Şehit Er Terletme'nin Evinin Önünde Gözyaşı...
Haberler » Güncel » Haber

Şehit Er Terletme'nin Evinin Önünde Gözyaşı...

Hatay'ın İskenderun İlçesindeki Terörist Saldırıda Şehit Olan Er Erhan Terletme'nin Cenazesi, Evinden "şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" Sloganlarıyla Uğurlandı.

Şehit Er Terletme'nin Evinin Önünde Gözyaşı...

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan er Erhan Terletme'nin cenazesi, evinden "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarıyla uğurlandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı İkmal Destek Komutanlığında nöbet değişimi için askerleri görev yerlerine götüren araca teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucu dün sabaha karşı şehit olan Er Erhan Terletme'nin cenazesi, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığından alındı. Askeri cenaze aracı ile Beykoz Gümüşsuyu Babacan Sokaktaki evinin önüne getirilen şehit Terletme için yakındaki Fetih Camii'nden Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu.

Şehit er Terletme için evinin önünde helallik verilirken, anne Fatma, baba Necati Terletme ile yakınlarının sinir krizleri geçirdikleri görüldü. Çok sayıda vatandaşın katıldığı törenin ardından Terletme'nin Türk bayrağına sarılı cenazesi, vatandaşların "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları eşliğinde askeri törenin yapılacağı Selimiye Camii'ne uğurlandı. Aslen Giresun'un Görele nüfusuna kayıtlı olan Necati ve Fatma Terletme çiftinin tek çocuğu Erhan Terletme'nin cenazesi, Selimiye Camii'nde öğle vakti düzenlenecek askeri törenin ardından Paşabahçe Mezarlığı'nda defnedilecek.