Şehit Olmasaydı 3 Ay Sonra Baba Olacaktı

Şehit Olmasaydı 3 Ay Sonra Baba Olacaktı

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit düşen askerlerden Ahmet Tosun, 3 ay sonra baba olacaktı.

06.09.2012 19:04 | Son Güncelleme: 06.09.2012 19:03
Şehit Olmasaydı 3 Ay Sonra Baba Olacaktı

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen askerlerden 25 yaşındaki Ahmet Tosun'un Adana'daki ailesi acı haberle yıkıldı.

Bilgisayar öğretmeni Ahmet Tosun'un 1.5 ay önce kısa dönem olarak askere gittiği, eşinin hamile olduğu, 3 ay sonra baba olmaya hazırlandığı öğrenildi.

Şehit Ahmet Tosun'un merkez Sarıçam İlçesi'ne bağlı Gültepe Mahallesi 664 Sokak No 18'deki baba evi, acı haber ulaştıktan sonra Türk bayraklarıyla donatıldı.

Patlama haberini televizyonda izledikten sonra baba Celil Tosun, Afyonkarahisar'a giderken, şehidin 6 aylık hamile eşi Seda, annesi Raziye, ağabeyi polis memuru Hasan ve diğer aile fertleri gözyaşlarına boğuldu.

Kayseri'nin Develi İlçesi'nde bir lisede bilgisayar öğretmeni olarak görev yapan Ahmet Tosun'un, bir yıl önce evlendiği, eşi Seda Tosun'un da 6 aylık hamile olduğu belirtildi. Ahmet Tosun'un baba olmayı sabırsızlıkla beklediği, hemen her gün ailesiyle telefonda konuşup, doğacak bebeğinin sağlığını sorduğu öğrenildi.

Şehidin yakınları, "Ahmet terhisine yakın günlerde bebeğini kucağına almayı hayal ediyordu. Baba olmanın heyecanını yaşıyordu. Şimdi çocuğu babasız büyüyecek" diye gözyaşı döktü.

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title