Şehitkamil Belediyesi, Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Düzenleyecek
Haberler » Güncel » Haber

Şehitkamil Belediyesi, Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Düzenleyecek

Şehitkamil Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çerçevesinde 'Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası' Düzenleyecek.

Şehitkamil Belediyesi, Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Düzenleyecek

Şehitkamil Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 'Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası' düzenleyecek.

18-19 Ekim tarihleri arasında Atatürk Spor ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek satranç turnuvasına 7 ve 18 yaş üzeri tüm gençler katılabilecek. Turnuvaya müracaat etmek isteyen sporcuların en geç 16 Ekim Perşembe günü saat 12.00'ye kadar Şehitkamil Belediyesi'ne başvuru yapmaları gerekiyor.

Satranç turnuvasına, bu yıl da 500'ün üzerinde sporcunun katılması bekleniyor. Turnuvada, 7-8, 10, 12,14, 16 ve 18 yaş ve üzeri sporcular birbirleriyle karşılaşacak.

Dereceye giren sporculara, kupa, madalya ve başarı belgesi verilecek. Ayrıca turnuvada, kategorisinde en iyi olan sporcu ve idareciler de ödüllendirilecek.

Tüm gençleri bu turnuvaya katılmaya davet eden Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, bu tür turnuvaları çeşitlendirerek, tüm kesimlere yaymanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bugüne kadar her yıl en az 2 kez düzenlediğimiz satranç turnuvasında 10 binin üzerinde katılım oldu. Bu bir rekor diye düşünüyorum. Turnuvamızın gerçekleşmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne satranç il temsilcimize, belediyemiz spor kulubüne ve diğer tüm görevlilere teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan sporcularımıza ve hakemlerimize başarılar diliyorum." diye konuştu.

(CİHAN)