Şehit Mezarından Alınan Toprak Bingöl'e Gönderildi

Şehit Mezarından Alınan Toprak Bingöl'e Gönderildi

Bingöl-elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993 Tarihinde Usta Birliklerine Teslim Olmaya Giderken, Terör Örgütü Üyeleri Tarafından Şehit Edilen 33 Asker Anısına Bingöl'de Yaptırılan Anıt İçin Kırıkkaleli Şehit Er Adem Zongör'ün Mezarından Alınan Toprak, Düzenlenen Törenle Bingöl'e Gönderildi.

Şehit Mezarından Alınan Toprak Bingöl'e Gönderildi

Bingöl-Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993 tarihinde usta birliklerine teslim olmaya giderken, terör örgütü üyeleri tarafından şehit edilen 33 asker anısına Bingöl'de yaptırılan anıt için Kırıkkaleli şehit er Adem Zongör'ün mezarından alınan toprak, düzenlenen törenle Bingöl'e gönderildi.

Kırıkkale Valiliği önünde düzenlenen törene Kırıkkaleli şehit er Adem Zongör'ün babası İsmail Zongör, Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Jandarma Alay Komutanı Albay Fuat Karatay, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Murat Çakmak, Emniyet Müdürü Salim Akça, daire müdürleri ile Kırıkkale'deki şehit aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Adem Zongör'ün mezarından getirilen toprak ve bir Türk bayrağı, şehit babası İsmail

Zongör tarafından Vali Mustafa Bahrettin Demirer'e teslim edildi. Demirer, Türk bayrağını ve toprağı Bingöl Şehit Aileleri Dernek Başkanı ve yapılan anıtın sorumlusu olan Fazlı Taşkıran'a teslim etti.

Milletin birlik ve beraberliğini temsil eden Türk bayrağının, Bingöl'de dalgalanacağını belirten Vali Demirer, ''Bu coğrafya hiçbir zaman düşman işgaline bırakılmamıştır. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Yüreğiniz, yüreğimiz yanıyor. Şehit yakınları ve gazilerimiz bize emanettir'' dedi.

(SY-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA