Şehit Er Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

Şehit Er Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

Hatay'ın Dörtyol İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında Şehit Olan Er Fevzettin Tekbalık, Gözyaşları Arasında Memleketi Şanlıurfa'da Toprağa Verildi.

Şehit Er Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde meydana gelen trafik kazasında şehit olan Er Fevzettin Tekbalık, gözyaşları arasında memleketi Şanlıurfa'da toprağa verildi.

Şanlıurfa'da oto tamirciliği yaptığı belirtilen Fevzettin Tekbalık'ın cenazesi, bugün akşam saat 20.30 sıralarında Eyyüp Peygamber Camisi'ne getirildi. Cenazenin gelişi sırasında şehit erin annesi Saliha ile kız kardeşi Sümeyra sinir krizleri geçirdi. Kürtçe ağıtlar yakan anne ve kızkardeş, herkesi gözyaşlarına boğdu. Şehit erin diğer bir kız kardeşi ise, kucağındaki bebeği ile yere yığıldı. Tekbalık ailesi, şehidin tabutuna sarılarak dakikalarca gözyaşı döktü. Şehit erin babası Mehmet Tekbalık, ama

olduğu için askerlerin kolunda törende bulundu. Gözyaşlarını tutamayan baba Mehmet Tekbalık'ı, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren teselli etti. Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Er Fevzettin Tekbalık'ın cenazesi, omuzlarda bir süre taşındı. Cenaze, daha sonra cenaze aracıyla Harrankapı Mezarlığı'na götürüldü ve burada toprağa verildi.

Eyyüp Peygamber Camisi'ndeki cenaze törenine 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren, Emniyet Müdürü Kutlay Çelik, askerler, şehit erin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(FÖ-FÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA