Şehit Uzman Çavuş'u 6 Bin Kişi Uğurladı

Şehit Uzman Çavuş'u 6 Bin Kişi Uğurladı

Tunceli'de şehit edilen Kayserili uzman çavuş Bekir Erciyes, ikindi namazının ardından toprağa verildi.

Şehit Uzman Çavuş'u 6 Bin Kişi Uğurladı

Tunceli kırsalında PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Kayserili uzman çavuş Bekir Erciyes, baba ocağı Felahiye'nin Kayapınar beldesinde hazin bir törenle kılınan ikindi namazının ardından toprağa verildi. Şehidin 7 aylık hamile eşi Serpil, kendisine getirilen ve oturması istenen sandalyeye oturmadan, tabunu öpüp, ayakta durdu.

Elazığ'dan askeri uçakla önce Kayseri Erkilet Havalanı'na oradan da ambulansla Felahiye İlçesi'ne getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesini, ilçeye 40 kilometre kala yaklaşık 250 araçlık bir konvoy karşıladı. Kayapınar Beldesi'nin teröre verdiği ilk şehidin cenaze törenine Vali Mevlüt Bilici, TBMM Başkan vekili ve Ak Parti Kayseri milletvekili Sadık Yakut, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ali Demiral, çevredeki ilçe ve beldelerin belediye başkanları ve 6 bin kişi katıldı. Cenaze namazı öncesi şehit babası 60 yaşındaki Ali Erciyes, "Bu vatan için iki oğlum daha var onları da seve seve gönderirim. Gerekirse, yetmezse, ben de giderim. Bu vatan için seve seve ölürüz" dedi. Anne Ayşe Erciyes ise "Fidan boylum, kınalı kuzum, ben öleydim. Sana bu tabut yakışmadı" diye ağıt yakıp, ağladı.

Bu sırada fenalık geçirenlerin, ambulansta ilk tedavileri yapıldı. Çok sayıda Türk bayrağının dalgalandırıldığı ve 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganlarının atıldığı tören sırasında İl Mütfüsü Ali Maraşlıgil İstiklal Marşı'ndan bölümler okudu ve namaza durmadan önce de "İnşallah bu son şehit olur" diyerek, şehidin namazını kıldırdı. Cenaze töreni sırasında tabuta konan bir çekirgede dikkati çekti.