Şehit Uzman Jandarma Çavuş Kaya'nın Cenazesi Toprağa Verildi

Şehit Uzman Jandarma Çavuş Kaya'nın Cenazesi Toprağa Verildi

Van'ın Başkale İlçesi Yakınlarında Asker Taşıyan Sivil Minibüsün Devrilmesi Sonucu Yaşamını Yitiren Uzman Jandarma Çavuş İhsan Kaya'nın Cenazesi, Memleketi Çorum'da Toprağa Verildi.

Şehit Uzman Jandarma Çavuş Kaya'nın Cenazesi Toprağa Verildi

Van'ın Başkale ilçesi yakınlarında asker taşıyan sivil minibüsün devrilmesi sonucu yaşamını yitiren Uzman Jandarma Çavuş İhsan Kaya'nın cenazesi, memleketi Çorum'da toprağa verildi.

Dün öğle saatlerinde Ankara'dan uçakla Merzifon Askeri Havaalanı'na getirilen Kaya'nın cenazesi, buradan karayolu ile Çepni Mahallesindeki evine getirildi. Daha sonra Ulucamii'ye getirilen İhsan Kaya'nın cenazesi ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından cenaze aracına konarak Gazi Caddesi üzerinden Şehitlik Mezarlığı'na götürüldü.

Şehit Uzman Jandarma Çavuş İhsan Kaya için burada askeri tören düzenlendi. Şehidin ailesi, akrabaları ve yakınlarının yanı sıra Çorum Valisi Mustafa Toprak, Amasya Valisi M. Celaleddin Lekesiz, Merzifon 5. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Fikret Erbilgin, Belediye Başkan Vekili Arif Erdal, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş ve askerler ile vatandaşların katıldığı törende Şehit İhsan Kaya'nın annesi Nazife Kaya ile eşi Fatma Kaya fenalık geçirdi.

1 çocuk babası şehit İhsan Kaya'nın cenazesi, törenin ardından şehitlik mezarlığında toprağa verildi.