Şehit Er Sedat Karaçor Toprağa Verildi

Şehit Er Sedat Karaçor Toprağa Verildi

Hakkari'de Terör Örgütü PKK'nın Döşediği Mayına Basarak Şehit Olan Komando Er Sedat Karaçor, İstanbul'da Gözyaşları İçinde Toprağa Verildi. Oğlunun Defni Esnasında Sinir Krizi Geçiren Şehit Annesi, Daha Fazla Dayanamayarak Bayıldı.

Şehit Er Sedat Karaçor Toprağa Verildi

Hakkari'de terör örgütü PKK'nın döşediği mayına basarak şehit olan Komando Er Sedat Karaçor, İstanbul'da gözyaşları içinde toprağa verildi. Oğlunun defni esnasında sinir krizi geçiren şehit annesi, daha fazla dayanamayarak bayıldı.

Terör örgütü PKK üyelerinin Hakkari'nin Çukurca ilçesi Çağlayan bölgesinde döşediği mayına basarak şehit olan Komando Er Sedat Karaçor, Ataköy 5. Kısım Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi. Buradaki törene 3. Kolordu Komutan Yardımcısı 52. Tümen Komutanı Tümgeneral Muzaffer Cengiz Arslan, 66. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Fikret Tolungüç, komutanlar ve şehidin yakınları katıldı. Şehit naaşının getirildiği esnada anne Zerihan Karaçor, sinir krizleri

geçirdi. Şehit erin toprağa verildiği esnada üzüntüsü bir kat daha artan anne, bu esnada fenalaşarak bayıldı. Anne Karaçor'a askeri sağlık personelleri müdahale etti. Cenaze töreni sonrasında 3. Kolordu Komutan Yardımcısı 52. Tümen Komutanı Tümgeneral Muzaffer Cengiz Arslan, baba Hüseyin Karaçor'a oğluna ait üstün hizmet belgesi, fotoğraf ve Türk bayrağını verdi.

Defin işleminin ardından askeri manga tarafından 3 el saygı atışı yapıldı.

(KT-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA