Şehit Cenazesine Giderken Şehit Olan Polis Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Şehit Cenazesine Giderken Şehit Olan Polis Gözyaşlarıyla Uğurlandı

15.02.2017 16:36 | Son Güncelleme: 15.02.2017 16:36
Şehit Cenazesine Giderken Şehit Olan Polis Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Adana’da, görevli olduğu şehit cenazesine giderken kaza geçiren yunus polisi Fırat Ulaş, son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

Adana'da, görevli olduğu şehit cenazesine giderken kaza geçiren yunus polisi Fırat Ulaş, son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

Hatay'daki Amanos Dağları'nda terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda şehit olan uzman çavuş Salih Kayan'ın, Adana İl Jandarma Komutanlığında düzenlenecek cenaze töreninde görev almak için polis memuru arkadaşı Gökhan Vuruş ile yola çıkan Fırat Ulaş kullandığı 01 A 29623 plakalı motosikletin kaza yapması sonucu kaldırıldığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit oldu.

Şehidin cenazesi, Asri Mezarlık morgundan alınarak valilik bahçesine, ardından silah arkadaşlarının omzunda tören alanına getirildi. Bu arada, şehidin 3 yaşındaki oğlu Mehmet Efe, dedesi Mehmet Önal tarafından getirildi. Şehit eşi Fatma Nur da tören alanına ağlayarak geldi. Dede Önal tabut başına torununu getirerek burada bir süre bekledi.

Daha sonra Adana Müftüsü Hasan Çınar dua okudu, duanın ardından şehidin eşi ve akrabaları tabuta sarılarak ağladı. Şehidin naaşı toprağa verilmek üzere Kabasakal Mezarlığına götürüldü.

Törene, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Emniyet Müdürü Osman Ak, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, siyasi parti başkanları ile Ali Yeldan da katıldı. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title