Şehit Komutan Toprağa Verildi

Şehit Komutan Toprağa Verildi

15 PKK'lının ölü ele geçirildiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Kurt'un cenazesi, memleketine getirildi.

Şehit Komutan Toprağa Verildi

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde 10 PKK'lı teröristin ölü ele geçirildiği çatışmada Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Murat Bayram ile birlikte şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Kurt'un cenazesi, memleketi Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ne getirildi.

Diyarbakır Asker Hastanesi'nde düzenlenen törenin ardından 31 yaşındaki Uzman Çavuş İbrahim Kurt'un cenazesi askeri uçakla Adana'ya gönderildi. Buradan ambulansla Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ne ulaştırılan İbrahim Kurt'un cenazesi önce Merkez Mahallesi'ndeki ağabeyi İsa Kurt'un evine getirildi.

Evli 2 çocuk babası olan şehit İbrahim Kurt'un annesi Zeynep Kurt, cenazenin evin önüne getirilmesi sırasında sinir krizi geçirdi. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Kurt'un 3 yaşında Bengisu adında bir kızı ile 6 yaşında Metin adında bir oğlu olduğu; eşi Fatma Kurt'un da hamile olduğu ve doğum için daha önceden Adana'daki akrabalarının yanına geldiği öğrenildi. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Kurt'un babasının 2 yıl önce vefat ettiği 8 kardeşin en küçüğü olduğu da bildirildi. Uzman Çavuş'un cenazesi bugün toprağa verilecek.