Şehit Eren Kupal Lisesinden, Yamazaki İlkokuluna Bilgisayar

Şehit Eren Kupal Lisesinden, Yamazaki İlkokuluna Bilgisayar

Adıyaman’ın Besni Şehit Eren Kupal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 Eğitim öğretim yılının başında örnek bir davranış sergileyerek, kardeş okul projesi kapsamında AC Yamazaki ilkokulu 1/A sınıfına ve Rehberlik Servisine bilgisayar hediye etti.

Şehit Eren Kupal Lisesinden, Yamazaki İlkokuluna Bilgisayar

Adıyaman'ın Besni Şehit Eren Kupal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 Eğitim öğretim yılının başında örnek bir davranış sergileyerek, kardeş okul projesi kapsamında AC Yamazaki ilkokulu 1/A sınıfına ve Rehberlik Servisine bilgisayar hediye etti.

Besni Şehit Eren Kupal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Haydar Tutuş, bilgisayarın hayırlı olmasını dileyerek, "Her zaman ve her yerde dezavantajlı durumda olan insanlar, gruplar, kurumlar veya okullar olabilir. Bu duruma imkanı olan herkesin müdahale ederek şartları düzeltemeye gitmesi gereklidir. Bu insani vazifemizdir. Bu dinimizde de böyledir bir olumsuzluk gördüğümüzde ilk olarak elimizle düzeltmemiz gereklidir. Devletimiz gerek yurt içi gerek yurt dışında çeşitli şekillerde yardım kuruluşları ile ihtiyaç sahibi herkese yardımcı olmayı adeta Milli bir politika haline getirmiştir. Kızılay, TİKA, İHH ve benzeri birçok resmi ve özel kuruluşlarla bu şerefli görevi başarılı bir şekilde icra etmektedir. Bizler de genelden özele düşünce şekli ile kendi imkanlarımız çerçevesinde okulla yeni tanışan yavrularımızı teknolojinin imkanlarından bir nebze olsun yararlanmalarına vesile olmak istedik. Aslında ülkemizde son zamanlarda özellikle Fatih Projesi kapsamında okullarımız bilişim ağıyla donatılmış durumda. Ancak uzun soluklu bu projenin henüz ulaşamadığı okullarımız mevcut. Biz bu vesile ile Bu süreçte geleneksel öğretim ortamları, yöntemleri yetersiz kaldığını görüyoruz. Çünkü değişen yalnızca teknolojiler değildir. Eğitim sistemlerinin hedef kitlesi olan öğrencilerin öğrenme alışkanlıkları da hızla değişmektedir. Değişimin çok hızlı yaşandığı bu süreçte, okullarda uygulanmakta olan öğretim programlarında, ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda birtakım değişikliklerin yapılması adeta elzemdir. Bu süreçte Milli Eğitimin temel amaçlarından olan; ezbere dayalı bilgi ile yüklenmiş bireyler yerine, olayları sorgulayan, özgür, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisine sahip, bilgiye ulaşmayı bilen, teknolojiyi ihtiyaç duyduğu bilgiye ulaşmak için etkili şekilde kullanabilen, bilgi üreten ve öz güveni yüksek bireylerin yetiştirilmesidir" ifadelerini kullandı. - ADIYAMAN