşındaki Türk erkeklerinin ayda bir kez ilişkiye girdiği tezine ünlü erkekler karşı çıktı:

60'ındaki erkeklerin ayda bir cinsel ilişkiye girdiği iddiasına erkekler itiraz etti. Hıncal Uluç "Evli erkekler için doğru olabilir. Onların cinsel dürtüleri zamanla yok olur" dedi.

Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği'nin (CETAD) erkekler üzerinde yaptığı cinsellik araştırmasını, ünlü erkekler reddetti. Raporda; 40'lı yaşlardaki erkeklerin ortalama ayda sekiz kez, 50 ve daha üzerindeki erkeklerin altı kez, 60 yaş ve sonrasındaki erkeklerin ise ayda bir kez cinsel ilişkiye girdiği belirtilmişti. Ünlü erkekler, hep bir ağızdan "araştırmanın gerçekleri yansıtmadığını" söyledi.

Hıncal Uluç/ 67 yaşında

Dürtüleri yok oluyor

Ayda bir kere seks, belki evli erkekler için doğru olabilir. Çünkü onların cinsel dürtüleri zamanla yok oluyor. Yıllanmış ilişkileri içinde o dürtüyü hissetmiyor olabilirler. Vazife olarak yapıyor olabilirler. Hatta evli erkekler ayda bir kere bile yapmıyor olabilir. Kendisini tahrik edecek kadını bulabilenlerin ayda bir ile yetindiklerini zannetmiyorum.

Haydar Dümen/ 75, eşi 35 yaşında

Yaş seksi belirlemez

Bu tür araştırmalar insanları yanıltır. Çünkü hiç bir zaman doğru sonuçlar ortaya çıkmaz. Ancak 60 yaşındaki bir insan her gün cinsel birleşme yapabilir, ayda bir kez de yapabilir. Yaş seksi belirlemez. Bu özellikleri psikolojik yapı, kişinin alışkanlığı, ritimleri, genel sağlığı, beslenme durumu, partneri ve fetişleri belirler.

İlhan Şeşen/ 58 yaşında

Her saatte bile olabilir

Bu işin ölçüsü aşktır. Araştırmayı yapanlar aşkı ölçü almışlar mı? Ne ayda biri? Türkiye'de böyle bir ortalama mı var? Ben bu ortalamaya girmiyorum. Kişiye göre değişebilir. Ama ben zaten 58 yaşındayım.

Müjdat Gezen/ 63, eşi 40 yaşında

Kendimden biliyorum

Biraz abartılmı ş bir rakam bu. Tabii ki 20 yaşındaki delikanlı ile 60 yaşındaki erkeğin seks gücü aynı olmamalı. Olmaz demiyorum, olmamalı. Ben kendimden biliyorum. Ayda biri de çok abartılmış bir rakam olarak buldum. Yanımda 63 yaşında kuzenim var şu anda. "Ne ayda biri yahu" diyor. Yani bana çok abartı geldi. Ama başka 60 yaşındaki adamı bilemem.

Halit Akçatepe/ 65, eşi 29 yaşında

Evlilikte sorun olur

İşleyen demir pas tutmaz. Genlerle ilgili olduğunu düşünüyorum. Ayda bir olan da vardır, üç ayda bir olan da. Ama ben 40 yaşında ne ise şimdi de öyleyim. Yoksa evlilik nasıl yürüyor? Hiç bir hap da kullanmıyorum, kullanmadım. O ilaçların nasıl etki yaptığını hiç bilmiyorum. Haplara güvenerek evlenilmez.

Günay Tuncel/ 68, eşi 29 yaşında

Haftada 2 kez tamam

Ben böyle bir şeyi şu anda yaşamıyorum. 25 yaşında neysem şimdi de öyleyim. Yani bu araştırma bana hiç uygun değil. "Haftada iki" deseniz tamam. Hayatımda hiç ilaç kullanmadım. Çok sağlıklıyım.