Şehitkamil'den esnafa pilav ikramı

Şehitkamil'den esnafa pilav ikramı

20.09.2019 14:47 | Son Güncelleme: 20.09.2019 14:47
Şehitkamil'den esnafa pilav ikramı

Şehitkamil Belediyesi, Ahilik Haftası dolayısıyla cuma namazı sonrası binlerce esnafa pilav ikramında bulundu.

Şehitkamil Belediyesi, Ahilik Haftası dolayısıyla cuma namazı sonrası binlerce esnafa pilav ikramında bulundu. Esnaf, gerçekleştirilen etkinlikten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve teşekkür etti.

Şehitkamil Belediyesi, Anadolu'daki varlığı bin yıla dayanan Türk milletinin köklü geleneklerinden biri olan 'ahilik' geleneğini yaşatmak için çeşitli faaliyetler düzenlemeyi sürdürüyor. Şehitkamil Belediyesi, cuma namazı sonrası Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnafa pilav ikram etti. Pilav dağıtımı, KÜSGET Sanayi Cami, Beşir Bilgiç Cami, Esnaf Cami, Esnaf Mescidi ve Zübeyir Bin Avvam Camisi'nde yapıldı. Namaz sonrası ikramdan tadan cami cemaati, etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

"Belediyemize ahiliği bizlere hatırlattığı için teşekkür ediyoruz"

Yapılan etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan KÜSGET Sanayi Sitesi esnafından Orhan Karaduman, "Öncelikle tüm esnaflarımızın Cuma gününü ve Ahilik Haftasını kutluyorum. Ahilik demek, esnaflar arasında doğruluk, dürüstlük gibi kavramların bulunduğu ticaretinde dürüst olması demektir. Önemli olan ticaretinde hiçbir hile yapmamaktır. Birbirimizi kandırmadan doğruluk ve adalet şiarından şaşmadan ve alışverişlerimizde ölçüleri doğru yaparsak, Allah'ın izniyle bizler de ahiliği devam ettirmiş olacağız. Şüphesiz ki yapmış olduğumuz alışverişte helal rızık olmasına dikkat edeceğiz. Birbirimizi kandırmamaya, birbirimizin güvenini zedelememeye birbirimizi sadece çıkarlar uğruna değil de yaptığımız alışverişin helal rızık olmasına dikkat etmeliyiz. Zaten ahiliğin prensipleri de budur. Bugün Şehitkamil Belediyemiz, cuma namazı çıkışı sonrası esnaflarımıza pilav ikramında bulundu. Şehitkamil Belediyemize de ahiliği bizlere tekrar hatırlattığı için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. - GAZİANTEP

Şehitkamil'den esnafa pilav ikramı
Şehitkamil'den esnafa pilav ikramı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title