Şekip Mosturoğlu'dan Açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Teknik Direktör Arthur Zico'nun Her Zaman Arkasında Durduklarını ve Durmayı Sürdüreceklerini Söyleyerek, "Biz Zico'dan Memnunuz, Doğru Seçim Yaptığımızı da Herkesin Kabul Etmesi Bizi Memnun Ediyor" Diye Konuştu.

Şekip Mosturoğlu'dan Açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Teknik Direktör Arthur Zico'nun her zaman arkasında durduklarını ve durmayı sürdüreceklerini söyleyerek, "Biz Zico'dan memnunuz, doğru seçim yaptığımızı da herkesin kabul etmesi bizi memnun ediyor" diye konuştu.

Cumhuriyet Gazetesi'nin 'Sporda 2007'nin Yıldızları' ödül töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, 2007 yılının Fenerbahçe Kulübü'nün altın çağı olduğunu belirterek, "Fenerbahçe'nin sürekli yılın takımı ödülüne layık görülmesini normal buluyorum. Sportif performansına bakıldığında 2007 yılı, kulübümüzün altın çağı oldu. Ama bu ödülleri dönemsel olarak görmüyorum. Daha uzun bir dönemin, kurumsal bir başarının taçlandırılması olarak görüyorum. Bu anlamda ödülleri hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu ödüller daha iyisini yapma konusunda sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Başarımızın taçlandırılması, çalışmalarımızda hem bize şevk hem de onur veriyor" dedi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final kura çekimiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Mosturoğlu, "Hepsi birbirinden güçlü takımlar, ilk 8'e kalan takımlar arasında rakip ayırt etmek kolay değil. Her birinin farklı yönde gücü var. Tabii ki gönlümüzden geçen rakip var, ama önemli olan Fenerbahçe'nin oyun yapısına, hücum anlayışına, zenginliğine uygun bir rakiple karşılaşması. Hücumu, oynatmayı seven, oynatan bir takımla oynamayı daha avantajlı olarak görüyoruz. İlla ki şu takım çıksın diye bir şey düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak her zaman teknik direktörleri Arthur Zico'nun arkasında durduklarını ve durmayı sürdüreceklerini söyleyen Asbaşkan Mosturoğlu, "Biz yönetim olarak Zico'yu hiç eleştirmedik, her zaman arkasında durduk, hala da arkasındayız. Elde ettiğimiz başarılar da Zico'yu teknik direktör olarak seçerek, doğru tercih yaptığımızı, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Zico'yu teknik direktör olarak kulübümüze bağlarken, düşüncemiz özellikle Avrupa Kupaları'nda istikrarlı bir başarıyı ve büyümeyi sağlamaktı.

Zico da bunu sağlayacak kriterlere sahipti ve bunun için seçilmişti. Biz Zico'dan memnunuz, doğru seçim yaptığımızı da herkesin kabul etmesi bizi memnun ediyor" dedi.

(KÇ-İY-OK-S)

Kaynak: İHA