Şehitler İçin Mevlit Okutuldu - Haberler
Haberi Paylaş

Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

AA - Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Aslançayır Mahallesi Camii'nde düzenlenen mevlit programı Şehitler için dua okunması Şehit babasının dua okuması Mevlidin ardından şehitler için verilen yemek Şehitler için mevlit okutuldu Havza'da, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ve tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Aslançayır Mahallesi Camii'nde düzenlenen mevlit programı

Şehitler için dua okunması

Şehit babasının dua okuması

Mevlidin ardından şehitler için verilen yemek Şehitler için mevlit okutuldu

Havza'da, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz ve tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Havza Kaymakamlığınca Aslançayır Mahallesi Camii'nde öğle namazının ardından şehit Yılmaz ve tüm şehitler için dualar edilerek, yemek verildi.

Okunan mevlidin ardından din görevlisi olan şehit Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz'ın babası Mecit Yılmaz tarafında Aşr-ı Şerif okundu.

Mevlit programı Havza Müftüsü İlyas Akyazı tarafından yapılan duayla son buldu.

Mevlit sonrası CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve belediye başkan yardımcısı Nihat Soğuk, bir süre şehit ailesiyle görüşerek başsağlığı dileklerinde bulundu.

Yılmaz, tüm şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek, "Onlar toprağımızdan bir karış vermemek adına kanlarıyla, canlarıyla fedakarlık ettiler. Allah mekanlarını cennet eylesin. Sizlere de dayanma gücü versin, başka acılar yaşatmasın." dedi.

Mevlide, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, şehitin ailesi ve yakınlarıyla, vatandaşlar katıldı.

Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

AA - Güncel

Muhammet Yılmaz, Nusaybin, Mardin, Havza, Politika, Güncel, Haber

title