Şehrin Ateşi Yarın Başlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Şehrin Ateşi Yarın Başlıyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Şehrin Ateşi Yarın Başlıyor

Odunpazarı Belediyesi tarafından 2’ncisi düzenlenen Uluslarası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı, Şehrin Ateşi sloganı ile 18 Ağustos 2016 Perşembe günü başlıyor.

Odunpazarı Belediyesi tarafından 2'ncisi düzenlenen Uluslarası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı, Şehrin Ateşi sloganı ile 18 Ağustos 2016 Perşembe günü başlıyor.

21 Ağustos'a kadar devam edecek olan 2'nci Uluslarası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı'na 4'ü uluslararası 18'i yerli olmak üzere toplamda 22 sanatçı katılıyor. 2'nci Uluslarası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı'na katılan sanatçıların adları ise şöyle; Susanne Behrens- Almanya, Melanie Brown-İngiltere, Peter Goodridge- İngiltere, Maged Zaky Hassan- Mısır, Canan Güngör, İ. Vefa İrdelp, Serkan Gönenç, Kamuran Özlem Ayla, Ergün Arda, Öznur İnal Sert, Emel Şölenay, Duygu Kahraman, Kadir Sevim, Seda Küçükçakır, Çiğdem Önder Er, Cüneyt Er, Soner Genç, Aziz Baha Örken, Kaan Canduran, Kamuran Ak, Şenay Öztürk Ozan, Canan Güneş.

Odunpazarı meydanında düzenlenecek olan 2'nci Uluslarası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı'nda sanatçılar tarafından Raku Pişirimi, Obvara Pişirimi, Naked Raku Pişirimi, Saggar Pişirimi (Odun Yakıtlı Deneysel Saggar Pişirimi), (Sorkun Çömleklerinde Saggar Pişirimi), Lüster Pişirimi ve Mısır Pastası (Çamur Torna Gösterisi), (Seramik üzerine fotokopi transfer baskı) gibi pişirim teknikleri uygulanacak. Etkinliğin alt teması ise "Küllerinden Yeniden Doğmak: Zümrüd-ü Anka" olacak.

18 ağustos'ta başlıyor

2'nci Uluslarası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı'nın açılışı 18 Ağustos 2016 Perşembe günü Tarihi Odunpazarı Meydanı'nda yapılacak. 19-20 Ağustos 2016 tarihlerinde devam edecek olan çalışmalar ise Malhatun Sokak'ta gerçekleştirilecek. 2'nci Uluslarası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı boyunca sanatçıların oluşturacağı eserler 21 Ağustos 2016 Pazar günü saat 18.00'da Kurşunlu Külliyesi Kervansaray'ında sergilenecek. Çalıştaya katılacak olan konukların ağırlanmasına Eskişehir Odunpazarı Turizm İşletmeleri ve Otelleri Derneği (ESOD) destek verecek. Çalıştay için Eskişehir'e gelen sanatçılar Odunpazarı Bölgesi'nin tarihi dokusu içinde bulunan işletmelerde misafir edilecek. - ESKİŞEHİR

Şehrin Ateşi Yarın Başlıyor

Şehrin Ateşi Yarın Başlıyor

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500