'Şehzade Konutları Manisa'da Site Tarzı Yaşamın Başlangıcı Olacak'

'Şehzade Konutları Manisa'da Site Tarzı Yaşamın Başlangıcı Olacak'

AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Memleketinde 288 Konutun Temel Atma ve Özel Sekiz Eylül Hastanesi'nin Açılış Törenlerine Katıldı.

'Şehzade Konutları Manisa'da Site Tarzı Yaşamın Başlangıcı Olacak'

AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, memleketinde 288 konutun temel atma ve Özel Sekiz Eylül Hastanesi'nin açılış törenlerine katıldı.

Uzunlar İnşaat AŞ tarafından Kızılay'a ait arsa üzerine yaptırılacak "Şehzade Konutları" projesi, 20 bin metrekare alan kaplıyor. AK Parti Manisa milletvekilleri Hasan Hüseyin Tanrıverdi, İsmail Bilen ve Mehmet Çerçi, Vali Refik Arslan Öztürk, Belediye Başkanı Bülent Kar, Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Uzunlar İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Numan Uzun, çok sayıda daire müdürü, işadamı ve sanayicinin katıldığı temel atma töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Törende konuşan Milletvekili Arınç, Kızılay'ın son yıllardaki hizmetlerinden övgüyle sözetti. Kızılay'ın tarihî bir kuruluş olduğunu belirten Arınç, zaman zaman sıkıntılar atlattığını, yönetimden kaynaklanan itibar kırıcı günler yaşadığını hatırlattı. Şu anda ise Ali Küçükali yönetiminde eski şaşalı günlerini daha da ileriye götürecek bir ivme yakaladığını dile getiren Arınç, "Güney Asya'dan Afrika'ya, Balkanlar'dan Ortadoğu ülkelerine kadar kriz bölgelerine en çabuk yardımı yapan kuruluştur. Türkiye'de de sel baskınlarından zelzeleye varıncaya kadar zor zamanlarda imdada yetişen çok önemli bir kuruluş haline geldi. Hepimiz Kızılay'cıyız, destek ve güçlendirmeye mecburuz. Kızılay, son yıllarda pozisyon ve vizyon değişikliğiyle güçlenmesi hepimizin dikkatini çektiği için Meclis'ten 2007 yılı Üstün Hizmet Ödülü aldı. Manisa'daki gayrimenkulü de çok iyi değerlendirildi. Buraya dokuz bloktan oluşan 288 konut yapılıyor." dedi.

Bülent Arınç ayrıca Manisa'da üçüncü etap TOKİ konutları inşaatının devam ettiğini hatırlatarak, ilk ikisinin anahtar teslim törenlerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte katıldıklarını aktardı. Şu anda bin 200 Manisalının bu konutlarda oturduğunu ifade eden Arınç, üçüncü etabın çalışmalarının devam ettiğini, sadece merkezde değil, ilçelerde de toplu konutlar yapıldığını sözlerine ekledi.

Başkan Bülent Kar ise Manisa'nın her geçen gün büyüp geliştiğini söyledi. İl nüfusunun 1 milyon 350 bin, merkez nüfusunun ise 282 bin olduğunu kaydetti. Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırımlarla birlikte hızlı bir nüfus artışı yaşandığını dile getiren Başkan Kar, "2023 yılıyla ilgili projeksiyonda 600 bin nüfus olacağı tahmin ediliyor. Bu artış, konut ihtiyacı doğuruyor. 2001 yılında kriz sebebiyle konut üretilmeyince Manisa'da ciddi bir sıkıntı başlamıştı. Bu hem konut fiyatları hem de kiraların yükselmesine sebep oluyordu. Göreve geldikten sonra yaptığımız bin civarındaki konut, bu sıkıntıyı kısmen azalttı. Önümüzdeki hızlı nüfus artışını hesap ederek, Akgedik köyünde de 4 bin konut yapacağız." şeklinde konuştu. Lüks konut yapımının yetersiz olduğuna dikkat çeken Kar, bugün temeli atılan Şehzade konutlarıyla birlikte Manisa'da site tarzı hayatın başlayacağına işaret etti. Konuşmaların ardından havai fişek gösterisi ve mehter marşı eşliğinde konutların temeli atıldı.

Daha sonra Özel Sekiz Eylül Hastanesi'ni açan AK Parti Milletvekili Bülent Arınç, burada yaptığı konuşmada sağlığın önemine vurgu yaptı ve sağlık alanındaki gelişmelerden sözetti. Manisa Müftüsü Namık Hisar'ın duasıyla açılış kurdelesini, milletvekilleri Arınç ve Tanrıverdi birlikte kesti. Arınç ve beraberindekiler, son teknolojiyle donatılmış hastaneye tam not verdi. Bir de sürprizle karşılaşan Arınç, hastanede iki gün önce dünyaya gelen Cihat Efe Uslu'ya bir küçük altın hediye etti ve nazar ayetini okudu.