Şehit Korucu İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

Şehit Korucu İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

Van'ın Çatak İlçesinde Güvenlik Kuvvetleri ile Bir Grup Terörist Arasında Çıkan Çatışmada Şehit Olan Geçici Köy Korucusu Mehmet Tumay'ın Cenazesi, Düzenlenen Askeri Törenin Ardından Toprağa Verilmek Üzere Köyüne Götürüldü.

Şehit Korucu İçin Cenaze Töreni Düzenlendi

Van'ın Çatak ilçesinde güvenlik kuvvetleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada şehit olan Geçici Köy Korucusu Mehmet Tumay'ın cenazesi, düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verilmek üzere köyüne götürüldü.

Çatak ilçesi Küçük Kato bölgesinde meydana gelen çatışmada şehit olan 5 çocuk babası Mehmet Tumay (38) için Merkez Camii'nde akşam namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Çatak Hükümet Konağı önünde askeri bir tören düzenlendi. Cenaze, şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından dualar eşliğinde ambulansa bindirilerek toprağa verilmek üzere Büyükağaç köyü Kıyıcık mezrasına götürüldü.

Şehit Mehmet Tumay için düzenlenen askeri törene Çatak İlçe Kaymakamı Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı Münir Bozdemir, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Sait Şen, askeri yetkililer, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(MG-MET-Y) 23.05.2008 20:35 TSİ

Kaynak: İHA