Şehitkamil Stadyumu'na Latif Doğan'lı Açılış

Gaziantep Metropol İlçe Şehitkamil Belediyesi Tarafından Yaptırılan İlçe Stadyumu Sanatçı Latif Doğan'ın Verdiği Konser ile Açıldı.

Şehitkamil Stadyumu'na Latif Doğan'lı Açılış

Gaziantep metropol ilçe Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan İlçe Stadyumu sanatçı Latif Doğan'ın verdiği konser ile açıldı.

Merveşehir semtinde yaptırılan 2 bin 500 kişi kapasiteli suni çim sahanın açılışına, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Milletvekili Fatma Şahin, Mehmet Sarı, Şehitkamil Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can, Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, AK Parti milletvekili adayları ile çeşitli dernek ve oda başkanları katıldı. 1 milyon 355 bin YTL'ye malolan profesyonel suni çim sahanın yapımı yaklaşık 1

yılda tamamlandı. Stad içerisinde, antrenör odaları, doping kontrol odası, revir, bay bayan hakem soyunma odaları, protokol ve basın bölümleri, basın, gözlemci ve temsilci odaları bulunuyor. Ayrıca, misafir ve ev sahibi taraftar otoparkı, sporcu, hakem, basın ve protokole ait otoparklar bulunan statta küçük çapta atletizm müsabakalarının yapılacağı koşu pisti de yer alıyor.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, tesisleşme alanındaki çalışmalarının en önemlisi olan ilçe stadyumunun açılışını yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Hedefimiz, gerek sportif ve gerekse tesisleşme alanındaki bu hızımızı arttırarak, spora en iyi hizmeti verebilmektir. Düzenlediğimiz yaz ve kış okullarında binlerce gencimiz spor yapma imkanı bulmaktadır. Bu başarıların devamı için tesisleşmenin şart olduğu bilincine sahip olan belediyemiz,

spor alanında da önemli adımlar atmıştır. Bünyemizdeki halı sahaları, suni çimle kaplayarak gençlerin hizmetine sunuyoruz" şeklinde konuştu.

Stadyumun açılışından önce mini bir konser veren sanatçı Latif Doğan ise, söylediği şarkılarla izleyenleri coşturdu. Latif Doğan bir ara protokolün bulunduğu tribüne giderek başkan Özkarslı ile birlikte Antep türküsü de okudu. Latif Doğan konserinin ardından stadın açılışı gerçekleştirildi. Açılıştan sonra stadı gezen Vali Kamçı, başkan Özkarslı ve AK Parti milletvekili adayları penaltı attı.

Açılış töreninden sonra Şehitkamil Belediyesi 52 amatör takıma forma dağıttı.

(TB-ST-MEF-S)

Kaynak: İHA