Şehit Cenazesi Getirilen Kuşadası'nda Yürüyüş Yapıldı

Şehit Cenazesi Getirilen Kuşadası'nda Yürüyüş Yapıldı

Şırnak'ta kaza kurşunuyla şehit olan Er İsmail Akça'nın getirildiği Aydın'ın Kuşadası ilçesinde biraraya gelen bazı gençler, caddelerde slogan atarak yürüyüp şehit evinin önünde toplandı.

Şehit Cenazesi Getirilen Kuşadası'nda Yürüyüş Yapıldı

Şırnak'ta kaza kurşunuyla şehit olan Er İsmail Akça'nın getirildiği Aydın'ın Kuşadası ilçesinde biraraya gelen bazı gençler, caddelerde slogan atarak yürüyüp şehit evinin önünde toplandı. Bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşerek buluşan kişiler, caddelerde ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek, "Meclis'te PKK istemiyoruz", "Vatan sağolsun", "Ne mutlu Türküm diyene" gibi sloganlar attı.

Gerginliğin artmaması için sivil ve resmi polis ekiplerin gözetimindeki yürüyüş sırasında diğer vatandaşlar da evlerinden veya işyerlerinden alkışlarla destek verdi. Grup, şehit ailesinin 50. Yıl Caddesi'ndeki evinin önünde saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı söyledi. Şehit Akça'nın yakınları da balkona çıkarak kalabalığı selamladı. Gruptaki gençler, Kur'an okunacağının söylenmesi üzerine slogan atmayı keserek beklemeye başladı.