Şeker Hastası, Vali'den 6 Bin 250 TL İstedi
Haberler » Güncel » Haber

Şeker Hastası, Vali'den 6 Bin 250 TL İstedi

Tek Başına Yaşayan Şeker Hastası Aytekin Eşsiz, Oksijen Tedavisi İçin Gerekli Olan 6 Bin 250 Lirayı Bulamazsa Ayağının Kesileceğini Belirterek Vali Şerif Yılmaz'dan Yardım İstedi.

Şeker Hastası, Vali'den 6 Bin 250 TL İstedi

Tokat'ta tek başına yaşayan şeker hastası Aytekin Eşsiz, oksijen tedavisi için gerekli olan 6 Bin 250 lirayı bulamazsa ayağının kesileceğini belirterek Vali Şerif Yılmaz'dan yardım istedi.

2 yıl önce Şeker hastalığına yakalanan 44 yaşındaki Aytekin Eşsiz'in sol ayağında yara oluştu. Doktorlar Eşsiz'e, oksijen tedavisi görmediği takdirde ayağının kesilebileceğini söyledi. İşsiz olan Aytekin Eşsiz, tedavi için para bulamayınca Tokat Valisi Şerif Yılmaz'la görüşerek yardım istedi. Tedavinin Türkiye'de dört hastanede yapıldığını söyleyen Eşsiz, "Tedavi için İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesi'ne gitmem gerekiyor. Fakat benim maddi imkanım yok. Yeşilkartlı olduğum için tedavi masraflarını karşılayamıyorum. Oksijen tedavisinin saati 250 lira. Benim 25 saat oksijen tedavisi görmem gerektiğini söylüyorlar. Fakat imkanım yok. Eğer tedavi olamazsam sol ayağın kangren olacak ve kesilecek. Yetkililerden yardım istiyorum." dedi. Eşsiz'in derdini dinleyen Vali Şerif Yılmaz gerekli yerlere talimat vereceğini ve tedavi için yardımcı olacığını söyledi.