Şehit Kızının Şiiri Ağlattı

Şehit Kızının Şiiri Ağlattı

Çanakkale Zaferi etkinliklerinde, 16 yaşındaki şehit kızının okuduğu şiir, insanları gözyaşlarına boğdu.

Şehit Kızının Şiiri Ağlattı

Adana'da Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası etkinliklerine, 9 yıl önce Van'da şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ali Bezik'in kızı 16 yaşındaki Batın Şevval Bezik damgasını vurdu. Kürsüye çıkıp, babası için yazdığı 'Şehit Kızı' adlı şiiri okuyan Şevval Bezik, törene katılanları gözyaşlarına boğdu.

Şehitler Günü Anma Programı, Asri Mezarlık'taki Garnizon ile Buruk Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği'nde peş peşe gerçekleştirildi. Törenlere, Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Garnizon Komutanı 6'ncı Mekanize Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Kalaycı, bürokratlar, gaziler ve şehit aileleri katıldı. İlk tören Asri Mezarlık'taki Garnizon Komutanlığı'nda gerçekleşti. Şehitlik anıtına çelenk bırakılması ve saygı atışının ardından Vali Hüseyin Avni Coş, vatan için canlarını feda eden şehitlerin isimsiz kahramanlar olduğunu söyledi.

Törende, 7 yaşında iken babası Jandarma Uzman Çavuş Ali Bezik'i kaybeden Batın Şevval Bezik de 'Şehit Kızı' adlı şiirini okudu. Babasının yokluğuna 9 yıldan beri alışamadığını ifade eden Şevvat Bezik'in okuduğu şiir, törene katılanları gözyaşlarına boğdu. Törene katılanlar, şehit aileleriyle tek tek ilgilenip, mezarlara çiçek bıraktı. Tören yapılan duaların ardından sona erdi.

Buruk Mezarlığı'ndaki törende de Şehit Polisler için için dualar okundu, ailelere baş sağlığı dilendi.

'ŞEHİT KIZI'

Güzel Vatanım/ Al bayrağım uğruna/ Şehit olmuş babam/ Bana yetim diyorlar/ Ben yetim değilim/ Bu vatanın evladıyım/ Sanma ki boynum büküldü/ Başım şimdi daha dik/ Gururluyum ben/ Çünkü ben şehit kızıyım/ Yüce Ata'mın izinde/ Şehitlerimizin eseri bayrağımızla/ Bizler bu vatanın bekçileriyiz/ Benim vatanım/ Öyle güzel vatan ki/

Uğrunda kaç kişi şehit oldu/ Göklerde, nazlı nazlı dalgalanan/ Al Bayrağım/ Nasıl yüce bayraksın ki/ Kaç şehit kanını temsil ediyorsun/ Şehit babamı temsil eden ben/ Öyle şehit evladıyım ki/ Bu güzel vatanım/ Bu yüce bayrağım için/ Gözümü bile kırmadan/